تولید تلویزیون کاهش یافت

تولید تلویزیون کاهش یافت

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در پنج ماهه اول امسال از 24 کالای منتخب صنعتی، تولید 13 کالا کاهش یافته و تولید تلویزیون با کاهش 11.7 درصدی مواجه شده است.

ایسنا: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در پنج ماهه اول امسال از 24 کالای منتخب صنعتی، تولید 13 کالا کاهش یافته و تولید تلویزیون با کاهش 11.7 درصدی مواجه شده است.

بر اساس این آمار در پنج ماهه نخست امسال تولید سه کالا بیش از 20 (تا 59.8 درصد)، یک کالا بین 10 تا 20 درصد، دو کالا 10 تا 20 درصد و شش کالا کمتر از 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و تولید 13 کالا نیز کاهش یافته است.

در این میان رتبه دوم بیشترین افزایش تولید، مربوط به روغن ساخته شده نباتی است که با 37.2 درصد رشد، تولید آن در پنج ماهه نخست امسال به 834 هزار و 700 تن رسیده است.

تولید روغن در بیشتر ماه‌های سال قبل بیشترین کاهش را نسبت به سایر کالاها داشت. بر اساس نامه دبیر ستاد تنظیم بازار، کارخانجات تولیدی در سال جاری باید نسبت به تولید ماهانه 180 هزار تن روغن که 120 هزار تن در بخش های خانوار، 25 هزار تن در بخش صنف و 35 هزار تن در بخش صنعت خواهد بود، اقدام کنند که برای چهار ماه باید معادل 900 هزار تن باشد.

در خرداد ماه امسال افزایش قیمت 35 درصدی روغن مایع و 30 درصدی روغن جامد به طور غیررسمی از سوی مسيولان تایید و در نهایت در سامانه 124 که ملاک عمل بازرسان صنفی است اعمال شد. مشکلات بازار روغن محدود به افزایش قیمت نیست بلکه در ماه‌های اخیر بازار روغن بارها با تلاطم، کمبود و افزایش قیمت مواجه شد؛ تا جایی که حتی با تشکیل صف‌های طولانی و حواشی دیگر از جمله دریافت کارت ملی برای ارايه روغن در برخی فروشگاه‌ها مواجه شد.

افزایش 10 درصدی تولید لوازم خانگی

طی پنج ماهه امسال تولید انواع لوازم خانگی با 10.7 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از یک میلیون و 856 هزار دستگاه رسیده است. از بین انواع لوازم خانگی تولید تلویزیون با کاهش 11.7 درصدی مواجه بوده و تولید آن از 507 هزار و 100 دستگاه در پنج ماهه سال گذشته 447 هزار و 700 دستگاه در مدت مشابه امسال رسیده است.

اما تولید ماشین لباسشویی، یخچال و فریزر و کولر آبی با 36.8، 11.9 و 4.1 درصد افزایش به ترتیب به نزدیک 550 هزار، 859 و 754 هزار دستگاه رسیده است.

اما با وجود افزایش تولید لوازم خانگی در سال جاری، در بازار شاهد کاهش قیمت نیستیم. اخیرا سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش 39 درصدی حقوق و دستمزد، گران شدن قیمت جهانی مواد اولیه و افزایش نرخ ارز که شش برابر نسبت به سال 1397 شده را از دلایل افزایش قیمت‌ عنوان کرد.

گفتنی است که سال گذشته سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هدف این وزارتخانه را تولید 11.6 میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال عنوان کرده، اما گفته بود که تقاضا در این بازار حدود 12.5 میلیون دستگاه و بخش اعظم آن در بخش لوازم خانگی کوچک است.

از جمله مهم‌ترین کالاهای دیگری که تولید آن‌ها افزایش داشته نیز می‌توان به کامیون، کامیونت و کشنده با 59.8 درصد افزایش که بیشترین افزایش تولید است اشاره کرد. همچنین در این مدت تولید انواع سواری، پتروشیمی، کمباین، کارتن، نيوپان و دوده با 0.2، 4.7، 7.1، 2.3، 5.8 و 17.2 درصد افزایش یافته است.

کاهش تولید کفش و چرم

از بین 24 کالای منتخب صنعتی تولید 13 کالا کاهش داشته که بیشترین کاهش مربوط به الیاف اکریلیک با 37 درصد، سموم دفع اقات نباتی با 27.9، الکتروموتور 17.5 درصد کاهش بوده است.

کمترین کاهش تولید نیز مربوط به انواع کاغذ است که تولید آن با 0.5 درصد کاهش به 394 هزار و 400 تن در پنج ماهه اول امسال رسیده است.

تولید انواع کفش و چرم نیز در این مدت 7.7 و 2.2 درصد کاهش داشته و به 45 میلیون و 200 زوج و بیش از 13 میلیون فوت مربع رسیده است.

وانت، اتوبوس، پودر شوینده، روغن موتور و نخ سیستم پنبه‌ای نیز از جمله دیگر کالاهایی است که تولیدشان در این مدت کاهش یافته است.

local_offerبرچسب‌ها:
گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد

گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد

در بازار لوازم صوتی و تصویری می‌توان 14 تلویزیون به عنوان محصولات لوکس با قیمتی بین 60 تا 212 میلیون تومان خریداری کرد.

Bartarinha.ir/
تلویزیون اینترنتی فرابورس ایران راه‌اندازی می‌شود؛ هدف افزایش سواد مالی

تلویزیون اینترنتی فرابورس ایران راه‌اندازی می‌شود؛ هدف افزایش سواد...

مدیر ارتباطات فرابورس ایران با بیان اینکه پیش‌بینی و آینده‌پژوهی درمورد شکل رسانه‌ها در سال‌های آتی نشان می‌دهد «آینده تلویزیون، اینترنت است و آینده اینترنت، تلویزیون» در حال تحقق است، از راه‌اندازی ر...

FarsNews.ir/
قاچاق تلویزیون بلای جان تولیدکنندگان

قاچاق تلویزیون بلای جان تولیدکنندگان

ريیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر کشور با بیان اینکه عدم پرداخت هزینه‌های دولت از سوی قاچاقچیان و همچنین کاهش نرخ ارز باعث شده در مواردی قیمت تلویزیون قاچاق از کالاهای تولید داخل ارزان‌تر...

TejaratNews.com/
واقعیت صحبت نوبخت در تلویزیون چه بود؟

واقعیت صحبت نوبخت در تلویزیون چه بود؟

در پی سخنان محمدباقر نوبخت درباره علت افزایش قیمت کالاها، در یک برنامه تلویزیونی، روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی ارايه کرد.

Bartarinha.ir/
قیمت تلویزیون امروز 12 آذر + جدول

قیمت تلویزیون امروز 12 آذر + جدول

قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی همچنان بالا است. به عنوان مثال تلویزیون 50 اینچ اسنوا مدل SSD-50SA560U امروز 8،630،000 تومان در بازار قیمت خورده است.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت‌ها در بازار تلویزیون/تلویزیون 135 میلیونی در بازار تهران

آخرین قیمت‌ها در بازار تلویزیون/تلویزیون 135 میلیونی در بازار تهرا...

بازار خرید و فروش تلویزیون نیز همانند سایر بازارها روزهای سختی را می‌گذراند، نوسان و افزایش قیمت‌ها سبب شده تا میزان فروش واحدهای صنفی به طرز چشمگیری کاهش یابد.

TejaratNews.com/

گران‌ترین تلویزیون در بازار تهران چند است؟

رسانه ملی بستری سهل‌الوصول برای توسعه بازارسرمایه / رصد بورس از تلویزیون امکانپذیر می‌شود

رسانه ملی بستری سهل‌الوصول برای توسعه بازارسرمایه / رصد بورس از تل...

سید محمد شمس‌الدین: «تلویزیون بورسی، بستری سهل‌الوصول برای جهت‌دهی اطلاعات صحیح به سرمایه‌گذاران، ارايه تحلیل‌های اصولی و مورد وثوق سازمان بورس و آموزش بورس به همه اقشار مردم است.»

Sena.ir/
قیمت تلویزیون در بازار چند است؟

قیمت تلویزیون در بازار چند است؟

بعد از اظهارات ريیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مبنی بر کاهش شدید مواد اولیه تولید‌کننده‌های داخلی، قیمت تمام تلویزیون‌ها اعم از تولید داخل و وارداتی افزایش پیدا کرد.

TejaratNews.com/
قیمت انواع تلویزیون

قیمت انواع تلویزیون

تقاضای لوازمی مثل سینمای خانگی کاهش چشمگیری داشته است.

TejaratNews.com/

تلویزیون ارزان شد / قیمت تلویزیون ایرانی چند؟

رشد 3٫3 درصدی تولید تلویزیون در سال 98

رشد 3٫3 درصدی تولید تلویزیون در سال 98

بر اساس گزارش‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال 98 تا پایان بهمن ماه تعداد 741 هزار و 100 دستگاه تلویزیون توسط کارخانجات داخلی تولید شد.

TejaratNews.com/
تلویزیون اینترنتی بازار سرمایه در راه است

تلویزیون اینترنتی بازار سرمایه در راه است

تفاهم‌نامه‌ای مابین محمدصادق امامیان، ريیس ساترا و امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران منعقد و به زودی عملیاتی می‌شود.

BourseNews.ir/
تلویزیون تولید داخل نداریم / قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال چه خواهد شد؟

تلویزیون تولید داخل نداریم / قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال چه خ...

یک کارشناس صنعت لوازم خانگی می‌گوید: تلویزیون در ایران تولید نخواهد شد، تنها واردات پنل‌های تلویزیون به ایران از مبدا کره‌جنوبی به چین تغییر مسیر پیدا کرده است.

TejaratNews.com/
خبری از گرانی بنزین نیست نرخ سود وام مسکن به 21٫5 درصد رسید قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 29 مهر اوراق فروشی، فشار فروش بورس را بالا می‌برد در مجمع شستا چه گذشت؟ / شستا چقدر سود تقسیم کرد؟ اصلاح قیمت مرغ در راستای افزایش نرخ مولفه‌های تولید " ولراز " از رهن یک دستگاه آپارتمان گفت خرید بیت کوین در کمترین زمان با ایرانیکارت " وتوسم " سهام " وبانک " را واگذار کرد سود کارگزاری‌های چقدر است؟ " تپکو " بالاخره قرارداد فروش افشا کرد درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن پتروشیمی‌ها، نوار بهداشتی را گران کردند! بخش خصوصی مشکل برق را حل می‌کند؟ / برق گران می‌شود؟ " کلوند" کاشی‌های کف را 20 درصد گران کرد عرضه‌های دلار جنب کوچه "ارباب جمشید" 200 کیسه پول زیر آوار شعبه بانک مرکزی عراق قیمت رهن کامل آپارتمان در مناطق 7 و 12 تهران تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو 2008 کارکده 790 میلیون تومان عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/28 پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار