جریان‌های نقدینگی را درست بشناسید

جریان‌های نقدینگی را درست بشناسید

سهامداران عزیز باید توجه داشته باشند که بازار در دقایق انتهایی از خود سیگنالی را مخابره کرد و آن‌هم چگونگی بسته شدن بورس در وقت‌های اضافه بازار بود.
 
 
به گزارش بورس نیوز، طبق پیش‌گشایشی که در روز گذشته عنوان شد، بورس تهران در روز معاملاتی پیش روی خود اگر نقدینگی انبوهی را زیر تابلوی خود، نبیند؛ نمی‌توان انتظار این ممکن را داشت که مقاومت پیش روی شاخص‌کل شکسته شود و متاسفانه همین رفتار نیز در زیر تابلوی بورس مشاهده شد.
 
بازارسرمایه تحت دو عامل باعث افت شاخص هم‌وزن و البته شاخص‌کل بازارسرمایه شد؛ ابتدا سهامداران به خاطر شرایط تعطیلات پیش‌رو و البته نقدینگی، خواهان پیاده‌شدن از سهم‌ها بودند تا به نقدینگی در این هفته دست پیدا کنند و از طرف دیگر، بسیاری از سهامداران به خاطر مجامع بی‌کیفیت برخی شرکت‌ها و البته قفل شدن چندروزه سهم‌ها که این روز‌ها صدای همه را درآورده است، تمایلی به شرکت در جمع سهامداران مجامع شرکت‌ها را ندارند.
 
 
1400/04/28 - 07:58
ترسی شبیه به احتیاط!
احتیاط در بازار معامله‌گران دلاری تا آنجایی که پیش رفت که دلار 24 هزارتومانی به مرز نیمه خود رسید و گمانه‌زنی‌ها برای تعادل دلار هرروز بیش از روز گذشته در بین اهالی این بازار پررنگ‌تر می‌شود؛ همین انتظار کاهشی روند دلار و البته سکه را نزولی کرده و باعث شده تا معامله‌گران بازار‌های موازی با ترسی شبیه به احتیاط دست به خریدوفروش بزنند.
1400/04/28 - 07:57
سکه بازاری پر از خالی
معامله‌گران سکه در بازار تهران و بازار فردوسی نیز این روز‌ها باآنکه باید بازار آن‌ها به خاطر اعیاد مذهبی سکه باشد و جنب‌وجوش بازار آن‌ها جای سوزن انداختن نباشد، آن‌قدر به خاطر طمع و حیله خود غرق در گرانی سکه بازار را فروبرده‌اند که هیچ خریداری اگر در چشم‌وهم‌چشمی اسیر نشده باشد، حتی کلاه‌خود را از زمین این بازار هم برنمی‌دارد.
 
نرخ سکه بهار آزادی نیز به 10 میلیون و 500 هزار نزدیک شده و احیانا با نزدیک شدن به ماه محرم، رکود بیشتری از بازار را فرا خواهد گرفت.
1400/04/28 - 07:56
قیمت رمز ارزها، فرونشست
توییت‌بازی‌های بزرگان بازار رمز ارز‌ها گرچه شوک مقطعی را به این بازار وارد کرده و این پرنده رو به افول گه گاهی شیب صعودی را می‌پیماید اما؛ اقبال معامله‌گران به این بازار‌ها حسابی کمرنگ شده و باید دید که آیا، دوج و بیت‌کوین می‌تواند مسیر گذشته خود را بپیماید یا خیر؛ فعلا بیت کوین به قیمت 31 هزاردلاری در حال نشست قیمتی است.
 
1400/04/28 - 07:55
بازار امروز نوبت کیست
سهامداران عزیز باید توجه داشته باشند که بازار در دقایق انتهایی از خود سیگنالی را مخابره کرد و آن‌هم چگونگی بسته شدن بورس در وقت‌های اضافه بازار بود.
 
اهالی قدیمی بازار کاملا بر این نکته واقف هستند که بازار در بخش انتهایی آن، خوب بسته‌شده و رفتار معامله‌گرانه سهامداران باعث شد که تا در دقایق ابتدایی بازار امروز، بورس در پیش‌گشایش خود روند متعادلی را آغاز کند تا رفتاری معقول‌تری را نسبت به دیروز از خود نشان دهد اما؛ باید به این نکته تاکید کرد که بورس نیازمند حجم نقدینگی بوده تا بتواند سطح‌هایی از شاخص که در سال گذشته از دست داد را دوباره فتح کند! بنابراین اگر حجم نقدینگی بار دیگر از قسمت پارکینگ به زیر تابلوی بورس روانه شود، می‌توان به‌روز‌های آتی، امیدوار بود.
 
از همین رو، پیش‌بینی می‌شود که در بازار فردا روند تعادلی که در آغاز معاملات شاهد خواهیم بود نیز تا پایان ادامه داشته باشد و انتظار سورپرایز صعودی را از وضعیت فعلی بازار نخواهیم داشت.
 
