بانک‌های معروف وال استریت روی دور اخراج!

بانک‌های معروف وال استریت روی دور اخراج!

شرکت‌های بزرگ بانکی از جمله گلدمن ساکس (GS.N) و مورگان استنلی (MS.N) یک رشته اخراج در سال جاری را به عنوان بخشی از ماجراجویی شان برای کاهش هزینه‌ها اعلام کرده‌اند تا موقعیت بهتری برای خود در شرایط تاریک اقتصادی داشته باشند.

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | شرکت‌های بزرگ بانکی از جمله گلدمن ساکس (GS.N) و مورگان استنلی (MS.N) یک رشته اخراج در سال جاری را به عنوان بخشی از ماجراجویی شان برای کاهش هزینه‌ها اعلام کرده‌اند تا موقعیت بهتری برای خود در شرایط تاریک اقتصادی داشته باشند.

سایرین، مانند سیتی گروپ (C.N)، در حال آماده شدن برای کاهش مشاغل به عنوان بخشی از بازسازی ساختاری هستند که هدف آن حذف پیچیدگی مجموعه شان است.

در اینجا بانک‌های بزرگی که در سال جاری تعداد کارمندان خود را کاهش داده اند آورده شده است:

جی پی مورگان چیس (JPM.N) -

به گفته یک منبع آگاه، این بانک در ماه می، حدود 500 شغل را در بخش‌های مختلف تعدیل کرد. همچنین نزدیک به 1000 کارمند از بانک فرست ریپابلیک، وام دهنده سقوط کرده‌ای که از شرکت بیمه سپرده فدرال خریداری کرده بود، اخراج کرد.

این منبع افزود، با این حال، تا ماه مه بیش از 13000 فرصت شغلی در این بانک وجود داشته است.

سیتی گروپ (C.N) -

رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که کارکنان پشتیبانی در بخش انطباق و مدیریت ریسک از جمله افرادی هستند که احتمالا شغل خود را از دست می‌دهند، زیرا بانک سازماندهی مجدد گسترده خود را آغاز کرده است.

گلدمن ساکس (GS.N) -

فایننشال تایمز در اوایل این ماه گزارش داد که گلدمن ساکس در حال برنامه‌ریزی برای دور دیگری از کاهش مشاغل برای کارمندانی است که عملکرد ضعیفی دارند، که ممکن است در اواخر اکتبر رخ دهد.

این بانک در اوایل سال جاری حدود 3200 نفر را در بزرگترین کاهش تعداد کارکنان خود از زمان بحران مالی سال 2008 اخراج کرد.

مورگان استنلی (MS.N) -

به گزارش بلومبرگ، مورگان استنلی در ماه می‌در حال آماده سازی دور جدیدی از کاهش مشاغل بود و برنامه‌هایی برای حذف حدود 3000 شغل از نیروی کار جهانی خود تا پایان سه ماهه دوم داشت.

ولز فارگو (WFC.N) -

مایک سانتوماسیمو، مدیر مالی شرکت ولز فارگو در 12 سپتامبر گفت که ولز فارگو ممکن است شاهد کاهش بیشتر تعداد کارمندان خود باشد، زیرا هدف آن بهبود کارایی است.

این بانک از سه ماهه سوم سال 2020 نیروی کار خود را کاهش داده است. به گفته Santomassimo، این بانک در حال حاضر تعداد کارکنان خود را نزدیک به 40,000 نفر کاهش داده است و احتمالا کاهش کار ادامه خواهد یافت.

چارلز شواب (SCHW.N) -

این بانک و کارگزاری ایالات متحده ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد تعداد کارمندان خود را برای مقابله با فشار هزینه‌ها کاهش دهد و به فهرست شرکت‌های وال استریت بپیوندد که مسیر مشابهی را در پیش گرفته‌اند.

گروه UBS (UBSG.S) -

رویترز گزارش داد که گروه UBS در ماه آگوست کارمندان بانک سرمایه گذاری کردیت سويیس در نیویورک را اخراج کرد.

لازارد (LAZ.N) -

بانک سرمایه گذاری (تامین سرمایه) مستقر در نیویورک اعلام کرد که حدود 10 درصد از نیروی کار خود را در سال 2023 کاهش می‌دهد.

منبع: Reuters

آخرین اخبار بورس و اقتصاد