لیدری بانک‌ها در روز بی‌میلی بورس!

لیدری بانک‌ها در روز بی‌میلی بورس!

بورس در روز گذشته مانند باد بهاری بود و میل آنچنانی به سوی خرید و فروش‌ها نشان نداد و فشار فروش و خریدی زیادی را بر روی سهم‌ها شاهد نبودیم و حتی اگر آسان‌تر به تابلو نگاه کنیم، 100 نماد در صف خرید بودند و 40 نماد هم در صف فروش، به استقبال تعطیلات رفتند.

به گزارش بورس‌نیوز، شاخص هم‌وزن بازارسرمایه از شاخص‌کل وضعیت بهتری را تجربه کرد و توانست رشد 2 هزار و 916 واحدی را به ثبت برساند و البته شاخص‌کل نیز 7 هزار و 972 واحد رشد را به ثبت رساند.

در دایره دید سهامداران، دیروز بانکی‌ها خودنمایی کردند و برای سرمایه‌گذاران جزو گزینه‌های جذاب به شمار آمدند و پس از مدت‌های مدیدی بانک‌ها میل به رشد داشتند اما؛ بانکی‌ها در روزی میل به صعود گرفتند که بورسی‌ها به استقبال تعطیلات رفته بودند و شاید معامله‌ای در روز چهارشنبه به شدت، قدرت و کیفیت روز‌های عادی بورس دیده نشود و بازاری کاملا خنثی و متعادل را شاهد باشیم.

بورس در روز گذشته مانند باد بهاری بود و میل آنچنانی به سوی خرید و فروش‌ها نشان نداد و فشار فروش و خریدی زیادی را بر روی سهم‌ها شاهد نبودیم و حتی اگر آسان‌تر به تابلو نگاه کنیم، 100 نماد در صف خرید بودند و 40 نماد هم در صف فروش، به استقبال تعطیلات رفتند.

ارزش معاملات بورس 5 همت و در فرابورس بیش از 38 همت معامله انجام شد.

دلار و حرکت‌های جیب

دلار با افت و خیز فراوانی مواجه شد، دلاری که در آخرین ساعات روز یک شنبه 28 هزار و 100 تومان را لمس کرده بود و این عقب‌نشینی کاملا کام اهالی این بازار موازی را تلخ کرده بود به ناگاه با رشدی عجیب همراه شد و البته در آخرین ساعات معاملات، با فروکش کردن تب معاملات، نرخ دلار به 28 هزار و 170 تومان رسید؛ البته یورو نیز در معاملات خود 32 هزار و 760 تومان معامله شد.

البته دلاریون روزی جالب را سپری کردند و از شرط 10 میلیارد دلار درخواست وزیر خارجه ایران از آمریکا برای بازگشت به برجام و البته آلمانی‌هایی که بازگشت پول ایران در قالب بدهی کره‌جنوبی و ... را خلاف دانستند و مقابل آن ایستادگی کردند.

بانک مرکزی نیز در سامانه نیمای خود اعلام کرد حدود 214 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده که از عرضه‌های مذکور حدود 107 میلیون دلار معامله شد.

سکه 2 اسکناس سبز ارزان شد

در بازار سکه و زر نیز خبر‌ها حاکی از وزش آرام باد کاهش قیمت‌ها شد و سکه بهار آزادی به 11 میلیون و 430 هزار تومان (20 هزارتومان کاهش) و البته سکه امامی نیز با 11 میلیون و 900 هزارتومان (20 هزارتومان کاهش) برای مشتریان قیمت‌گذاری شد.

تابلوی طلافروشی‌ها نیز جوی جالب را تجربه کرده و آنهم رشد‌های لاکپشتی بود که هر گرم طلا با 7 هزارتومان افزایش به یک میلیون و 167 هزار تومان رسیده و هر مثقال طلا نیز 5 میلیون و 58 هزارتومان برای خریداران قیمت‌گذارش شد.

انس جهانی طلا در معاملات امروز در مقابل تضعیف شاخص دلار، 6.07 واحد افزایش یافت و در 1767 دلار در هر انس قرار گرفت.

اوپک و فتح 80 دلار

نفت برنت در روز آغازین بازار‌های سرمایه‌ای توانست مرز 80 را فتح کرده و به سوی آرزو‌های خود حرکت کند و البته اوپک پلاس کماکان به استراتژی تولید 400 هزار بشکه بیشتر تاکیدی ندارد، ولی این ایران است که اعلام کرده در صورت رفع تحریم‌ها اعلام آمادگی تولید بیشتر و پاسخ به تقاضای بازار را دارد اما؛ باید دید که اوپکی‌ها تا چه اندازه‌ای مقابل فشار‌های آمریکا و هند دوام می‌آورند.

 از شرق تا غرب

شاخص Nikkei ژاپن تا آخرین ساعات شب گذشته سقوطی عجیبی را رقم زد و 326.18 واحد سقوط را تجربه کرد و البته شاخص شانگ‌های 31.88 واحد رشد را تجربه کرد.

با نگاهی به بازار‌های وال‌استریت نیز می‌توان نزدک NDAQ  را هم منفی 4.7 واحد دید و با داستان‌هایی که برای فیس‌بوک رخ داده، تمام بازار‌ها مانند داوجونز با 323 واحد و S&P نیز 56 واحد ریخت تا فضای‌مجازی بازار‌های مالی را تحت تاثیر منفی خود قرار دهد.

تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس

در پی انتشار فایل صوتی درباره شرایط بازار سرمایه و انتساب آن به کارمندان سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار، طی اطلاعیه‌ای انتساب صوت مزبور به ه...

Sena.ir/

شاخص بورس بر مدار نزول

شاخص بورس بر مدار نزول

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (دوشنبه، 3 آبان ماه) با 23 هزار و 639 واحد کاهش در جایگاه یک ‌میلیون و 384 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/

افت 4 هزار واحدی معاملات بورس

برخورد سلیقه‌ای ناظران بورس در چارچوب قانون است!

برخورد سلیقه‌ای ناظران بورس در چارچوب قانون است!

کارشناس بازار سرمایه گفت: ناظران بازار می‌توانند در برخی شرایط نسبت به ابطال معاملات حداکثر تا روز معاملاتی بعدی اقدام کنند.

YJC.news/
چند پیش‌بینی مهم از بورس / کدام گروه‌ها ارزنده هستند؟

چند پیش‌بینی مهم از بورس / کدام گروه‌ها ارزنده هستند؟

در آخرین روز معاملاتی هفته جاری شاخص کل باز هم با اصلاح رو به رو شد و در پایان، بازار با 28 هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و 407 هزار واحد قرار گرفت. پیش‌بینی‌ کارشناسان از روند بازار در روزهای آی...

TejaratNews.com/

افت 23 هزار واحدی شاخص کل / کدام نمادها بیشتر معامله شدند؟

شاخص کل بورس 23 هزار واحد ریخت

بورس دوباره کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد

شاخص بورس بر مدار نزول

ضربه بزرگ دولت به بورس /چرا بورس رشد نمی‌کند؟

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز انواع فرآورده هیدروکربوری در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

Sena.ir/

جزيیات عرضه سیمان در بورس

آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود...

آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود...

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خواب خرگوشی اهالی بهارستان و تحلیل نادرست اساتید ذوق مرگ‌ شده و طعنه بوداری به اهالی باب همایون و پرسنل نامريی...

BourseNews.ir/
تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن می‌رسد

تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تول...

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه امسال 6 هزار میلیارد تومان از طریق بورس تامین مالی می‌کنیم، گفت: تولید آلومینیوم در هلدینگ فلزی غدیر امسال به 300 هزار تن می‌رسد.

FarsNews.ir/
ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امروز آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود... سعیدمحمد در افتتاح پترشیمی کیش راه‌اندازی نخستین سوپر مارکت مالی در کشور لامپ‌های جیوه‌ای جایگزین لامپ‌های LED در معابر کشور دستکاری شاخص با عرضه اولیه / با این شرایط رشد شاخص بورس امکان ندارد افزایش‌سرمایه 898 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره به " بسویچ " چرا دلار رانتی نیمه دوم سال حذف نشد؟ تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس نماد 2 شرکت در سامانه پس از معاملات درج شد اعلام وضعیت بیش از دو هزار خودرو دپویی به وزارت اقتصاد گاز گران می‌شود؟/تغییر تعرفه مشترکان پرمصرف گاز تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن ... دلایل افزایش قیمت تایر چیست؟ قیمت آریزو 5 جدید اعلام شد " فخوز " از سهامداران دعوت کرد برگزاری مجمع " پردیس " در نیمه ماه جاری برگزاری مجمع " قنقش " نزدیک است آغاز پرداخت سود " حتاید " از دهم همین ماه نزول شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 43 هزار میلیارد تومان فراتر رفت 2 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد شاخص بورس بر مدار نزول فلزات اساسی در صدر گروه‌های بورسی تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی گرفته نشده از حذف دلار 4200 تومانی تا تخلیه تومور اقتصادی ماموریت جدید وزارت اقتصاد برای حمایت از تولید و دریافت مطالبات نظام بانکی وضعیت سبد سهام عدالت در سوم آبان ماه سامانه "استعدادیابی مدیران کارآمد" قیمت مرغ افزایش یافت افت 23 هزار واحدی شاخص کل / کدام نمادها بیشتر معامله شدند؟ جریمه 86 میلیاردی برای قاچاق کالا حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد شاخص کل بورس 23 هزار واحد ریخت برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون در روز جاری بورس دوباره کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد " خبهمن " صورت مالی 6 ماهه منتشر کرد " فسوژ " تصمیمات مجمع را ثبت کرد قیمت سوخت در سال 1401 افزایش می‌یابد؟ ماجرای قطعی گاز در 2 منطقه تهران چیست؟/ مشکل قطعی کی حل می‌شود؟ سقوط بورس از ارتفاع 1.4 میلیون واحدی | شاخص کل 23 هزار واحد دیگر افت کرد چگونه برای در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنیم؟ شاخص بورس بر مدار نزول پیشنهادات ريیس سازمان بورس به وزیر نفت پذیره نویسی " آوای پارس " به روش ثبت سفارش آغاز بازارگردانی " فافق " به روش مبتنی بر حراج در فرابورس " ساروج " در فرابورس درج شد فروش فوق العاده محصول زامیاد از امروز انتشار صورت مالی حسابرسی نشده " کماسه " فروش فوق العاده 5 محصول سایپا از امروز