تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای مسکن مهر نیمه‌کاره

تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای مسکن مهر نیمه‌کاره

رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن از تکمیل واحدهای نیمه‌کاره‌ واحدهای مسکن مهر در استان‌ها با استفاده از منابع این صندوق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مهدیار اسماعیلی ريیس هیات عامل صندوق ملی مسکن، گفت: در صندوق ملی مسکن، عملیات سه‌گانه‌ای همزمان دنبال می‌شود که یکی، تکمیل واحدهای مسکن مهر در استان‌ها با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن است که منابع مربوط به صندوق در این واحدها صرف می‌شود تا مسکن‌های مهر نیمه‌کاره در مراکز استان‌ها به ثمر برسد.

ريیس هیات عامل صندوق ملی مسکن افزود: بخش دوم، تکمیل مسکن‌های مهر شهرهای جدید است که این مسیر با تحویل زمین از سوی شرکت مادر تخصصی و تامین مالی توسط صندوق انجام می‌شود.

وی ادامه‌داد: عمده عملیات تکمیل واحدهای نیمه کاره‌ای که در سال گذشته و سال جاری انجام شده است، از طریق منابع صندوق بوده است. به موازات این دو بخش، بخش سوم مبتنی بر منابع خود صندوق اتفاق می‌افتد که عملیات روبنایی در حوزه خدمات عمومی است و شامل تجهیز و تکمیل مدارس، درمانگاه‌ها، پاسگاه‌ها، مساجد و غیره است که در شهرهایی که در نهضت ملی مسکن جدید تاسیس می‌شود، این تخصیص منابع انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: تا امروز بیش از 6 هزار میلیارد تومان تخصیص انجام شده است و تا پایان سال نیز این روند با سرعت مضاعف به پیش می‌رود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد