تقاضای جهانی برای نفت رشد می‌کند

تقاضای جهانی برای نفت رشد می‌کند

اوپک در گزارش دورنمای نفت جهان 2022، دورنمای تقاضای جهانی برای نفت در میان‌مدت و بلندمدت را افزایش داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اوپک در گزارش دورنمای نفت جهان 2022 اعلام کرد که تقاضای جهانی برای نفت سال آینده به 103 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که 2.7میلیون بشکه در روز افزایش در مقایسه با سال 2022 نشان می‌دهد 1.4میلیون بشکه در روز بیشتر از پیش‌بینی سال گذشته این گروه برای 2023 است.

به نقل از ایسنا، اوپک دورنمای تقاضا برای نفت در میان مدت، تا سال 2027 را بالا برد و دورنمای تقاضا برای نفت را تا پایان این مدت به میزان دو میلیون بشکه در روز در مقایسه با پیش‌بینی سال گذشته، افزایش داد.

دلیل پیش‌بینی بالاتر اوپک از تقاضای جهانی برای نفت، بهبود تقاضایی است که امسال و سال آینده پیش‌بینی می‌شود و تغییر تمرکز از گذار انرژی به امنیت انرژی است.

اوپک اکنون انتظار دارد تقاضا برای نفت در سال 2030 به 108.3میلیون بشکه در روز برسد که بالاتر از پیش‌بینی سال گذشته اوپک برای سال 2023 است. در بلندمدت، اوپک انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2045 به 109.8میلیون بشکه در روز صعود کند که بالاتر از 108.2میلیون بشکه در روز است که این گروه سال گذشته پیش‌بینی کرده بود.

اوپک انتظار دارد سهم بازار این گروه افزایش پیدا کند اما تولید اوپک در سال 2027نسبت به سال 2022کمتر خواهد شد.

در گزارش بازار نفت ماهانه این گروه که 12 اکتبر منتشر شد، اوپک برآوردش از رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2022 را با اشاره به قرنطینه‌های کووید چین، موانع اقتصادی در اقتصادهای توسعه یافته و فشارهای تورمی در سراسر جهان، به میزان 460هزار بشکه در روز کاهش داد.

در این گزارش، اوپک پیش‌بینی کرده بود تقاضای جهانی برای نفت امسال 2.6میلیون بشکه در روز رشد کرده و به 99.7میلیون بشکه در روز می‌رسد. همچنین پیش‌بینی رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2023 را به میزان 360هزار بشکه در روز کاهش داده و 2.3میلیون بشکه در روز برآورد کرده بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اوپک پلاس در نشست پنجم اکتبر، کاهش هدف تولید به میزان دو میلیون بشکه در روز را تصویب کرد.

مطالعه بیشتر: قیمت نفت کاهشی شد

 

local_offerبرچسب‌ها:
اعلام قیمت پایه پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا بازگشت رنگ قرمز به تابلوی بورس / پالایشی ها ریزش ... کاهش 13 درصدی تولید برگ سبز چای انبار زعفران زرپران آماده انجام گواهی سپرده کالایی لوارم خانگی در رکود / خوش به حال تعمیرکاران شد دولت قبل FATF را اجرا کرده‌ بود اقدامات بانک مرکزی در راستای تعمیق بازار رسمی دلار درمان اقتصاد بیمار مردم طعم تورم 44 درصدی را چشیدند نیمی از ناوگان کامیونی، فرسوده و از رده خارج هستند/ جزییات پیشنهادات جدید برای ترخیص کامیون‌های وارد... قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران + جدول اقتصاد بریتانیا ضعیف شد دسترسی خودروسازان به دستاوردهای فناورانه افزایش قیمت خودرو در صورت عرضه بدون برنامه ثبت رکورد تاریخی برای قیمت طلا و سکه+ جزيیات جدیدترین قیمت پنیر سفید و سنتی در میادین / پنیر تبریز کیلویی چند؟ پیشنهاد اقتصادی ريیسی در بندر جاسک بانک وام نمی‌دهد خودروسازان چقدر از قیمت گذاری دستوری زیان دیدند؟ حضور تجلی، حضور در بازار آینده است بخشودگی مالیاتی برای اصناف آسیب دیده از اغتشاشات اخیر استراتژی "تجلی" به سوی عناصر نادر خاکی جدیدترین قیمت دلار در بازار ( 6 آذرماه ) کمبود زیرساخت در بنادر شمالی و مشکل نبود شرکت‌های لجستیکی چرا ایرانی‌ها 4 دلار ارزانتر از رقبا چای می‌فروشند؟/ بلای جان چای چیست؟ ارزش بیت کوین صفر می‌شود؟ وضعیت عجیب در بازار خودرو بررسی انواع ارزهای دیجیتال؛ رمزارزهای مختلف را بیشتر بشناسید پرسودترین محصول ایران خودرو کدام است؟ ثبت بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی سازی فاصله تورمی دهک‌ها 0.6 واحد درصد افزایش یافت معاملات توافقی دلار با قیمت 33 هزار و 600 تومان افزایش قیمت آلومینیوم دربازارهای جهانی سامانه جامع حقوقی و وصول مطالبات بانک سینا راه‌اندازی شد میزان صادرات نفت عراق به ایلات متحده اعلام شد افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها کیک اقتصاد روز به روز کوچک‌تر می‌شود تورم 60 درصدی در محصولات خوراکی و آشامیدنی برنامه هند و امارات برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات خبر داغ امروز برای سهام عدالتی ها | واریز سود 2 میلیون تومان از امشب به حساب این افراد محسن رضایی : بندر امیرآباد در تحقق برنامه های اقتصادی دولت جایگاه ویژه ای دارد حسینی پور : مازندران می تواند سیاست های اقتصادی دولت در اوراسیا را پشتیبانی کند ایجاد شفافیت در معاملات خودروهای وارداتی با کمک بورس کالا قیمت گوشی‌های آیفون در بازار + جدول مزیت‌های صندوق‌های بخشی بازار سرمایه چیست؟ افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها/ سرگردانی دولت برای بهبود معیشت شرایط خرید 4 خودروی جذاب لاماری ایما، هایما، تارا و پژو 207 در بورس | فروش ویژه 900 خودرو هایما فردا... موافقت نمایندگان ملت با الحاق ایران به سازمان شانگهای ببینید/ قابلیت های جالب ژیان در یک تبلیغ قدیمی رفع تعهدات ارزی، نیازمند راهکارهای موثر