اصلاح هدفمندی یارانه ها؛ نیازمند حمایت اصناف

اصلاح هدفمندی یارانه ها؛ نیازمند حمایت اصناف

چهاردهمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران امروز 21 اردیبهشت 1401 در محل هتل فردوسی تهران با حضور...

ريیس اتاق اصناف ایران در این اجلاس با اشاره به نشست ريیس‌جمهوری و اصناف که هفته گذشته برگزار شد، اظهارکرد: در نشست صمیمانه اصناف و ريیس‌جمهوری تعدادی از اتحادیه‌های مرتبط با کالاهای اساسی و تشکل‌های تحت نظارت جهاد کشاورزی حضور داشتند. در این نشست، دغدغه‌های تشکل‌ها و جامعه صنفی مطرح شد.

ممبینی بیان کرد: با توجه به تاکید دولت بر جراحی بزرگ اقتصادی و دعوت از اصناف در همراهی و حمایت از اصلاح زیرساخت‌های اقتصادی، لازم است تا نظرات مسيولان صنفی در تصمیم‌گیری‌ها، لحاظ شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

وی افزود: به عنوان نمونه افزایش مصوبه مربوط به دستمزدها امسال منجر به تعدیل نیروی گسترده در در واحدهای صنفی شده است. لذا توصیه ما این است که پیش از اتخاذ تصمیمات و اجرای قوانین، زوایای طرح‌های جدید به اطلاع اصناف رسیده و فرصتی لحاظ شود تا مقدمات آن در بازار ایجاد شود.

ريیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اصلاح هدفمندی یارانه ها، قانونی است که طی سال‌های گذشته مصوب شده اما در دولت‌های پیشین اجرایی نشد. لذا باید توجه شود که این قانون مربوط به سال‌های گذشته است.

سعید ممبینی در ادامه با اشاره به مشکلات ایجاد شده در سامانه ایرانیان اصناف نیز بیان کرد: ارجاع استعلامات متعدد به این سامانه منجر به کاهش سرعت آن و دشواری‌های کاری در اتحادیه‌ها شده است.

وی همچنین تصریح کرد: طی سال‌های گذشته امکاناتی در اتاق اصناف ایران و به طبع آن در بیشتر اتاق‌ها شده است و ما بانک‌های اطلاعاتی خوبی در اختیار داریم که پیشنهاد می‌شود، دولت این ظرفیت‌ها را نادیده نگرفته و از آن استفاده کند.

وی اظهار کرد: در هیات مقررات زادیی، مشکلات ایجاد شده از سوی دفاتر خدمات سلامت را برای اصناف طرح کردیم و مصوباتی گرفتیم اما شاهد هستیم همچنان در برخی از استان‌ها به مصوبه جدید عمل نمی‌شود. در این باره لازم است تا مکاتباتی با اتاق اصناف ایران از سوی شهرستان‌ها انجام شود.

ريیس اتاق اصناف ایران همچنین در خصوص مالیات بر مشاغل بیان کرد: کسب و کارهای صنفی در سال‌های گذشته توانستند از ظرفیت تبصره 100 استفاده کنند اما با توجه به سیاست هایی که دولت در ارتباط با اصلاح مالیاتی دارد پیش بنیی می‌شود که شاهد تغییراتی باشیم که ممکن است برای مودیان دشواریهایی ایجاد کند. لذا هفته آینده جلسه کارشناسی مهمی با ريیس سازمان امور مالیاتی داریم تا ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد