درآمد‌های عملیاتی محقق‌شده بانک پارسیان؛ رشد درآمد 6 درصدی از بخش «مرابحه»

درآمد‌های عملیاتی محقق‌شده بانک پارسیان؛ رشد درآمد 6 درصدی از بخش «مرابحه»

بورس نیوز

بانک پارسیان در خردادماه سال 1401 درآمدی که از بخش تسهیلات اعطایی شناسایی کرد برابر با 898 میلیارد تومان بود، از ابتدای سال مالی تاکنون مجموع عملکرد درآمدزایی این بانک از تسهیلات اعطایی به 2 هزار و 921 میلیارد تومان رسید.

"وپارس" بیشترین میزان درآمدی که طی این دوره ماهانه به دست آورد مربوط به بخش «مرابحه» بود که 387 میلیارد تومان درآمدزایی از این بخش صورت گرفت. لازم به ذکر است که این بخش نسبت به ماه گذشته 6 درصد افزایش درآمد داشت.

درآمد‌های عملیاتی محقق‌شده بانک پارسیان در خردادماه متشکل از بخش‌های «تسهیلات اعطایی، سپرده‌گذاری، اوراق بدهی و درآمد کارمزد» بود.

مجموع درآمد عملیاتی محقق‌شده این بانک از بخش‌های نام برده، برابر با یک هزار و 121 میلیارد تومان بود و میزان درآمدی که "وپارس" از اوراق بدهی به دست آورد نیز با رشد 18 درصدی به 61 میلیارد تومان رسید.

سرمایه‌گذاری پارسیان

اکنون نگاهی خواهیم داشت به سرمایه‌گذاری پارسیان، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک پارسیان.
شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در گزارش فعالیت ماهانه خردادماه سال 1401 مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود در شرکت‌های «بورسی» و «غیربورسی» را مبلغی در حدود 3 هزار و 466 میلیارد تومان شناسایی کرد.

بهای تمام‌شده‌ای که جهت سرمایه‌گذاری توسط این شرکت به ثبت رسیده نسبت به دوره ماه گذشته نزدیک به 7 میلیارد تومان افزایش یافت، گفتنی است که این شرکت سرمایه‌گذاری یکی از شرکت‌های زیر مجموعه بانک پارسیان است.

درآمد شرکت "وپارسیان" در خردادماه 1401

بر پایه گزارش، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "وپارسیان" درخردادماه سال جاری مربوط به شرکت‌های بورسی است که بهای تمام‌شده آن مبلغی بالغ‌بر 2 هزار و 152 میلیارد تومان شناسایی شد.

بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بورسی مربوط به «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و 874 میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته بدون تغییر باقی ماند.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "وپارسیان" در شرکت‌های «غیر بورسی» نیز برابر با یک هزار و 314 میلیارد تومان به ثبت رسید و عمده‌ترین سرمایه‌گذاری در این حوزه نیز متعلق به «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» با 902 میلیارد تومان بود که سهم 69 درصدی از سرمایه‌گذاری‌های غیر بورسی را در اختیار داشت.

ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های "وپارسیان" در بخش شرکت‌های «بورسی» مبلغی بالغ‌بر 36 هزار و 237 میلیارد تومان اعلام شد، همچنین طی این دوره عمده‌ترین ارزش بازار مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با 35 هزار و 636 میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش بازار "وپارسیان" در صورت‌وضعیت پرتفوی بورسی مربوط به شرکت «فرآوری معدنی اپال کانی پارس» با 35 هزار و 632 میلیارد تومان بود و در جایگاه بعد نیز شرکت «بیمه پارسیان» با مبلغ 435 میلیارد تومان قرار گرفت.
مابقی شرکت‌هایی که در پرتفوی بورسی "وپارسیان" قرار دارند عبارت‌اند از؛ بانک پارسیان، پارس فولاد سبزوار، معدنی و صنعتی چادرملو.

شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در انتهای خردادماه بهای تمام‌شده 2 هزار و 152 میلیارد تومانی را در پرتفوی بورسی خود به ثبت رساند که با رشد 17,422 درصدی به ارزش بازار 36 هزار و 237 میلیارد تومان رسید.

شرکت سرمایه گذاری پارسیان طی عملکرد یک ماهه منتهی به خردادماه سال جاری در پرتفوی غیر بورسی خود بیشترین سرمایه‌گذاری را در شرکت راه‌سازی و معدنی مبین داشت که مبلغ آن برابر با 902 میلیارد تومان بود و مالکیت 25 درصدی از آن را در اختیار داشت.

افزایش 81 درصدی حجم معاملات ارزی در سامانه نیما اعضای جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی شدند هنر آن است که بتوانیم با مردم ناراضی گفت‌وگو کنیم قیمت‌های متفاوت غذای نوزاد/ هزینه خرید سرلاک چقدر است؟ 80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان زمین 2 میلیون و 700 هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شد ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف اعتراض اعضای کمیسیون انرژی به عملکرد وزارت نفت جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد بابایی کارنامی رییس هیات تحقیق و تفحض از شستا شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