خبر مهم وزارت کار درباره یارانه‌ها: این گروه از یارانه‌بگیران منتظر افزایش رقم باشند

خبر مهم وزارت کار درباره یارانه‌ها: این گروه از یارانه‌بگیران منتظر افزایش رقم باشند

وزارت کار اعلام کرد: این گروه از یارانه‌بگیران منتظر افزایش رقم یارانه باشند
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مرحله جدید اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیک، شرط بهره‌مندی از افزایش اعتبار براساس میزان تورم کالاهای اساسی، خرید حداقل 200 هزار تومان از اعتبار یارانه است.
به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علیرضا عسگریان در خصوص مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک اظهار کرد: از 31 تیرماه و با اجرای مرحله جدید از طرح کالابرگ، در صورت خرید 200 هزار تومان از اعتبار یارانه 400 هزار تومانی معادل 50 درصد، افزایش اعتبار بدون سقف برای خانوارها اعمال می‌شود.
وی با بیان این‌که پرداخت یارانه برای جبران افزایش قیمت 11 قلم کالای اساسی با حجم مشخص تمرکز دارد، افزود: در مرحله جدید، میزان اختلاف تورمی کالاهای اساسی از سال 1401 بدون سقف 80 هزار تومان برای مردم شارژ می‌شود.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون نزدیک به 90 هزار فروشگاه در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی همراهی دارند و توزیع قابل قبولی شکل گرفته است.
عسگریان اظهار کرد: آموزش، تجهیز و اتصال فروشگاه‌ها با شرکت مجری طرح و بانک‌های عامل صورت گرفته است و هدف‌گذاری دسترسی آسان و سریع مردم بود.
وی با تاکید بر این‌که تورم ایجادشده توسط کالابرگ الکترونیکی جبران می‌شود، گفت:‌ شرط بهره‌مندی در مرحله جدید به 50 درصد کاهش یافته است که افزایش آزادی عمل مردم در آن دنبال می‌شود.
معاون وزیر کار با بیان این‌که دولت افزایش قیمت‌ها را پوشش می‌دهد و خانوارهای کم‌درآمد در این خصوص حمایت می‌شوند، افزود: با توجه به تعیین میزان سبد غذایی از نظر حجم و قیمت براساس میزان تورم مبلغی بدون سقف برای مردم شارژ می‌شود.
عسگریان تاکید کرد: در خصوص موضوع گرانی هم سازمان‌های نظارتی و تعزیرات باید برای اجرای مطلوب و اثرگذار طرح کالابرگ الکترونیکی ورود کنند.
وی گفت: جلوگیری از افزایش تورم از برنامه‌های اصلی دولت است و در ماه‌های آتی دهک‌های دیگر هم مشمول این طرح خواهند شد.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سه دهک اول 29 میلیون نفر را شامل می‌شود و در ادامه با استفاده از پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان دهک‌بندی به‌ جای خانوار بر اساس تعداد نفرات صورت می‌گیرد.
عسگریان گفت: همه خانوارهای مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و یا شماره‌گیری #1463*500* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.
کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران

آخرین اخبار بورس و اقتصاد