پیش بینی مهم از آینده بیت کوین / قیمت BTC شش...

پیش بینی مهم از آینده بیت کوین / قیمت BTC شش...

کی یانگ جو در یادداشتی عنوان داشت: بازار بیت کوین شاهد ورود 9.5 میلیارد دلار سرمایه به صندوق‌های قابل معامله در بورس...

درحالیکه تحلیل‌های مختلفی از قیمت بیت کوین در سال 2024 ارايه می‌شود، امیدها به رکورد شکنی در سال جاری نیز افزایش پیدا کرده است. در این میان متخصصانی همچون آدام بک و کی یانگ جو مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت پیش‌بینی‌های خود را نیز اعلام کرده‌اند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، راه‌اندازی صندوق‌های ETF بیت کوین در ماه ژانویه راه را برای ورود سرمایه سازمانی به بازار ارزهای دیجیتال باز کرده است. مدیر عامل کریپتو کوانت نیز با در نظر گرفتن این سرمایه‌گذاری، پیش‌بینی خود را از ارزش تحقق یافته بیت کوین (Realized cap) به اشتراک گذاشته است.

Realized cap به ارزش تجمیعی گفته می‌شود که عرضه در گردش بیت کوین آخرین بار در قیمت تحقق یافته جابه‌جا شده است. به گفته مدیر عامل کریپتوکوانت جریان ورودی به ETFهای بیت کوین در سال جاری می‌تواند 114 میلیارد دلار دیگر به میزان 451 میلیارد دلاری اضافه شده به مارکت کپ BTC بیافزاید.

کی یانگ جو در یادداشتی عنوان داشت: بازار بیت کوین شاهد ورود 9.5 میلیارد دلار سرمایه به صندوق‌های قابل معامله در بورس بوده است که احتمالا باعث رشد 114 میلیارد دلاری ارزش تحقق یافته در سال می‌شود. حتی با در نظر گرفتن جریان خروجی از صندوق گری اسکیل، 76 میلیارد دلار می‌تواند ارزش تحقق یافته را از سطح 451 میلیارد دلاری به 527 تا 565 میلیارد دلار ارتقا دهد.

مدیرعامل کریپتو کوانت در خلاصه نظراتش، بدترین حالت برای قیمت بیت کوین را بین 55٬000 دلار تا 59٬000 دلار عنوان کرده است.

آدام بک: قیمت 100 هزار دلاری پیش از هاوینگ محتمل است

در این روزها نظرات بیشتری نسبت به رکورد شکنی BTC حتی پیش از هاوینگ بعدی بیتکوین شنیده می‌شود. از جمله این افراد می‌توان به آدام بک، مدیر عامل شرکت بلاک استریم و خالق سیستم هش کش (Hashcash) که در شبکه بیت کوین به کار گرفته شده است، نام برد.

او با اشاره به رشد قبلی بیتکوین به سمت سقف 69 هزار دلاری قبلی نوشت که در اول اکتبر 2021، بیت کوین به سطح 47 هزار دلاری رسید و پس از آن به ATH جدید دست یافت.

آدام بک در توییتر خود نوشت: این حرکت انفجاری تنها 41 روز طول کشید. امروز با هاوینگ بعدی 70 روز فاصله داریم. این تنها یک دیدگاه است که چگونه می‌توان به سقف جدید و حتی اعداد 6 رقمی قبل از هاوینگ دست پیدا کنیم.

سود میلیون دلاری سرمایه گذاران در هفته اخیر

پس از تایید چندین صندوق ETF بیت کوین، این ارز دیجیتال یک روند صعودی را آغاز کرد و به بالای سطح 48 هزار دلار رسید. در پی این افزایش قیمت، برخی از سرمایه‌گذاران هوشمند، میلیون‌ها دلار سود کسب کرده‌اند.

پلتفرم اطلاعاتی لوک‌آن‌چین (LookOnChain) گزارش داد که یک سرمایه‌گذار اخیرا 300 بیت کوین به ارزش 14.43 میلیون دلار را به صرافی بایننس واریز کرده است. طبق داده‌ها، این سرمایه‌گذار بیت‌کوین‌های خود را زمانی که قیمت در 23 ژانویه به زیر 39 هزار دلار رسید، خریداری کرده بود.

با توجه به قیمت‌های فعلی، وی تنها در سه هفته 2.78 میلیون دلار سود به دست آورده است.

خرید وی در ماه ژانویه یک اقدام پر‌ریسک محسوب می‌شده، اما با استراتژی خرید در کف مطابقت داشته است. در واقع، قیمت بیت کوین در روز خرید وی، پس از کاهش تا 38500 دلار، افزایش یافت و به سرعت از مرز 40 هزار دلار بالاتر رفت و روند صعودی را آغاز کرد.

بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت بیت کوین در حال حاضر با 0.41 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته، به 48053 دلار رسیده است. در همین بازه زمانی، حجم معاملات این ارز دیجیتال 1.22 درصد رشد داشته و به 18.94 میلیارد دلار افزایش یافته است.

گفتنی است، قیمت بیت کوین در هفته و ماه گذشته به ترتیب 12.43 و 3.91 درصد افزایش را تجربه کرده است.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد