کلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ!

کلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ!

طرح درج قیمت بر روی هر عدد تخم مرغ و بسته بندی آن که حدود یک هفته گذشته بنابر اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی به منظور ساماندهی بازار تخم مرغ و جلوگیری از گرانفروشی آن آغاز شده بود و مرغداری ها موظف به رعایت آن بودند هنوز به تشکل های مرغداری اعلام نشده و حتی گفته می شود که دستور عدم درج آن نیز داده شده است.

خبرگزاری ایسنا: طرح درج قیمت بر روی هر عدد تخم مرغ و بسته بندی آن که حدود یک هفته گذشته بنابر اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی به منظور ساماندهی بازار تخم مرغ و جلوگیری از گرانفروشی آن آغاز شده بود و مرغداری ها موظف به رعایت آن بودند هنوز به تشکل های مرغداری اعلام نشده و حتی گفته می شود که دستور عدم درج آن نیز داده شده است.

 هفته گذشته معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد در پاسخ به این سوال ایسنا که وزارت جهاد کشاورزی چه اقداماتی در راستای کاهش قیمت تخم مرغ در بازار انجام داده است، از آغاز طرح قیمت گذاری بر روی هر دانه تخم مرغ و بسته بندی های آن خبر داد و اعلام کرد که این اقدام به منظور کنترل بازار، ساماندهی آن و جلوگیری از گرانفروشی است و این طرح با همکاری مرغداران ودستگاه های نظارتی به ثمر خواهد رسید.

این مقام مسيول در وزارت جهادکشاورزی همچنین اعلام کرده بود که اگر مرغداری هایی امکان پرینت قیمت بر روی تخم مرغ را ندارد باید هنگام تحویل تخم مرغ فاکتور ارايه دهد.

در حالی که به نظر می رسید این طرح آغاز شده و از این پس درج قیمت بر روی تخم مرغ ها الزامی خواهد شد، مرغداران نیز ملزم به رعایت آن هستند و در نتیجه دست سودجویان در تغییر قیمت ها کوتاه می شود اما بنابر گفته ريیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران تا کنون به هیچ تشکل مرغداری اعلام نشده که قیمت و تاریخ تولید را درج کنند و برعکس دستور عدم درج داده شده است.

این یعنی هنوز مشخص نیست بالاخره قرار است قیمت تخم مرغ بر روی آن درج شود یا خیر؟ و اگر این طرح آغاز شده است پس چرا گفته شده قیمت ها درج نشود؟

ناصر نبی پور _ ريیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در این راستا به ایسنا گفت:مرغداران تخم مرغ هایشان را به شرکت پشتیبانی امور دام(شرکت وابسته به جهادکشاورزی) تحویل می دهند و هر روز موضوع جدیدی مطرح می شود. یک روز گفته می شود که قیمت و تاریخ بر روی تخم مرغ پرینت شود و روزی دیگر اعلام می کنند که پرینت نشود. تا کنون نیز به هیچ تشکل مرغداری درج قیمت و تاریخ تولید بر روی تخم مرغ اعلام نشده است.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان آمادگی پرینت قیمت بر روی تخم مرغ دارند. اما به مرغداری های استان تهران دستور عدم درج این مشخصات داده شده است.

ريیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پاسخ به اینکه قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکنندگان چقدر است، گفت: با احتساب سود، قیمت هرکیلو تخم مرغ از درب مرغداری حدود 15هزارو800 تومان می شود و قیمت دستوری 14 هزارتومان نیست.

به گفته وی تنها راه متعادل سازی قیمت تخم مرغ در بازار خروج دولت از قیمت گذاری دستوری است.

نبی پور تصریح کرد: با خروج دولت از بحث قیمت گذاری هر شانه تخم مرغ با قیمت 33 هزارتومان به دست مصرف کننده می رسد. در غیر این صورت اگر قیمت گذاری همچنان دستوری بماند شاهد همین افزایش قیمت ها در بازار خواهیم بود.

وی همچنین با انتقاد از شیوه درج قیمت بر روی تخم مرغ گفت: وزن هر عدد تخم مرغ متفاوت است و نمی توان یک قیمت بر روی همه آنها پرینت کرد و همین اقدام می تواند باعث سودجویی برخی افراد شود و تخم مرغ های ریز با قیمت بالا فروخته شود. به همین دلیل بهترین روش قیمت گذاری بر روی تخم مرغ تعیین قیمت آن به صورت کیلویی است.

local_offerبرچسب‌ها:
کاهش قیمت تخم مرغ/ تخم مرغ تک نرخی شد

کاهش قیمت تخم مرغ/ تخم مرغ تک نرخی شد

تخم مرغ ارزان شد. سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن می‌گوید: در آستانه فصل بهار و با گرم شدن هوا هر کیلو تخم مرغ سه هزار تومان ارزان شد. درحال حاضر هر شانه تخم‌مرغ 29 هزار تومان است.

TejaratNews.com/
کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی

کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی

دبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: در حالی که قیمت تخم مرغ درب مرغداری از 18 تا 20 هزار تومان به 16 هزار تومان کاهش یافته اما مغازه‌داران حاضر به کاهش قیمت این محصول در...

