رویکردهای تامین مالی در ایران و جهان بررسی می‌شود

رویکردهای تامین مالی در ایران و جهان بررسی می‌شود

همایش بین‌المللی تامین مالی با رویکردی علمی برای رویارویی با مسايل اقتصادی با سخنرانی مدیرانی از کشورهای ایران، آمریکا، انگلستان، هندوستان و اتریش، در سه محور مدل‌های مطلوب تامین مالی، مدیریت ریسک، نقش فینتک‌ها در گسترش و تامین بازارها، اواسط هفته جاری به صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، امین آذریان، دبیر کمیته اجرایی «همایش بین‌المللی تامین مالی» در مورد اهمیت برپایی چنین همایش‌هایی به طور بین‌المللی گفت: توانایی شرکت‌ها در فراهم کردن سرمایه و تهیه برنامه‌های مالی مناسب از عوامل اصلی رشد و پیشرفت هر شرکت محسوب می‌شود؛ از همین‌رو مدیران شرکت‌ها برای تامین وجوه لازم مخارج سرمایه‌ای به منابع گوناگون و شیوه‌های مختلف تامین مالی نیاز دارند. براین اساس یکی از راه‌های تامین سرمایه، تامین مالی از طریق بین‌المللی است که مدیران بازار سرمایه ایران و نهادهای مالی بین‌المللی باید با آن آشنا شوند. به همین منظور یکی از راه‌های مناسب برای آموزش فعالان و مدیران بازارهای سرمایه، برپایی همایش‌های بین‌المللی تامین مالی است. آذریان با اشاره به اینکه خدمت تامین مالی یکی از انواع مختلف خدماتی‌ست که توسط شرکت‌های فعال در صنعت مالی ارايه می‌شود؛ افزود: تامین مالی به معنای فراهم آوردن سرمایه (وجوه) برای یک پروژه، یک شخص، یک کسب و کار و یا هر نوع موسسه دولتی یا خصوصی است و این دسته وجوه قابل تخصیص برای دوره‌های کوتاه و یا بلند مدت است.

 پنل‌های تخصصی همایش

دبیر کمیته اجرایی همایش بین المللی تامین مالی، در مورد چگونگی برپایی این همایش و جزيیات آن بیان داشت: این همایش با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه ایران و مدیران ارشد چندین نهاد مالی بین‌المللی روز 27 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت برخط برگزار خواهد شد.

آذریان با اشاره به وجود سه بخش تخصصی در این همایش گفت: این همایش دارای سه پنل تخصصی در حوزهای «مدیریت ریسک»، «بررسی مدل‌های بهینه تامین مالی شرکت‌ها در شرایط سخت اقتصادی» و «نقش فینتک‌ها در گسترش بازارها» است. همچنین سخنرانان این همایش از کشورهای انگلیس، آمریکا، سویس، هند، اتریش، و چند کشور دیگر هستند.

سخنرانان افتتاحیه

وی در خصوص تشریح بخش‌های مختلف این همایش اظهار داشت : این همایش طبق برنامه ارايه شده ساعت 14 بیست و هفتم بهمن ماه  با سخنرانی حسین عبده تبریزی عضو سابق شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد. همچنین محمدعلی دهقان دهنوی ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار، جوزف لوفکین، مدیر عامل و موسس شرکت سرمایه‌گذار جکسیم (انگلیس) و بهادر بیژنی، مشاور ریاست سازمان در امور بین‌الملل و جذب سرمایهگذاری خارجی به ترتیب سخنرانی خواهند کرد.

تمرکز بر مدل‌های مطلوب تامین مالی

دبیر اجرایی همایش بین المللی تامین مالی، در معرفی پنل‌های تخصصی این همایش افزود: پنل نخست این همایش با عنوان«مدل‌های مطلوب تامین مالی» طبق کنداکتور ساعت 14:50 شروع می‌شود. در این پنل سعید اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس و دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران به عنوان ريیس پنل سخنرانی خواهند داشت و در ادامه به ترتیب، آندرس شوایتزر، مدیر عامل شرکت ارجان کاپیتال (انگلیس)، مهدی مومن‌زاده، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری سامان مجد و میگويل اینچاراندونم، معاون تامین مالی بانک توسعه اتریش سخنرانی خواهند کرد.

برجسته‌سازی مدیریت ریسک   

وی ادامه داد: پنل دوم این همایش با عنوان«مدیریت ریسک» طبق برنامه اعلام شده ساعت 16 برگزار خواهد شد و در این پنل امیر سیدی مدیرعامل کارگزاری امین سهم به عنوان ريیس سخن خواهد گفت. در ادامه بهرنگ اسدی، مدیر عامل تامین سرمایه مسکن، آلبرت دایلان براسویل، مدیر تحقیقات شرکت سرمایه‌گذاری کاپیتال آمریکا و مایکل نظری، مدیر ریسک کارگزاری سالمون آمریکا به ترتیب سخنرانی می کنند.

نقش فینتک‌ها در گسترش و تامین بازارها

آذریان در تشریح بخش سوم این همایش گفت: پنل سوم این همایش با عنوان«نقش فینتک‌ها در گسترش و تامین بازارها» ساعت 17:10 دقیقه آغاز می‌شود. محمود خواجه نصیری، مدیر عامل تامین سرمایه تمدن ریاست این پنل را بر عهده دارد و پس سخنرانی ایشان به ترتیب پايول چاپمن، مدیر عامل شرکت هورن بای انگلیس، سید امید موسوی، مدیر عامل شرکت تحلیگر امید و آرپام ماجومدر، معاون توسعه شرکت فناوری بورس ملی هندوستان سخنرانی خواهند داشت.

روش حضور و حامیان

دبیر اجرایی همایش بین‌المللی تامین مالی با دعوت از همه علاقه‌مندان برای حضور در این همایش به‌ منظور افزایش سطح توانایی و آگاهی‌های مدیریتی در تامین مالی متناسب با فضای تخصصی، تصریح کرد: علاقمندان برای شرکت در این همایش می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی https://old.iiia.ir/form28/ ثبت نام کرده و در روز مقرر در همایش حضور یابند. همچنین مراجعه‌کنندگان در صورت مشاهده هرگونه مشکل در روند ثبت‌نام می‌توانند با شماره 8834944 واحد IT کانون نهاد های سرمایه گذاری تماس حاصل کنند؛ البته با توجه به محدودیت حضور در همایش، اولویت با افرادی‌خواهد بود  که زودتر اقدام به قطعی شدن ثبت‌نام خود کنند. همچنین درهمایش مذکور مجموعه هایی نظیر، شرکت بورس، تامین سرمایه تمدن، کارگزاری ارمان تدبیر نقش جهان، کارگزاری امین سهم، تحلیلگر امید و صدای بورس به عنوان حامی هستند. البته سازمان بورس، کانون نهادها و کارگزاری بانک انصار هم مسيولیت برگزاری این رویداد بین المللی را برعهده دارند.

local_offerبرچسب‌ها:
بازگشت رشد به بورس به شرط حمایت بازارگردان‌ها

بازگشت رشد به بورس به شرط حمایت بازارگردان‌ها

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: لازمه بازگشت رشد به معاملات بازار، تغییر در نوع فعالیت بازارگردان‌ها است؛ بنابراین باید هر چه سریعتر نسبت به تغییر قوانین مربوط به بازارگردان‌ها اقدام شو...

Irna.ir/
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته

مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته

پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت، پرداخته است.

Sena.ir/
قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/14

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/14

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 808 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

عرضه‌های سنگین فولاد مبارکه در بورس کالا

بررسی بورس در هفته دوم اسفند/ بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

بررسی بورس در هفته دوم اسفند/ بازار سرمایه همچنان در مدار منفی

بورس در هفته دوم اسفند بازهم قرمزپوش بود و کاهش شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن در این هفته بازهم تکرار شد. افزایش حجم معاملات در این هفته می‌تواند یک نشانه مثبت برای تغییر روند معاملات باشد.

FarsNews.ir/
تصویب FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟

تصویب FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟

کارشناسان معتقدند تصویب FATF موجب بهبود مبادلات ارزی و روند صادرات و واردات می‌شود. این مساله بر عملکرد شرکت‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد. نتیجه بهتر شدن عملکرد شرکت‌ها، بهبود شرایط آن‌ها و تزریق نقدینگی به...

TejaratNews.com/
وضعیت بازار ارز در هفته دوم ماه اسفند چگونه بود؟ / قیمت دلار، یورو و درهم پیش از روز جمعه

وضعیت بازار ارز در هفته دوم ماه اسفند چگونه بود؟ / قیمت دلار، یورو و درهم پیش از روز جمعه

آخرین قیمت انواع ارزهای پرکاربرد بازار ارز داخلی در دومین هفته ماه اسفند را می‌توانید در این گزارش تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

TejaratNews.com/

ارزش بازارهای مالی افت کرد / سرمایه‌گذاران کدام بازار کمتر ضرر کردند؟

روند نزولی بورس تا کی ادامه دارد؟

روند نزولی بورس تا کی ادامه دارد؟

معاملات بازار سهام در مدار نزولی دنبال می‌شود. به عقیده کارشناسان دامنه نوسان نامتقارن جلوی ریزش شاخص کل را گرفته است. اما سوال اینجاست که روند نزولی بورس تا کی ادامه دارد؟

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس در بهار 1400، بورس مثبت خواهد بود یا منفی؟

پیش بینی بورس در بهار 1400، بورس مثبت خواهد بود یا منفی؟

هر چند که 5 ماه ابتدایی سال جاری روند بورس کاملا صعودی بود و شاخص کل به قله 2 میلیون و 78 هزار واحد رسید، اما از 19 مرداد روند نزولی بورس آغاز شد و این روند تا هفته دوم اسفندماه هم ادامه داشته است. بو...

NabzeBourse.ir/

آینده بورس با دامنه نوسان نامتقارن

شاخص کل بورس تغییر رنگ داد!

جمعی از مسيولان بورس به قوه قضايیه احضار شدند

جمعی از مسيولان بورس به قوه قضايیه احضار شدند

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: در پی ارسال نامه نایب اول رییس مجلس به رییس قوه قضايیه، برخی از مدیران سازمان بورس برای پاسخگویی به سوالات...

EghtesadOnline.com/
بورس چه زمانی به ثبات می‌رسد؟

بورس چه زمانی به ثبات می‌رسد؟

این روزها کارشناسان بازار سرمایه تلاش می‌کنند علت روند عجیب بازار را بررسی کنند تا شاید بتوانند تا حدودی آن را بهبود بخشند. یکی از کارشناسان بازار سرمایه با مشاهده...

EghtesadOnline.com/
قیمت دلار چقدر شد؟ / سیگنال‌های جدید برای بازار ارز

قیمت دلار چقدر شد؟ / سیگنال‌های جدید برای بازار ارز

قیمت دلار در روز پنجشنبه 14 اسفند ماه همان 25300 تومان روز چهارشنبه باقی ماند. اما برای آینده بازار ارز اخبار سیاسی جدیدی منتشر شده که احتمالا بر روند بازار تاثیر داشته باشد.

TejaratNews.com/
واریز دو یارانه تا پایان سال آنچه سهامداران عدالت باید بدانند/ مشارکت 49 میلیون نفر در اقتصاد کشور قاچاق سیگار کاهش یافت آمریکا با آزادسازی منابع ایران در عراق موافقت کرد سود بین بانکی به 19.7درصد کاهش یافت با موافقت بایدن، منابع پولی ایران در عراق آزاد شد نفت رکورد 14 ماه خود را شکست یک هفته با صنایع بورسی مدیرعامل بانک رفاه کارگران به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور انتخاب شد سقوط 20درصدی ارزش بیت‌کوین افت 152 تومانی بهای دلار در این هفته / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت بررسی بورس در هفته دوم اسفند/ بازار سرمایه همچنان در مدار منفی ارزش بازارهای مالی افت کرد / سرمایه‌گذاران کدام بازار کمتر ضرر کردند؟ گرانی، مصرف گوشت را تا 50درصد کاهش داد روند نزولی بورس تا کی ادامه دارد؟ قیمت میوه شب عید کاهش می‌یابد نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه پانزدهم اسفند بازگشت رشد به بورس به شرط حمایت بازارگردان‌ها ادامه تقاضای ضعیف برای محصولات ایرالکو درخواست هند درباره بندر چابهار قاچاق سیگار کاهش یافت چرا میوه گران شد؟ عرضه‌های سنگین فولاد مبارکه در بورس کالا مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته جهش قیمت نفت پس از تصمیم جدید اوپک ارزش هفتگی معاملات "فملی" بیش از 70 درصد کاهش یافت قیمت دلار چقدر شد؟ / سیگنال‌های جدید برای بازار ارز رقم واقعی سبد معیشت کارگران چقدر است؟ وضعیت بازار ارز در هفته دوم ماه اسفند چگونه بود؟ / قیمت دلار، یورو و درهم پیش از روز جمعه طرح اینترنتی تنظیم بازار گوشت در تهران و کرج تصمیم مجلس درباره مالیات خودرو و خانه آخرین قیمت طلا در شب عید / اخبار سیاسی مهم برای آینده طلا روند صعودی شبندر آغاز خواهد شد؟ عرضه و مصرف بنزین سوپر کاهش یافت واکنش به خبر فروش قسطی گوشت بیانیه چهاردهمین نشست وزارتی اوپک پلاس بوگاتی سفارشی به شکل کفشدوزک درآمد جهش قیمت نفت با تمدید توافق اوپک پلاس سرنوشت رمزارزها در سال 1400 کاهش قیمت تخم مرغ/ تخم مرغ تک نرخی شد مصوبه تلفیق برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اوپک فعلا قصد کاهش تولید نفت را ندارد/قیمت نفت افزایش یافت خرید مرغ فقط به شرط صف!/ فروش آنلاین مرغ ممنوع شد چند شرط برای بهتر شدن حال بازار سرمایه تصویب FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟ قیمت خودروهای کره‌ای در بازار بازرگانان هندی، صادرات به ایران را متوقف کردند قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/14 میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال آینده تکذیب ناپدید شدن هواپیمای ارمنی در آسمان ایران

در حال بارگیری...