ضرورت ارایه طرح‌های بلندمدت و دقیق برای بورس توسط نامزدهای انتخابات

ضرورت ارایه طرح‌های بلندمدت و دقیق برای بورس توسط نامزدهای انتخابات

بورستهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه رویکردهای رییس‌جمهوری آینده، تاثیر زیادی بر معاملات بورس خواهد داشت، گفت: نامزدهای انتخابات نباید برنامه‌های خود را برای بورس برای دوره موقت و کوتاه...

"عباس آرگون" امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به راهکارهای بهبود روند معاملات بورس اشاره کرد و افزود: مهمترین بحث موجود در فضای بازار سرمایه، مشخص بودن نگاه‌ها و رویکردها به بازار سهام است.

وی با بیان اینکه اکنون در انتهای دولت قرار داریم و زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: باید در ابتدا مشخص شود فردی که به عنوان رییس جمهوری انتخاب می‌شود چه رویکردی را نسبت به بازار سهام خواهد داشت، چرا که این موضوع اکنون و در وضعیت فعلی می‌تواند نقش زیادی را بر معاملات این بازار داشته باشد.

آرگون خاطرنشان کرد: اندازه و حجم بازار سرمایه تفاوت زیادی نسبت به سال‌های گذشته دارد و دیدگاه‌های موجود نسبت به آن با تفاوت زیادی همراه شده است؛ بنابراین وجود چنین فضایی می‌طلبد که توجه ویژه‌ای نسبت به آن ایجاد شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه بازار سهام اکنون از ظرفیت‌های زیادی برای تامین مالی و هدایت منابع مالی به سمت بخش واقعی اقتصاد برخوردار است، گفت: در این مرحله باید دید که چه رویکردهایی برای این بازار درنظر گرفته شده است و این موضوع باید مدنظر باشد که رویکردهای مدنظر نباید به هیچ عنوان مبتنی بر آزمون و خطا باشند. واقعیت امر این است که با توجه به جایگاه کنونی بازار سهام در کشور نباید با برخی از تصمیمات، فضای حاضر در بازار را ملتهب کنیم.

آرگون خاطرنشان کرد: کاندیداهایی که اکنون در حال اعلام برنامه‌های خود هستند نباید برنامه‌های خود را برای بازار سرمایه برمبنای برنامه‌های موقتی و کوتاه مدت اعلام کنند، زیرا خروج این بازار از فضای حاکم، نیازمند برنامه‌های دقیق، بلندمدت و کارشناسی شده است.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران افزود: اگر در این بازار برنامه‌ای با یک ماه تاخیر اجرا شود اما آن برنامه مدنظر، حساب شده و براساس مسایل روز باشد بهتر از آن است که برنامه‌ای از روی عجله اجرا و بعد از یک ماه اجرای آن متوقف شود، این روند می‌تواند ضربه سنگینی را به بازار وارد کند و باعث کاهش اعتماد سهامداران به این بازار شود.

تامین مالی بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه

وی اظهار داشت: باید برای این بازار برنامه‌ای مشخص در نظر گرفته شود تا ضمن استفاده از ظرفیت‌های بورس و هدایت نقدینگی به سمت بازار، تامین مالی از طریق بازار سرمایه برای پروژه‌های بلندمدت و موثر صورت بگیرد.

آرگون معتقد است که بانک‌ها باید به سمت تامین مالی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط پیش بروند و تامین مالی آنها را انجام دهند، بهتر است تامین مالی بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه انجام شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: بازار سرمایه بازاری حرفه‌ای است که باید مسوولان از ابزارهای قابل اعتماد برای بهبود وضعیت آن استفاده کنند، در این بازار نباید هیجانی برای ورود سرمایه‌گذاران ایجاد شود و بعد از آن بازار را به حال خود رها کنند.

وی با بیان اینکه بهتر است اقدامی صورت گیرد تا دخالت‌ها در معاملات بورس به حداقل برسد، افزود: معاملات بازار سرمایه باید هماهنگ با بازارهای جهانی باشد، اگر قرار باشد قیمت‌گذاری‌های دستوری در آن صورت بگیرد نمی‌توان شاهد روندی مطلوب در این بازار بود. در این بازار باید آسیب‌شناسی انجام شده و از اجرای طرح‌هایی که سبب ایجاد روند نزولی شاخص بورس شد، جلوگیری شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: اگر برنامه مشخصی برای معاملات بورس در نظر گرفته شود به طور حتم این بازار می‌تواند از وضعیت هیجانی خارج شود اما در صورتی که قرار باشد کاندیداها اکنون فقط برای اخذ رای برنامه‌های قابل توجهی را برای بورس مطرح کنند به طور حتم بهبودی در وضعیت بازار ایجاد نمی‌شود.

وی با تاکید بر آنکه باید اقدامی صورت گیرد تا از قابلیت‌های این بازار به خوبی استفاده شود، گفت: اکنون حدود 57 میلیون نفر دارای کد سهامداری هستند که از این  تعداد، رقم قابل توجهی فعال در معاملات بورس هستند.

آرگون تاکید کرد: بازار سهام می تواند کمک زیادی را به بهبود شرایط اقتصادی کند، به شرط آنکه قواعد و قوانینی را مانند دامنه نوسان که در دنیا از آن استفاده می‌شود، در بازار به کار ببریم.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: اکنون فرصت بسیار خوبی برای استفاده از بازار سرمایه فراهم شده است؛ بنابراین باید بسته جامعی برای حمایت از این بازار تهیه شود تا بتوان نهایت استفاده را از این بازار برد.

به گزارش ایرنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت (چهارشنبه، 12 خرداد ‌ماه) با 39 هزار واحد افزایش به عدد یک میلیون و 148 هزار واحد رسید و حدود 3.5 درصد رشد داشت.

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نرخ دلار و یورو در صرافی های بانکی

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نرخ دلار ...

هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ 23049 تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل به قیمت 23514 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز پنجشنبه، 261 تومان ...

NabzeBourse.ir/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

امروز جمعه، هفدهم اردیبهشت نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نکرد و بهای دلار در رقم 20643 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

در هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟

EghtesadOnline.com/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
اهدای جایزه مسيولیت اجتماعی و انتشارات به فولاد هرمزگان بازارگردانی "وآیند" به 4 درصد افزایش یافت شرکت مدبران تجارت ایفا موافقت اصولی تامین مالی جمعی را گرفت کاهش قیمت طلا تحت تاثیر دلار تاثیر واکسیناسیون کرونا بر افزایش قیمت نفت سندباکس، همگام شدن با تغییرات تکنولوژی بازار سرمایه است در شیراز با چه قیمتی می‌توان خانه‌دار شد؟ در چه صورت قرارداد اجاره تمدید نمی‌شود؟ / قانون در مقابل مستاجران لوازم خانگی امسال گران نشد شاهین، برگ آس سایپا در ایمنی و طراحی افسار دلار بر گردن دوست/ فتیله‌ای که دولت کم‌وزیاد می‌کند بلاتکلیفی متقاضیان وام ودیعه مسکن/ جزيیات دریافت وام میز صنعت نیروگاهی گامی در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات‌ها 45 هزار تن سنگ آهن دانه بندی و گندله مهمان بورس کالا هزینه جابه‌جایی از ملاصدرا چقدر آب می‌خورد؟ عرضه محصولات 19 تولیدکننده سیمان در بورس کالا نرخ 17 ارز کاهش یافت/افزایش نرخ 21 ارز فروش گاز مایع مجتمع گاز پارس جنوبی در بورس انرژی دریافت نشان عالی روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه ماجرای فروش لوازم خانگی دست دوم عراقی در بازار چیست؟ قیمت دلار امروز 24 خرداد 1400 چقدر شد؟ هزینه‌ها و درآمدهای سازمان بورس/ صرف 40 میلیارد تومان برای فرهنگ‌سازی و سجام با 300 تا 650میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ تحلیل بورس امروز 24 خرداد / زمان سهامداری در بورس نیست عرضه اولیه سهام شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری شفاف سازی در خصوص نوسان قیمت سهام "سدشت" نفت ایران به زودی از بندر جاسک هم صادر می‌شود/ قصد تنش و جنگ نداریم میانگین قیمت اجاره و فروش مسکن در شرق تهران "شرنگی" و شفاف سازی نوسان قیمت سهام بیت‌کوین جهش کرد انتشار صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه حسابرسی نشده "ورفاه" "وساپا" صورت مالی شرکت ستاره سفیران آینده را منتشر کرد شاخص به رشد 7852 واحدی رسیده است انتشار صورت‌های مالی شرکت صنعت فولاد شادگان توسط "فخوز" از سرگیری سه پرواز هفتگی وین - تهران بانک مرکزی به بورس آسیب زد صورت مالی حسابرسی شده "خمحور" منتشر شد صورت‌های مالی 12 ماهه "سیتا" منتشر شد صورت مالی 6 ماهه "وسخراش" منتشر شد قاچاق چمدانی آب‌معدنی از فرانسه به ایران! شاخص با رشد 7 هزار واحدی سبزپوش است شروع سبز بورس / رشد 7 واحدی شاخص کل "کلطیف" از تصمیمات مجمع خبر داد واگذاری 83 درصد سهام یک شرکت توسط "فولای" انتشار صورت مالی تلفیقی 12 ماهه "هرمز" "وملل" صورت های مالی شرکت زیرمجموعه را منتشر کرد "لکما" در مناقصه "همراه" شرکت کرد "خفناور" زمین شمالی را می فروشد مالیات‌های عملکرد و ارزش افزوده "خصدرا" تسویه شد سوء مدیریت وزارت نفت در عرضه داخلی میعانات گازی/ خودتحریمی بلای جان اقتصاد ایران است

در حال بارگیری...