هر فرد ثروتمندی نمی‌تواند این لامبورگینی را بخرد!/ عکس

هر فرد ثروتمندی نمی‌تواند این لامبورگینی را بخرد!/ عکس

خودروپدال نوشت: نسخه ویژه‌ای از اوروس پرفورمانته معرفی شده که فقط برای 40 خریدار سوپرکار مخصوص پیست اسنزا SCV12 در نظر گرفته شده است.

لامبورگینی نسخه ویژه‌ای از اوروس پرفورمانته را با نام اسنزا SCV12 معرفی کرده که فقط دارندگان سوپرکار مخصوص پیست SCV12 امکان خرید آن را خواهند داشت. درواقع، این نسخه ویژه برای آن 40 خریدار سوپرکار مذکور رزرو شده است. متاسفانه اما هرچند اوروس پرفورمانته نام SCV12 را قرض گرفته، از پیشرانه قدرتمند دوازده سیلندر بی‌بهره است. این نسخه بر اساس اوروس پرفورمانته با پیشرانه V8 تويین توربو ساخته شده است.

ازجمله ویژگی‌های ظاهری اوروس پرفورمانته اسنزا SCV12 که آن را از مدل معمولی متمایز می‌کند می‌توان به طرح دورنگ بدنه با قسمت پایینی مشکی‌رنگ و شماره مسابقه‌ای روی درهای جلو اشاره کرد. این خودرو از رینگ‌های 23 اینچی مشکی براق با کالیپرهای ترمزی به همین رنگ استفاده می‌کند اما خریداران می‌توانند رنگ‌های دیگری را برای رینگ‌ها و کالیپرها انتخاب کنند.

این اوروس ویژه در داخل از تودوزی مشکی آلکانترا به همراه ‌تریم فیبر کربنی مات یا براق بهره می‌برد. ویژگی مهم در اینجا اما نوشته اسنزا SCV12 و طرح این سوپرکار روی داشبورد سمت سرنشین است. همین طرح روی پارکابی‌ها هم کار شده است. دو پلاک فیبر کربنی هم تکمیل‌کننده ویژگی‌های داخلی این اوروس خاص هستند. روی یکی از این پلاک‌ها نشان شصتمین سالگرد لامبورگینی نقش بسته درحالی‌که برای دیگری خریدار می‌تواند نام خود یا هر شماره‌ای که می‌خواهد را سفارش دهد.

لامبورگینی قیمت این اوروس منحصربه‌فرد را اعلام نکرده اما قطعا بسیار ارزان‌تر از اسنزا SCV12 خواهد بود که 2.2 میلیون یورو قیمت داشت. این خودرو به پیشرانه 6.5 لیتری V12 اونتادور با 830 اسب بخار قدرت مجهز بود درحالی‌که اوروس پرفورمانته از پیشرانه 4 لیتری V8 تويین توربو با 666 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. این نسخه ویژه در پیشرانه هیچ تغییری را تجربه نکرده و بنابراین مثل نسخه معمولی ظرف 3.3 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

227227

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد