ادعای عجیب و غریب درباره تعداد معدن‌های منطقه...

ادعای عجیب و غریب درباره تعداد معدن‌های منطقه...

ريیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال هم حدود 32 درصد از حقوق دولتی...

عبدالله خرمدل اظهار کرد: گیلان در حوزه امور معادن از استان‌های کم برخوردار کشور است و حدود 110 معدن ثبت شده دارد که 50 درصد آنها فعال است. تکلیف این اداره به عنوان نماینده دولت دریافت حقوق دولتی در راستای افزایش و جایگزینی درآمد معادن به جای نفت است.

حقوق دولتی معدن در واقع مالیات یا هزینه‌ای است که معدن به دولت پرداخت می‌کند. در واقع معادن به ازای هر تن ماده معدنی، مبلغی را به دولت می‌پردازند.

وی ادامه داد: دریافت حقوق دولتی از معادن به عنوان یکی از وظایف اصلی در برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد لذا باید حقوق دولتی معادن از بهره‌برداران به عنوان مستاجران دولت احصاء شود.

خرمدل اضافه کرد: سال گذشته حدود 32 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن گیلان اخذ شد که این رقم مستقیم به خزانه دولت واریز شد.

ريیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال هم حدود 32 درصد از حقوق دولتی معادن در گیلان اخذ شده است، گفت: با توجه به آنکه عمده فعالیت معادن گیلان در نیمه دوم سال است هدف گذاری استان کسب 400 میلیارد ریال درآمد از این محل است.

وی با بیان اینکه 70 درصد معادن استان در شهرستان رودبار قرار دارد، گفت: بودجه ای که از این بخش به استان باز می گردد باید صرف زیرساختهایی مانند جاده و آب شرب استان و مناطقی شود بهره برداری از معادن در آنها انجام می شود تا بخشی از آسیب های احتمالی به این مناطق جبران شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد