زعفران به کیلویی 30 میلیون تومان رسید

زعفران به کیلویی 30 میلیون تومان رسید

نایب ريیس شورای ملی زعفران گفت: حداقل قیمت هر کیلو زعفران 19 میلیون تومان و حداکثر 30 میلیون تومان و حداقل قیمت هر مثقال زعفران دسته در مغازه برای مصرف کننده را 110 هزار تومان، سرگل 140 هزار تومان و نگین 170 هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامرضا میری، نایب ريیس شورای ملی زعفران از افزایش قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر حداقل قیمت هر کیلو زعفران 19 میلیون تومان و حداکثر 30 میلیون تومان است.

وی افزود: قیمت هر کیلو زعفران دسته مربوط به سال گذشته از 8 میلیون به 19 میلیون تومان، زعفران پوشال از 9 میلیون و 500 تا 10 میلیون و 800 هزار تومان به 23 میلیون تومان و زعفران نگین از 12 تا 17 میلیون تومان به 30 میلیون تومان رسیده است.

میری حداقل قیمت هر مثقال زعفران دسته در مغازه برای مصرف کننده را 110 هزار تومان، سرگل 140 هزار تومان و نگین 170 هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به بسته بندی قیمت کمی متفاوت است چرا که برخی زعفران‌ها در بسته‌بندی‌های معمولی و برخی دیگر در بسته‌بندی‌هایی که حدود 10 هزار تومان هزینه دارد، عرضه می‌شود.

نایب ريیس شورای ملی زعفران ادامه داد: طی هفته‌های اخیر سرعت روند صعودی قیمت زعفران چشمگیر بوده که طی روزهای اخیر با ورود محصول به بازار روند ثابت مانده است.

وی با اشاره به اینکه صادرات زعفران کماکان در حال انجام است، بیان کرد: تا اعلام آمار گمرک نمی‌توان اظهارنظری راجع به روند مثبت یا منفی گرانی بر صادرات داشت، از این رو تا 15 آذر باید منتظر آمار اعلامی ماند.

میری با بیان اینکه صادرات در 6 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 7 درصد رشد داشته است، گفت: بنابر آمار 7 ماهه گمرک، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه تغییری نداشته است و به تعبیر دیگر میزان زعفران صادراتی بالانس شده است.

این مقام مسيول با اشاره به اینکه برداشت زعفران تا پایان آذر کماکان ادامه دارد، بیان کرد: بنابر بررسی‌های صورت گرفته و آمار اعلامی کشاورزان، تولید زعفران نسبت به سال گذشته ناشی از شرایط خشکسالی کاهش داشته است، اما تا پایان فصل برداشت نمی‌توان درصدی را اعلام کرد.

میری درباره آینده بازار طلای سرخ بیان کرد: با توجه به پیش بینی کاهش تولید نمی‌توان انتظار افت قیمت را داشت، همواره برآورد می‌شود که قیمت افزایش یابد یا در همین سطح باقی بماند چرا که با کاهش قیمت زعفران، تولید به دلیل شرایط خشکسالی و کمبود محصول برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد.

نایب ريیس شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: تا پایان فصل برداشت نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به شرایط بازار داشت، اما آنچه مسلم است تولید این‌ محصول نسبت به سال قبل ناشی از شرایط خشکسالی کاهش می یابد که این امر بی تاثیر در بازار زعفران نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

قیمت زعفران سر به فلک کشید

قیمت زعفران سر به فلک کشید

طی روزهای اخیر با ورود زعفران نو به بازار، سرعت روند صعودی افزایش قیمت زعفران ثابت ماند.

Bartarinha.ir/
4.5 تن زعفران در بورس معامله شد

4.5 تن زعفران در بورس معامله شد

خراسان رضویتربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر شعبه‌ کارگزاری بورس زعفران در تربت‌حیدریه گفت: طی هفته اخیر چهار هزار و 684 کیلو و 573 گرم زعفران در بورس طلای سرخ معامله شد.

Irna.ir/
اسپانیا مجبور به خرید زعفران از ایران شد

اسپانیا مجبور به خرید زعفران از ایران شد

ريیس سازمان ملی استاندارد گفت: اسپانیا مجبور به خرید زعفران ایران است تا با زعفران تولید خود مخلوط کند تا به رنگ استاندارد برسد.

Bartarinha.ir/
عده ای به دنبال گرانی کاذب زعفران و منفعت شخصی هستند

عده ای به دنبال گرانی کاذب زعفران و منفعت شخصی هستند

رییس شوراى ملى زعفران ایران گفت: از سال گذشته میزان زیادى زعفران در اختیار برخى از افراد قرار دارد که به دنبال ایجاد جو روانى در بازار و افزایش کاذب قیمت آن به نفع...

EghtesadOnline.com/
فقط 20درصد زعفران صادر نمی‌شود!

فقط 20درصد زعفران صادر نمی‌شود!

حسین زینلی: سهم زعفران در صادرات نسبت به سایر گیاهان دارویی بیشتر است. ازآنجایی‌که قیمت زعفران بالاست و میزان مصرف داخلی آن کم است، 80 درصد از زعفران تولید شده صادر می‌شود.

Bartarinha.ir/
فرصتی طلایی برای زعفران کاران/تشکیل سبد با گواهی سپرده زعفران

فرصتی طلایی برای زعفران کاران/تشکیل سبد با گواهی سپرده زعفران

حداقل میزان سپرده کالایی زعفران برای تشکیل یک سبد 5 کیلوگرم است، اما در صورت استقبال زعفران کاران می توان سبدهایی با گواهی سپرده سه کیلوگرم زعفران نیز تشکیل داد.

BourseNews.ir/
رشد کیفیت و شفافیت قیمت زعفران قاین با ورود به بورس کالا

رشد کیفیت و شفافیت قیمت زعفران قاین با ورود به بورس کالا

رییس شورای ملی زعفران گفت: ورود زعفران قاین به بورس کالا موجب شفافیت قیمت و افزایش کیفیت محصول تولیدی می‌شود و باید به سمتی برویم که فرآیند معاملات زعفران دربورس...

EghtesadOnline.com/
کاهش تولید زعفران به دلیل خشکسالی! / قیمت زعفران کیلویی چقدر است؟

کاهش تولید زعفران به دلیل خشکسالی! / قیمت زعفران کیلویی چقدر است؟

حدود 80 درصد زعفران ایرانی به هنگ‌کنگ، امارات، اسپانیا، چین و افغانستان صادر می‌شود. ريیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران ایران با اعلام این خبر گفت: خشکسالی و عدم توجه دولت به کشاورزان ممکن است باعث شود ت...

TejaratNews.com/
رد پای سلاطین زعفران ایران در اسپانیا و ایتالیا

رد پای سلاطین زعفران ایران در اسپانیا و ایتالیا

یک مقام آگاه و تصمیم‌ساز در حوزه زعفران کشور گفت: سلاطین زعفران ایران غالبا تابعیت کشورهای اسپانیا و ایتالیا را دارند و یا این‌که در آن کشورها دفاتری برای خود دایر کرده‌اند، این عده‌ انگشت‌شمار نام صا...

Bartarinha.ir/
اعلام فرآیند تحویل قرارداد آتی زعفران نگین سررسید تیرماه1400

اعلام فرآیند تحویل قرارداد آتی زعفران نگین سررسید تیرماه1400

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای زمان انجام فرآیند تحویل قراردادهای آتی زعفران نگین سررسید تیر ماه 1400 را اعلام کرد.

EghtesadOnline.com/
صادرات زعفران و فرش ایرانی با برند امارات

صادرات زعفران و فرش ایرانی با برند امارات

نایب ريیس سابق کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق ایران از صادرات فرش و زعفران و پسته ایران با برند امارات خبر داد.

TejaratNews.com/
کشف شبکه قاچاق زعفران از ایران به اسپانیا

کشف شبکه قاچاق زعفران از ایران به اسپانیا

پلیس اسپانیا به کمک ماموران اداره گمرک این کشور 17 نفر را به اتهام قاچاق زعفران از ایران، افزایش مصنوعی حجم این ادویه و فروش آن تحت عنوان زعفران اسپانیایی بازداشت کرد.

Bartarinha.ir/
زعفران 10 درصد گران شد

زعفران 10 درصد گران شد

نایب‌ريیس شورای ملی زعفران از افزایش 10 درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران 9 میلیون تومان است.

TejaratNews.com/
قرارداد آتی زعفران چیست؟

قرارداد آتی زعفران چیست؟

ایران به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در جهان در بازار جهانی زعفران شناخته شده و بعد از ایران، اسپانیا در حال رقابت با ایران است و این در صورتی است که تنها...

EghtesadOnline.com/
روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