چند درصد تالارهای پذیرایی تعطیل شده‌اند؟

چند درصد تالارهای پذیرایی تعطیل شده‌اند؟

ابراهیمی‌نیا، عضو هیيت مدیره اتحادیه تالارهای پذیرایی درباره وضعیت نامناسب تالارهای پذیرایی عنوان کرد: باتوجه به اینکه...

دیده‌بان ایران نوشت: ابراهیمی‌نیا، عضو هیيت مدیره اتحادیه تالارهای پذیرایی درباره وضعیت نامناسب تالارهای پذیرایی عنوان کرد: باتوجه به اینکه بیش از 50 درصد تالارهای پذیرایی هنوز تعطیل هستند و بعد از ورشکستگی سنگینی که داشتند، نتوانستند خود را بازپروری کنند، در حال حاضر به دلیل اینکه مردم مراسمات خود را به سمت دیگری برده‌اند، اقبال به تالارها کمتر شده است. در مجموع وضعیت تالارها بسیار وخیم و تقریبا بدون مشتری است.

گرچه مجلس نشینان با تصویب قوانینی همچون "جوانی جمعیت"، خانواده‌ها را به سمت فرزندآوری تشویق کند اما چند سالی است که با بدتر شدن وضعیت اقتصادی، حتی تشکیل یک زندگی معمولی را برای بسیاری از جوانان تبدیل به آرزوی دست نیافتنی کرده است.

از زمان شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن سخت‌تر شدن وضعیت معیشتی، بسیاری از جوانان را از گرفتن عروسی منصرف و بالتبع وضعیت تالارهای پذیرایی را دشوارتر کرده است.

خسرو ابراهیمی‌نیا، عضو هیيت مدیره اتحادیه تالارهای پذیرایی در گفت و گو با سایت دیده‌بان ایران، در این خصوص عنوان کرد: «متاسفانه در دورانی که کرونا بود و تالارها تعطیل بودند، برگزاری مراسمات به باغ‌ها، دفاتر ازدواج و سالن‌های اجتماعات بدون مجوز کشیده شده بود و به طور کل این فرهنگ مقداری عوض شد. باتوجه به اینکه بیش از 50 درصد تالارهای پذیرایی هنوز تعطیل هستند و بعد از ورشکستگی سنگینی که داشتند، نتوانستند خود را بازپروری کنند، در حال حاضر به دلیل اینکه مردم مراسمات خود را به سمت دیگری برده‌اند، اقبال به تالارها کمتر شده است. در مجموع وضعیت تالارها بسیار وخیم و تقریبا بدون مشتری است.»

این فعال اقتصادی در پاسخ به این پرسش دیده بان ایران باتوجه به درپیش بودن عید نوروز، وضعیت تالارها چگونه است، گفت: «در سال‌های گذشته ایام شعبان و رجب پیک کاری تالارها بود اما متاسفانه الان وضعیت تالارها بسیار بد است. عروسی هم اگر برگزار شود خارج از تالارهای پذیرایی و در باغ‌ها برگزار می‌شود.»

ابراهیمی‌نیا همچنین درباره تعداد تالارهایی که ورشکسته شده‌اند گفت: «نزدیک به 500 تالار در تهران داشتیم ولی بعد از کرونا تعداد آن‌ها به 200 هم نمی‌رسد.»

پ
سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟ ابرتورم در راه است؟ / قاسمی: دولت به شدت مشغول چاپ پول است مصرف بنزین در 9 فروردین به 112 میلیون لیتر رسید/ رشد 3.5 درصدی مصرف قیمت جدید روغن نباتی و مایع چند؟ + جدول جزيیات برنامه بهینه‌سازی مصرف سوخت در 1402/ آغاز تعویض 4.5 میلیون بخاری فرسوده چگونه روغن زیتون اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ الزام اشخاص حقوقی در پیوستن به سامانه مودیان مالیاتی