قیمت دلار رکورد زد / دلیل هیجانی شدن بازارها چیست؟

قیمت دلار رکورد زد / دلیل هیجانی شدن بازارها چیست؟

قیمت‌ها در بازار رکورد یک ساله خود را شکستند. قیمت دلار به 28 هزار و 730 تومان رسیده و قیمت هر گرم طلا به یک میلیون و 275 هزار تومان. قیمت سکه هم 12 میلیون و 700 هزار تومان است. در بازارها چه می‌گذرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا، سکه و ارز در آستانه ورود به کانال‌های جدید است. قیمت سکه و طلا چشم به قیمت دلار دارند. اگر قیمت دلار بیش از این افزایش پیدا کند، قطعا طلا و سکه هم گران می‌شود.

قیمت دلار امروز 22 آبان ماه افزایشی بود. دلار امروز کار خود را با 28 هزار و 400 تومان آغاز کرد اما ساعتی بعد به 28 هزار و 700 تومان هم رسید. اگرچه برخی از کانال‌های خرید و فروش ارز، قیمت دلار را تا 28 هزار و 900 تومان هم عنوان کردند. یعنی یک قدمی کانال 29 هزار تومان.

پیش از این معامله‌گران بازار ارز می‌گفتند اگر دلار وارد کانال 28 هزار تومان شود و از مرز 28 هزار و 500 تومان عبور کند، سیگنال خرید بیشتر به معامله‌گران می‌دهد و تقاضا برای دلار در بازار زیاد می‌شود.

دلار در اولین روز هفته این مرز روانی را رد کرده و حالا باید منتظر واکنش بازار به قیمت‌ دلار بود.

مطالعه بیشتر: چرا قیمت دلار امروز افزایش پیدا کرد؟
قیمت دلار و تاثیر آن بر بازار سکه و طلا

اما افزایش قیمت دلار، تاثیر خود را بر بازار سکه و طلا هم گذاشت. قیمت سکه امروز 22 آبان ماه به 12 میلیون و 700 هزار تومان هم رسید. نکته جالب اینکه امروز در بورس، سکه صف خرید بود اما کسی فروشنده نبود. این سیگنال افزایش قیمت در این بازار است. اینکه مردم منتظر افزایش قیمت بیشتر در بازار سکه و طلا هستند و سکه با نرخ 12 میلیون و 780 هزار تومان در صف خرید بود.

این در حالی است که قیمت سکه براساس اعلام شبکه ارز و طلا کمتر از این مقدار بود و نهایتا تا 12 میلیون و 700 هزار تومان رسید.

قیمت طلا هم امروز افزایش داشت. قیمت طلا در 22 آبان ماه به گرمی یک میلیون و 276 هزار تومان رسید. قیمت هر گرم طلا تا رسیدن به کانال یک میلیون و 300 هزار تومانی راه چندانی ندارد و احتمال دارد اگر قیمت دلار به روند صعودی خود ادامه دهدف سکه و طلا هم کانال قیمتی جدیدی پیدا کنند.

افزایش قیمت طلا هم در حالی است که تا ماه گذشته قیمت هر گرم طلا در محدوده یک میلیون تا یک میلیون و 100 هزار تومان در نوسان بود و حتی برخی از رسیدن طلا به گرمی 900 هزار تومان خبر می‌دادند.

دلیل هیجانی شدن بازارها چیست؟

اما دلیل هیجانی شدن بازارها در یک هفته گذشته چیست؟ روند هیجانی بازارهای ارز و طلا در حالی است که دولت اعلام کرده منابع جدید ارزی آزاد شده و حتی آمریکا مجددا سیگنال‌های مثبتی برای مذکرات فرستاده است. اما گویا بازار برای مهار قیمت‌ها دیگر چشم انتظار اخبار نیست و به عامل قطعی‌تری نیاز دارد.

از طرف دیگر، به نظر می‌رسد اقدامات دولت سیگنال منفی به بازارها داده است. ابتدا خبر رسید که ريیس دولت، وزیر اقتصاد را برای وضعیت بورس توبیخ کرده است و حتی برخی از رسانه‌ها مساله استیضاح خاندوزی در مجلس را عنوان کردند.

از طرف دیگر، دولت یکبار قیمت خودرو را افزایش داد و کمتر از 48 ساعت بعد، مصوبه خود را لغو کرد. اما این اقدام، تاثیر منفی بر بازار خودرو گذاشت و قیمت‌ها را بالا برد.

در حوزه ارزی هم مساله حذف ارز 4200 تومانی مطرح شده و هنوز مشخص نیست برنامه دولت برای ارز چیست.

در نهایت همه این موارد نشان از نوعی آشفتگی و سرگیجه در تیم اقتصادی دولت دارد. سیگنال‌هایی که از درون دولت به بیرون می‌رسد نه واحد است و نه امیدوارکننده.

حتی هنوز مشخص نیست که برنامه دولت برای مذاکرات هسته‌ای چیست. اینها همه نشان می‌ دهد عدم قطعیت در اقتصاد بیشتر شده و بازارها این مساله را خیلی سریع حس کرده‌اند.

اما روند بازارها چگونه است؟ آیا مذاکرات هسته‌ای ترمز بازارها را می کشد؟ تجارت‌نیوز امروز در گفتگوی زنده اینستاگرامی با امیر حسین نام‌آور، کارشناس بازارهای مالی آینده بازارها را بررسی کرده است.

این گفتگو امروز 22 آبان ماه ساعت 21 برگزار می‌شود و مخاطبان می‌توانند آن را در صفحه اینستاگرام تجارت‌نیوز مشاهده کنند.

مطالعه بیشتر: آینده بازارها بعد از مذاکرات / پیش‌بینی دلار و بورس پس از حذف ارز 4200 تومانی
حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد

حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد

بازار طلا امروز شاهد حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا بود. قیمت دلار نیز امروز پیشروی کرد.

TejaratNews.com/
کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد

کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد

قیمت طلا امروز در بازارهای جهانی به دلیل انتظار سرمایه گذاران برای انتشار گزارش شغلی آمریکا 7 دلار کاهش داشت.

FarsNews.ir/
بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟

بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟

قیمت دلار در هفته گذشته نوسانی بود. یک روز قیمت دلار مرز 29 هزار و 500 تومان را هم پشت سر گذاشت و زمان دیگر، قیمت دلار به مرز 28 هزار تومان رسید. اگرچه به نظر می‌رسد هیجان افزایشی قیمت دلار متوقف شده،...

TejaratNews.com/
سکه افزایشی شد / افزایش قیمت دلار ادامه دارد؟

سکه افزایشی شد / افزایش قیمت دلار ادامه دارد؟

روز چهارشنبه قیمت دلار توانست تا محدوده 29 هزار و 230 تومان پیشروی کند. این قیمت 260 تومان بیشتر از روز سه‌شنبه بود. افزایش قیمت دلار ادامه دارد؟

TejaratNews.com/
روند کاهشی طلا و سکه تغییر کرد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/10

روند کاهشی طلا و سکه تغییر کرد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/10

روز گذشته تحت تاثیر سیگنال‌های مثبتی که از مذاکرات رسید قیمت طلا و سکه با کاهش همراه شد، اما طی معاملات امروز ورق برگشت و مجددا طلا و سکه با افزایش قیمت همراه شدند.

TejaratNews.com/

قیمت طلا و سکه امروز 10 آذر 1400

سیگنال طلا و برجام به قیمت سکه /معامله گران محتاط شدند

قیمت سکه کاهشی است؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 10 آذر

قیمت دلار در بازار امروز چهارشنبه 10 آذر

قیمت دلار در بازار امروز چهارشنبه 10 آذر

در بازار آزاد امروز یکشنبه قیمت دلار 29 هزار و 220 تومان ثبت شد. نرخ ارز صرافی ملی نیز 26 هزار و 462 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/
واکنش بازار دلار بعد از مذاکرات / قیمت دلار امروز آذر کاهشی است؟

واکنش بازار دلار بعد از مذاکرات / قیمت دلار امروز آذر کاهشی است؟

اسکناس آمریکایی با شروع مذاکرات هسته‌ای وین در مسیر نزولی قرار گرفت. افت قیمت دلار موجب شد سکه‌بازان نیز از موقعیت خرید عقب‌نشینی کنند و در فاز فروش قرار بگیرند.

TejaratNews.com/
طلا و سکه ارزان شدند / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/09

طلا و سکه ارزان شدند / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/09

قیمت جهانی طلا امروز با افزایش همراه بود اما قیمت طلا و سکه داخلی خلاف این روند عملکرده و تحت تاثیر سیگنال‌های مثبتی که از مذاکرات وین می‌رسد، کاهشی شدند.

TejaratNews.com/
بی‌تفاوتی قیمت دلار به مذاکرات وین/ خریداران کدام سیگنال را دنبال می‌کنند؟

بی‌تفاوتی قیمت دلار به مذاکرات وین/ خریداران کدام سیگنال را دنبال ...

دلار به اخبار سیاسی بی تفاوت شده است. نه وعده آزادسازی ارزهای بلوکه‌شده قیمت دلار را کاهش داد و نه آغاز مذاکرات هسته‌ای در وین. مذاکراتی که ایران می‌گوید خوب پیش رفته و قدم بعدی صحبت بر سر رفع تحریم‌ه...

TejaratNews.com/
نرخ سکه کاهش یافت / قیمت طلا و سکه امروز 9 آذر 1400

نرخ سکه کاهش یافت / قیمت طلا و سکه امروز 9 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1795 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد سه‌شنبه 9 آذر یک میلیون و 253 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار

قیمت دلار ثابت ماند / نرخ ارز صرافی ملی امروز سه‌شنبه 9 آذرماه

قیمت دلار ثابت ماند / نرخ ارز صرافی ملی امروز سه‌شنبه 9 آذرماه

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز سه‌شنبه نیز اعلام و با ثبات قیمت نسبت به روز گذشته رقم 26 هزار و 513 تومان ثبت شده است.

TejaratNews.com/
اتحادیه مرغداران: ارزانی در راه است قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت