کاهش واردات و افزایش قیمت شکر

کاهش واردات و افزایش قیمت شکر

آمارهای رسمی از واردات و قیمت شکر، بیانگر افزایش تورم و کاهش میزان واردات شکر در سال 1400 است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به دنبال افزایشی که در رابطه با قیمت شکر اتفاق افتاده، این کالا بیش از 70 درصد نسبت به سال گذشته گران شده است به گونه‌ای که بررسی آمارهای رسمی از مرکز آمار و گمرک، نشان دهنده افزایش تورم و کاهش میزان واردات شکر در سال جاری است.

فروش شکر تا 17 هزار تومان

این در حالی است که هر کیلوگرم شکر در مردادماه سال گذشته به طور متوسط حدود 9 هزار تومان قیمت داشته که در تیرماه امسال به بیش از 14 هزار و 900 تومان می‌رسد.

در مرداد ماه سال جاری متوسط قیمت شکر حدود 15 هزار و 400 تومان بوده ولی تا بیش از 17 هزار تومان هم قیمت خورده است.

براین اساس شکر نسبت به تیرماه سه درصد و در مقایسه با مردادماه پارسال 70.1 درصد گران شده است.

دپوی 216 هزار تنی در بنادر

بررسی جریان موجودی شکر در حال حاضر نشان می‌دهد که تا حدود نیمه شهریورماه بیش از 216.4 هزار تن شکر در گمرک و بنادر موجود بوده است.

کاهش 8 درصدی واردات

اما در مورد واردات شکر در سال جاری نیز آمار حاکی از آن است که تا نیمه تیرماه بیش از 452.9 هزار تن شکر خام به ارزشی حدود 189.2 میلیون دلار وارد کشور شده است.

میزان واردات شکر در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی هشت درصد کاهش داشته ولی هشت درصد از نظر ارزش گران شده است.

منبع: ایسنا

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

با برجام یا بی برجام؛ تورم حداقل 40درصد

با برجام یا بی برجام؛ تورم حداقل 40درصد

یکی از موضوعاتی که در حوزه اقتصـادی اثر مستقیم دارد برداشته شدن تحریم‌هاست، اما با وجود اینکه مذاکرات و بازگشت ایران و کشور‌های طرف برجام، به این معاهده کمی زمانبر است و معلوم نیست که طرفین چه زمانی ب...

Bartarinha.ir/
ريیسی هر روز 2740 واحد خانه می‌سازد؟ / طرح جهش مسکن یا جهش تورم؟

ريیسی هر روز 2740 واحد خانه می‌سازد؟ / طرح جهش مسکن یا جهش تورم؟

دولت برای ساخت چهار میلیون واحد مسکن، در کمترین مقدار به بودجه 1680 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. با تزریق این نقدینگی به اقتصاد کشور تورم به کجا می‌رسد؟

TejaratNews.com/
به طور جدی در صدد کنترل تورم هستیم

به طور جدی در صدد کنترل تورم هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در یک برنامه کوتاه مدت، به رفع چالش‌های نرخ ارز و تنظیم بازار خواهیم پرداخت تا هرچه زودتر تورم کنترل شود.

Irinn.ir/
کدام استان‌ها بیشترین تورم ماهانه را دارند؟

کدام استان‌ها بیشترین تورم ماهانه را دارند؟

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با 4,9 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­­­ قم با 1.8 درصد افزایش است.

Bartarinha.ir/
دستور ريیس جمهور درباره کنترل بازار ارز و تورم

دستور ريیس جمهور درباره کنترل بازار ارز و تورم

ابراهیم ريیسی، تیم اقتصادی دولت را مکلف کرد که درخصوص کنترل بازار ارز و نرخ تورم، اقدامات فوری و سازمان یافته انجام دهد به نحوی که مردم اثرات آن را در زندگی خود احساس کنند و اطمینان یابند که دولت در ا...

TejaratNews.com/
چرا شکر گران شد؟

چرا شکر گران شد؟

شکر برای دومین بار گران شد. در فروشگاه‌های آنلاین هر بسته شکر 900 گرمی با قیمت بیش از 19 هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین قیمت هر کیلو شکر در سوپر مارکت‌ها 18 هزار و 600 تومان است. علت گرانی شکر چیست؟

TejaratNews.com/
آیا شکر باز هم گران می‌شود؟

آیا شکر باز هم گران می‌شود؟

دبیر انجمن کارخانجات تولیدکنندگان قند و شکر، با بیان اینکه قیمت شکر تا پایان سال افزایش نمی‌یابد، گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت جهانی، تولید داخل بر واردات اولویت دارد.

TejaratNews.com/
شکر تا آخر سال گران نمی‌شود

شکر تا آخر سال گران نمی‌شود

دبیر انجمن کارخانجات تولیدکنندگان قند و شکر با بیان اینکه قیمت شکر تا پایان سال افزایشی ندارد، گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت جهانی، تولید داخل بر واردات مزیت یافته است.

Irinn.ir/
گزینه‌های اندک ريیسی برای مهار نرخ تورم

گزینه‌های اندک ريیسی برای مهار نرخ تورم

مرکز آمار می‌گوید؛ در مرداد امسال نرخ تورم خوراکی‌ها از 59درصد گذشته است.

Bartarinha.ir/

نرخ تورم مرداد 45.2 درصد شد

جزيیات نرخ تورم در مردادماه

شکر نرخ مصوب ندارد / از چه نرخی بالاتر گرانفروشی است؟

شکر نرخ مصوب ندارد / از چه نرخی بالاتر گرانفروشی است؟

به گفته دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر، عرضه شکر فله‌ای با قیمت بیش از کیلویی 14 هزار تومان و بسته‌بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف گرانفروشی محسوب می‌شود.

TejaratNews.com/
عرضه شکر بسته بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف است

عرضه شکر بسته بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف است

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر گفت: عرضه شکر فله‌ای با قیمت بیش از کیلویی 14 هزار تومان و بسته بندی بیش از 16 هزار تومان تخلف گرانفروشی است و دستگاه‌های نظارتی باید با این موارد برخورد کنند.

Irinn.ir/
قیمت شکر افزایش یافت

قیمت شکر افزایش یافت

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر اعلام کرد که با عدم عرضه از سوی بازرگانی دولتی، قیمت شکر افزایش خواهد داشت.

TejaratNews.com/
ایران صادرکننده بنزین شده است! / مشکل بنزین، توزیع آن است عرضه اولیه جدید به ضرر سهامداران خرد است؟ / سه‌شنبه «شکام» عرضه می‌شود خاموشی‌ها در کشور به پایان رسید سيول: نمی‌توانیم پول‌های ایران را تحویل دهیم عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور واکنش محسن رضایی به پیوستن ایران به پیمان شانگهای اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس ماجرای مسمویت و نشت گاز یک شهر / مسببان نشت هنوز دستگیر نشده‌اند! طرح پیش‌فروش «تارا» از فردا آغاز می‌شود عرضه 174 میلیون دلار در سامانه نیما طی امروز معامله 802 هزار و 640 تن سیمان در بورس کالا ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو استارت خورد ارزش یارانه فعلی برابر 5هزار تومان سال 89! ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند سقف صدور کارت هدیه 2 میلیون تومان شد امکان خریدهای خرد سیمان در بورس کالا کدخدا هم رفوزه شد! حداکثر مبلغ کارت هدیه 2میلیونی شد «بانک ملی» صورت‌های مالی منتشر کرد پیش‌بینی بورس 28 شهریور / بازار فردا مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت در 27 شهریور آخرین قیمت‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال کارمزد کارت به کارت بانکی دقیقا چقدر است؟+ جدول وام ودیعه مسکن؛ کمکی به مستاجران یا منبع جدید درآمدی، برای مشاور املاک فرصت سوزی در روند مبادلات تجاری ایران و تاجیکستان در سال‌های اخیر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی موبایل دوباره گران شد! نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ ارزشمندترین گنج طلای جهان کجاست؟ صورت مالی یک بانک دولتی برای اولین بار منتشر شد! مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری ثروت داریوش، از زبان همایون دارابی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی راه اندازی می‌شوند کدام نمادها افشای الف دارند/ تعلیقی‌های امروز و بازگشایی را بشناسید رد یک شايبه درباره توقف نماد معاملاتی فرابورس افت 37 هزار واحدی شاخص کل بورس/کدام نمادها فردا معامله نمی‌شوند؟ آمادگی سازمان هواپیمایی برای فروش بلیت اربعین صندوق سرمایه‌گذاری «ندای ثابت کیان» تاسیس می‌شود افت 37 هزار و 991 واحدی شاخص کل بورس افزایش بی‌سابقه کشتار دام‌های نارس عرضه لوازم خانگی گران با روش پیش‌فروش نرخ سود بین بانکی به 18.74 درصد رسید 8 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شد توقف آیفکس در نخستین روز هفته افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته واکنش اوراق به افزایش سقف وام مسکن | هزینه دریافت وام 60 میلیون تومان شد راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی تفاوت حقوق قابل توجه بخش خصوصی با دولتی وضعیت سبد سهام عدالت در 27 شهریور ماه رالی سکه و زعفران در بازار گواهی سپرده کالایی

در حال بارگیری...