وام 350 میلیون تومانی مسکن روستایی

وام 350 میلیون تومانی مسکن روستایی

مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طی سال‌های گذشته برای اولین بار وام مسکن روستایی از 200 میلیون به 350 میلیون افزایش یافت و 350 هزار تسهیلات به افراد دارای شرایط اعطا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا صالحی مدیرعامل بنیاد مسکن امروز (28 آذر) در نشست خبری آيین امضا تفاهم‌نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و توانمندسازی محلات کم‌برخوردار با هدف همکاری مشترک در امر ساماندهی بافت‌های ناکارآمد در حاشیه شهرهای کشور، گفت: طرح توانمندسازی برای 2020 محله کم‌برخوردار کشور است و قرار است 300 هزار مسکن ملی برای اقشار دهک پایین در این محله‌ها ساخته می‌شود.

مدیرعامل بنیاد مسکن در ادامه تاکید کرد: البته 66 هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کردند و حدود 44 هزار متقاضی با تایید شرایط، واجد شرایط شناخته شدند.

وی در خصوص دلیل عدم اعطای وام 350 میلیونی روستایی گفت: طی سال‌های گذشته برای اولین بار این وام از 200 میلیون به 350 میلیون افزایش یافت و 350 هزار تسهیلات به افراد دارای شرایط اعطا خواهد شد.

صالحی در پایان تاکید کرد: مراحل اداری این وام به پایان رسیده و نامه از صندوق ملی مسکن به سازمان برنامه و بودجه کشور ارجا داده شده است و از هفته‌آتی اعطای این وام توسط بانک‌مرکزی در شعب بانک‌ها آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد