افزایش 150 دلاری قیمت طلا از آغاز درگیری‌های رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت

افزایش 150 دلاری قیمت طلا از آغاز درگیری‌های رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت

قیمت طلا امروز به بالاترین رقم 3 ماه گذشته رسید و از زمان شروع درگیری نیروهای مقاومت و رژیم صهیونیستی 150 دلار بر قیمت طلا افزوده شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی‌ها در مورد تشدید درگیری‌ها در غرب آسیا و تقویت جذابیت طلا برای سرمایه‌گذاران، قیمت این فلز گران بها در معاملات امروز بازارهای جهانی به بالاترین رقم 3 ماه گذشته رسید و در مسیر ثبت دومین هفته افزایشی قرار گرفت.

هر اونس طلا (معادل 31.132گرم) در بازارهای جهانی با 4 دلار و 75 سنت افزایش 1979.21 دلار فروخته شد که بیشترین رقم از 20 جولای به شمار می‌رود. طلا در آن زمان به 1995.70 دلار در هر اونس رسیده بود.

کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در این رابطه گفت: «بی‌ثباتی زیادی در مورد اسرايیل و غزه وجود دارد و و 2 روز در این شرایط می‌تواند زمان بسیار طولانی به نظر برسد. از این رو حرکت به سوی طلا و ریسک‌گریزی در بازار وجود دارد. به نظر من این برای هیچ کسی عجیب نیست.»

رژیم صهیونیستی، روز جمعه یک منطقه شمالی غزه را با خاک یکسان کرد و دستور تخلیه بزرگ ترین شهر اسرايیلی در نزدیکی مرز لبنان را صادر کرد، زیرا می‌گوید به زودی دستور حمله به غزه را صادر می‌کند.

قیمت طلا در این هفته 2.6 درصد افزایش یافت و 150 دلار از زمان شروع این درگیری بر قیمت طلا افزوده شده است.

فیچ سولوشز در یادداشتی با پیش بینی قیمت میانگین 1950 دلار در هر اونس برای طلا در سال جاری، اعلام کرد، با کم شدن نگرانی در مورد افزایش مجدد نرخ بهره در سال 2023 از سوی فدرال رزرو، قیمت طلا افزایش یافته است.

هرچه نرخ بهره بالاتر می‌رود، هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است بیشتر می‌شود.

بخش زیادی از بازار پیش‌بینی می‌کنند، فدرال رزرو نرخ بهره را در نشست سیاست‌گذاری ماه آینده تغییر ندهد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد