بورس دوباره سبز شد / معرفی صعودی ترین نماد بازار...

بورس دوباره سبز شد / معرفی صعودی ترین نماد بازار...

بورس در معاملات 30 آبان ماه 1402 با رشد 2129 واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال 2...

در معاملات امروز بورس، نماد شستا به عنوان یکی از نمادهایی که در بازار سهام رشد قابل توجهی داشتند، در بین نمادهای رنگ سبز قرار گرفت. همچنین، شاخص کل بورس در پایان معاملات با افزایش قابل توجهی به معاملات امروز پایان داد.

معاملات روز سه شنبه امروز بورس در وضعیت صعودی آغاز شد و در ادامه این حجم از رشد افزایشی شد، طوریکه در میانه بازار به رشد نزدیک به 1 هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی شستا، فولاد، اخابر، نوری، شپنا، ومهان و کگل تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌هایی از هر گروه قابلیت صعود بیشتر را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس 30 آبان 1402

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  رشد افزایش یافت تا با رشد 3016 واحدی به 703 هزار و 545 واحدی رضایت دهد.

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بالای 2 هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز 70,152,079.05 میلیارد ریال، ارزش معاملات 49,799.931 میلیارد ریال و حجم معاملات 7.39 میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، غصینو، خدیزل، گلدیرا، اتکای، فصبا و بگیلان هستند.

خبرهای مهم بورسی در 30 آبان 1402

پذیره‌نویسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری بخشی با ارزش خالص دارایی چندگانه (مولتی NAV) روز گذشته 29 آبان ماه با حضور ريیس سازمان بورس انجام شد.

ولی‌الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار از الزام 30 شرکت منتخب برای برگزاری کنفرانس پرسش و پاسخ سهامداران و مدیران خبر داد.

ريیس کل بانک مرکزی: نرخ رشد اقتصادی صنعت نفت تا پایان سال 15.2 درصد خواهد بود.

ريیس کل سازمان امور مالیاتی: بیش از 18 هزار میلیارد تومان از محل فرارهای مالیاتی شناسایی و وصول شد.

فرآیند دریافت خدمت تقسیم دارایی سهام عدالت متوفیان تشریح شد

مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور ريیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: وراث متوفیان سهام عدالت باید اقدام به انجام امور اداری مربوط به انحصار وراثت خود کرده و گواهی حصر وراثت را دریافت کنند.

یکی از وراثی که حتما در سامانه سجام ثبت نام کرده است، می‌تواند به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir مراجعه و با ورود به بخش "امور سهام عدالت متوفی" و وارد کردن کدملی و تاریخ تولد فرد متوفی در بخش "استعلام نوبت تشکیل پرونده"، نسبت به این موضوع که زمان تشکیل پرونده متوفی فرارسیده یا خیر، و نیز این نکته که متوفی دارای چه دارایی است، اطلاعات لازم را کسب کند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد