صعود 73 درصدی قیمت خانه در روسیه

صعود 73 درصدی قیمت خانه در روسیه

مقامات هشدار دادند که قیمت خانه‌های روسیه طی سه سال، 73 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا به نقل ار از بیزنس، به گفته ريیس یک موسسه توسعه مسکن، برنامه‌ریزی شهری «کارآمد» به کاهش قیمت‌ها کمک می‌کند.

ویتالی موتکو، مدیر موسسه مالی در توسعه بخش مسکن گفت که روسیه باید در مورد برنامه‌ریزی شهری کارآمدتر باشد و موانع اداری را برای کمک به کاهش قیمت مسکن از بین ببرد.

مدیر  Dom.rf در سخنرانی مجمع اقتصادی شرق (EEF) در ولادیووستوک، خاطرنشان کرد که قیمت خانه‌های مسکونی در روسیه در دو تا سه سال گذشته 73 درصد افزایش یافته است و از مقامات خواست تا اقداماتی را برای کاهش هزینه‌ها انجام دهند.

وی افزود: ما می‌توانیم در مورد هزینه خالص مسکن صحبت کنیم اما بازار باید متعادل باشد و در وهله اول عرضه و تقاضاست. البته درآمد خانوارها و قدرت خرید آنان نیز باید افزایش یابد.

به گفته موتکو، «مجموعه‌ای از ابزارها» وجود دارد که می‌توانند برای متعادل کردن بازار املاک و مستغلات روسیه و کاهش قیمت‌ها استفاده شوند. وی به ویژه برنامه‌ریزی جامع و استفاده از پتانسیل برنامه‌ریزی شهری را پیشنهاد کرد.

این مقام بر اهمیت مهندسی کارآمد در مرحله ساخت و ساز به منظور کمک به کنترل قیمت‌ها و مقرون به صرفه‌تر کردن مسکن برای روس‌ها تاکید کرد.

وی همچنین از مقامات خواست تا موانع اداری بیش از حد را برای توسعه‌دهندگان کاهش دهند.

این مدیر در پایان گفت: البته، بازاریابی و رشوه‌هایی نیز وجود دارد که باید حذف شوند، در حال حاضر این مورد نیز در قیمت گنجانده شده است.

موتکو همچنین کاهش نرخ وام مسکن را برای آپارتمان‌های بزرگ پیشنهاد کرد و افزود که بیش از 50 درصد از بلوک‌های آپارتمانی جدید، آپارتمان‌های یک خوابه هستند که برای خانواده‌های دارای فرزند مناسب نیستند.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد