افزایش قیمت نفت/ خوای پریشان طلای سیاه در بازار ج...

افزایش قیمت نفت/ خوای پریشان طلای سیاه در بازار ج...

قیمت نفت در معاملات روز 3شنبه افزایش پیدا کرده است. گفته می شود این افزایش قیمت در پی حمله به کشتی ها در دریای سرخ...

معاملات جهانی نفت، مدتی است که تحت تاثیر عوامل بسیاری، رقم های جالبی را تجربه کرده است و تحلیلگران بازار نفت، پیش بینی هایجالبی را از آینده نفت کرده اند. بهای معاملات نفت برنت با 21 سنت معادل 0.27 درصد افزایش، به 78 دلار و 16 سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز دوشنبه در پی نگرانی‌هایی که نسبت به تغییر مسیر کشتی‌ها از دریای سرخ ایجاد شد، بیش از یک درصد صعود کردند.

تینا تنگ، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس در این باره گفت: با وجود ثبات قیمت در معاملات روز جاری، ریسک‌های احتمالی مربوط به اختلال عرضه و رویدادهای ژيوپلیتیکی در خاورمیانه، ممکن است نوسان قابل ملاحظه ای را در بازارهای نفت ایجاد کند. اگر تنش‌های ژيوپلیتیکی شدت بگیرند، بازارهای نفت ممکن است با فشار بیشتری برای صعود قیمت مواجه شوند.

در سیگنال‌هایی از گسترش بحران اختلال عبور و مرور کشتی‌ها به محموله‌های انرژی، غول نفتی بریتیش پترولیوم موقتا عبور همه کشتی‌هایش از مسیر دریای سرخ را متوقف کرد و گروه نفتکش «فرونت لاین» هم اعلام کرد کشتی‌های این شرکت از عبور از این مسیر خودداری خواهند کرد.

حدود 15 درصد از ترافیک کشتیرانی جهان از کانال سويز انجام می‌شود که دریای سرخ را به دریای مدیترانه متصل می‌کند و کوتاه‌ترین مسیر کشتیرانی بین اروپا و آسیاست.

بر اساس گزارش رویترز، حمله به کشتی‌ها باعث شده است آمریکا و متحدانش درباره ایجاد یک نیرو برای حمایت از مسیرهای دریای سرخ گفت‌وگو کنند. به گفته جون رونگ يیپ، استراتژیست بازار در شرکت آی جی، این واکنش، به معنای آن است که اختلالات کشتیرانی ممکن است طولانی نشود و این امر در معاملات روز جاری بازار نفت منعکس شد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد