تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن در پتروشیمی گچساران

تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن در پتروشیمی گچساران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پتروشیمی گچساران با ظرفیت یک میلیون تن اتیلن سالانه، هم اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 2700 نفر در حال حاضر در این پتروشیمی مشغول به کار هستند.

خواندن 2دقیقه

به گزارش بورس نیوز، سید حشمت الله صمیمی دوست اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم استان کهگیلویه و بویراحمد که بر اساس ظرفیت‌های استان در حال اجراست در‌های پتروشیمی است.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری پتروشیمی در استان کهگیلویه بویراحمد 30 هزار میلیارد تومان است که تاکنون بیش از 16 هزار میلیارد تومان هزینه شده و عمده این میزان در دولت تدبیر و امید بوده است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با توجه به اینکه ظرفیت تولید اتیلن در شیمی گچساران سالانه یک میلیون تن بوده و تامین کننده مواد اولیه پتروشیمی دهدشت صنایع پلیمر گچساران است که هر کدام سالانه 300 هزار تن اتیلن از این پتروشیمی در رفع می‌کنند و 400 هزار تومان مازاد دارد پیشنهاد می‌شود در شهرستان بهميی با توجه به نزدیکی به پالایشگاه بیدبلند یک طرح پتروشیمی اجرا و احداث شود.

صمیمی تصریح کرد: یکی از پتانسیل‌های خوبی می‌توان برای پتروشیمی پیشنهادی برای شهرستان بهميی در نظر گرفت بحث تامین آب است که هم اکنون 3 میلیون متر مکعب آب به بخش صنعت از طریق سد کوثر تخصیص داده شده است. همچنین نزدیکی به بنادر جنوبی و بزرگراه اهواز به شیراز از دیگر مزیت‌ها و ویژگی‌های شهرستان بهمنی است.

وی ادامه داد: هم اکنون 3 طرح پتروشیمی در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط هلدینگ اقتصادی خلیج فارس در حال اجراست که اجرای طرح پتروشیمی در شهرستان بهمیی نیز امکان پذیر است انتظار داریم وزارت نفت و سمت موظف شوند موافقت لازم را با این پتروشیمی انجام دهند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی 750 مگاباتی کهگیلویه یکی از پروژه‌های مهم استان کهگیلویه و بویراحمد است که در صورت اجرا شده نقش مهمی در توسعه منطقه خواهد داشت انتظار داریم حوزه معاون اول ريیس جمهور به این پروژه توجه داشته باشند.

صمیمی دوست تاکید کرد: این طرح مهم 227 میلیون یورو تسهیلات ارزی نیاز دارد که نیازمند همکاری بانک عامل وزارت نیرو و صندوق توسعه ملی است.

وی بیان کرد: پتروشیمی گچساران با ظرفیت یک میلیون تن اتیلن سالانه، هم اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 2700 نفر در حال حاضر در این پتروشیمی مشغول به کار هستند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پتروشیمی دهدشت اکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در حال حاضر 500 نفر در این پتروشیمی مشغول به کار هستند.

صمیمی دوست افزود: پتروشیمی صنایع پلیمر گچساران نیز یکی دیگر از پتروشیمی‌های این استان است که هم اکنون چهار درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 120 میلیارد هزینه شده و 300 نفر هم اکنون در این طرح اقتصادی مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به در دست اجرا بودن پالایشگاه سوخت سبز (بایو اتانول) شهر باشت بیان کرد: این پروژه با سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومان اجرا خواهد شد که 400 میلیارد تومان آن از طریق سازمان ایدرو و 400 میلیون تومان دیگر از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌شود که با بانک سپه رایزنی‌های صورت گرفته که نیاز به کنسرسیوم است و در صورت بهره برداری از این پروژه مهم برای اشتغال زایی مردم منطقه، کشاورزی منطقه را رونق می‌دهد.

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

در سال 99 بازارهای مالی دلار، سکه، ارز و طلا رکوردهای بالایی ثبت کردند، بورس فراتر از تصور رشد کرد اما با همان سرعت نیز روند نزولی را در پیش گرفت. در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

TejaratNews.com/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/

نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل بهار

بورس تا چه زمانی درجا می‌زند؟

بورس تا چه زمانی درجا می‌زند؟

بازار سهام در دو روز ابتدایی سال 1400 روند نوسانی خود در سال گذشته را ادامه داد و همچنان سهامداران به روند نوسانی بورس واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند و تعداد زیادی از آن‌ها از عملکرد بورس ناراضی هستند.

TejaratNews.com/
"غپاذر" از سهامداران دعوت کرد فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! صعود بی‌سابقه بیت‌کوین ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است پذیرش "وسرمد" در فرابورس راه‌اندازی خط تولید کاشی و سرامیک در "کصدف" شرکت‌های سهام عدالت به عنوان بال‌های توسعه اقتصادی استان‌ها عمل کنند قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟ کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت زنگ خطر یک وابستگی خطرناک پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟ قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید روند مثبت شاخص ادامه دارد؟ / «کدام تحرک؟ در صف فروش قفلیم!» قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟ قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی

در حال بارگیری...