سهامداران عزیز به این نکته توجه ویژه داشته باشید که پرتفوی خو را خالی از سهم‌هایی که افزایش سرمایه را در چنگ دارند نگذارید، زیرا برخی از این سهم‌ها کاملا به کف قیمت اسمی خود رسیده‌اند و جذابیت به این بخش از بورس رسیده است.
 
سهامداران گران‌قدر از سوی دیگر، اصلا به ورود بدون اطلاع کافی به سهم‌ها تن ندهید و از کانال‌های سیگنالی دوری‌کنید؛ نقاط ورود را بر اساس تکنیکال، جریان نقدینگی و دیگر فاکتور‌ها شناسایی کنید، زیرا نقطه ورود شما، حکم مرگ و زندگی سرمایه شما را دارد؛ همان‌طور که در ابتدای این گزارش نیز اشاره شد، اغلب بازار‌های موازی در رکود و سکون دست‌وپا می‌زنند و احتیاط معامله‌گران آن‌ها باعث شده بورس بار دیگر رنگ و لعاب جدیدی را به خود بگیرد پس، ورود نقدینگی موازی‌ها را با جریان نقدینگی هوشمند، اشتباه نگیرید.
 
 
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پول‌های تازه در راه بورس

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
کمبود بنزین در راه است؟/ علت تعطیلی موقت برخی جایگاه‌های سوخت حاشیه تهران مقصد جدید مستاجران پایتخت قیمت سکه در بازار امروز سهام عدالت نیم میلیونی در نزدیکی 12 میلیون تومانی بورس در هفته دوم مرداد چگونه گذشت؟ / شاخص کل یک پله رشد کرد روی خوش بورس به سهامداران در هفته دوم مردادماه سیمان 40 هزار تومانی کجاست؟ سهام فملی | سیگنال خرید در فملی صادر شد؟ سودسازی مستمر بانک اقتصاد نوین/ تراز 4 ماهه این بانک به هزار میلیارد تومان نزدیک شد "سیستم" آماده پرداخت سود می شود قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/14 از مجمع گشان چه خبر؟ | تصمیم گیری برای افزایش سرمایه در سه ماه آینده تکرار یک اتفاق مثبت در بازار بورس سکه چه واکنشی به تحلیف ريیس‌جمهور نشان می‌دهد؟ "قجام" تعداد 700 هزار سهم "قیستو" را فروخت پتروشیمی شیراز و رشد سودسازی بیش از 50درصدی برای هر سهم زمان افزایش سرمایه "درهآور" تا نیمه شهریورماه تمدید شد افزایش نرخ موتور‌های "خموتور" به میزان 32 درصد "دلقما" نرخ 8 قلم دارو را گران کرد برگزاری مزایده "وآتی"برای تسویه مطالبات مسکن ارزان می‌شود؟ چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران اعلام نرخنامه تعمیرکاران خودرو در سال 1400 + جدول "گندله" گران‌ترین محصول "کگهر" در تیرماه کشنده‌های سیبا موتور به بزرگترین شرکت توزیع کننده گاز مایع کشور کلیدسپاری شد "دتماد" پروژه طراحی و اصلاح GMP را افتتاح کرد کاهش نسبی مصرف برنج در دو ماه اخیر پرورش اندام‌ کاران بورس در حوالی تابلو آیا کشاورزان ایران را خشکاندند؟/ چرا شمال ایران هلند نشد؟ آمار واردات قطعات آسانسور به کشور حراج ویژه خودرو ملی! / آغاز ثبت‌نام یارانه خودرو از امروز پیش‌بینی قیمت دلار امروز 14 مرداد + آخرین قیمت دلار قیمت خودرو امروز 14 مرداد / افزایش قیمت خودرو دلایل رشد شاخص طی روز‌های اخیر قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های 100متر به بالا عقب‌نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی کف بازار خبری از سیمان 40هزار تومانی نیست مصرف اکسیژن در پیک پنجم کرونا 4 برابر شد کاهش قیمت مسکن در کرج / کدام مناطق بیش‌ترین کاهش قیمت را داشتند؟ سهام عدالت امروز 13 مرداد چقدر شد؟ عرضه اولیه یک نماد تا پایان مرداد | سیمانی هایی که از این عرضه اولیه نفع می برند، کدامند؟ قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/13 بیستمین فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از فردا واردات گوشی ممنوع نیست، گران نکنید! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 14 مرداد / بازار طلا درگیر هیجانات آغاز پرداخت پول به تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب لبنان دارو و سوخت از ایران وارد می‌کند مدعی شفافیت، تو زرد از آب درآمد تحلیل تحولات بازار ایران با تاکید بر کرونا و تحریم پیش‌بینی کارشناسان بورس از بازار تا پایان سال/ بازدهی 50 درصدی بورس امکان پذیر است؟

در حال بارگیری...