TejaratNews.com/
کمبود نهاده‌ها عامل افزایش قیمت تخم مرغ

کمبود نهاده‌ها عامل افزایش قیمت تخم مرغ

ريیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: کمبود نهاده‌ها در هفته‌های اخیر به افزایش قیمت تخم مرغ و مرغ منجر شده که در نشستی با مسيولان سازمان جهاد کشاورزی، قرار شد تنظیم بازار با نظارت بیشتر ان...

Bartarinha.ir/
قیمت تخم مرغ در بازار چقدر است؟

قیمت تخم مرغ در بازار چقدر است؟

قیمت تخم مرغ در برخی از خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران به حدود 36 هزار تومان رسیده است.

TejaratNews.com/
تعیین قیمت تخم مرغ بسته‌بندی

تعیین قیمت تخم مرغ بسته‌بندی

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور کشور سقف قیمت تخم مرغ بسته بندی را در جلسه ستاد تنظیم بازار اعلام کرد.

TejaratNews.com/
قیمت تخم مرغ اعلام شد

قیمت تخم مرغ اعلام شد

سازمان حمایت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قیمت هر شانه تخم مرغ 30 عددی بسته به وزن آن، حدود 20.000 تومان تعیین شده و با هرگونه افزایش قیمت تخم مرغ بیش از نرخ مصوب برخورد قانونی خواهد شد.

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت تخم مرغ قابل قبول نیست

افزایش قیمت تخم مرغ قابل قبول نیست

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش قیمت تخم‌مرغ به هیچ عنوان برای ما و تولیدکنندگان قابل قبول نیست و سازمان تعزیرات در تنظیم بازار ورود کرده است.

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت تخم مرغ، ربطی به بنزین ندارد

افزایش قیمت تخم مرغ، ربطی به بنزین ندارد

ريیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران بابیان اینکه افزایش قیمت تخم مرغ به دلیل افزایش تقاضاست وربطی به نرخ بنزین ندارد،از آمادگی مرغداران برای عرضه مستقیم این کالابه مردم خبر داد.

TejaratNews.com/
سنگ پای طلایی، مفت چنگ شوینده ها تامین مالی 120 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های تولیدی از بورس کالا قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد تخم‌مرغ ارزان می‌شود اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع 10درصد گرانی مرغ مساله بزرگی نیست! دارویی‌ها در راس معاملات/ بیش از 5 میلیارد برگه سهم داد و ستد شد "چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده قیمت مرغ 21 تا 27 هزار تومان است از نوسانات کوتاه‌مدت بازار نترسیم سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند جزيیات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان بازگشت رشد به معاملات بورس ورود مزایده‌های حوزه معدن به بورس کالا در سال 1400 اتخاذ تصمیمات جدید در بورس متناسب با شرایط جدید بازار زیرساخت‌های بورس کالا پاسخگوی نیاز صنایع و تولید کشور تشکیل کانون سهامداران خرد در حال انجام است قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد یک هفته با بازار جهانی کتاب «تابلوخوانی کاربردی در بورس» به بازار کتاب راه پیدا کرد ارزش سهام عدالت 532 هزارتومانی به 10 میلیون تومان رسید دولت نتوانسته بازار فولاد، قیر و سیمان را ساماندهی کند دلار در مرز برگشت به کانال 23هزار تومان وزارت صمت در حذف دلالان بازار میوه عملکرد ضعیف داشته است همتی: بودجه نباید منجر به رشد نقدینگی شود دلار آمریکا در مرز 23 هزار تومان آرام گرفت/ چرا جهت شاخص ارزی کاهشی شد؟ تحقق 77درصدی اهداف نقشه راه معدن و صنایع معدنی توسط ایمیدرو مدیریت قیمت‌ها مناسب نبود / به زندگی و معیشت مردم فشار آمده است رشد 5هزار واحدی شاخص کل بورس تهران رشد 5860 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 21.7 هزار میلیارد تومان گذشت از ادبیات سیاسی دوری کنیم و به شکل علمی با بازارسرمایه همراه شویم حاشیه‌های امروز بورس 17 اسفند 99 / ارزش معاملات خرد به بالاترین میزان 8 روز اخیر رسید مجلس سنای آمریکا بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری بایدن را تصویب کرد نسبت های مالی "شیراز" افزایشی شد قیمت دلار وارد کانال 23 هزار تومانی شد / سومین نرخ ارز صرافی ملی امروز 99/12/17 اسکناس 5هزار تومانی جدید منتشر شد توسعه بازار آتی کالایی با قدرت پیگیری شود تعیین تکلیف 2.5میلیون کارتخوان بی‌هویت یادداشت اینستاگرامی رییس کل بانک‌مرکزی در خصوص “بودجه 1400” شاخص رشد 5 هزار واحدی داشت ارزش سهام عدالت امروز 17 اسفند 99 ارزش پالایشی یکم 17 اسفند 99 مخازن منفجرشده در مالکیت شرکت پخش نیست معاملات بورس کالا به 32میلیون تن رسید بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ سهم 30درصدی اپال از خروج پول حقیقی ماجرای مجید در خیابان حافظ تهران / پیرمرد و یک چرخ‌دستی اجاره‌ای! ارزش سهام عدالت و دارایکم در 17 اسفند ماه 99 ارزش سهام عدالت من (17 اسفندماه) تخلف در بازار سرمایه جایی ندارد

در حال بارگیری...