پیش بینی قیمت طلا فردا اول مرداد 1402 | نوسان قیمت و سکه با تغییرات اونس جهانی

پیش بینی قیمت طلا فردا اول مرداد 1402 | نوسان قیمت و سکه با تغییرات اونس جهانی

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازارها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازارها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی 29,878 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.08 درصد کاهش داشته است.

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کلان بلومبرگ اینتلیجنس به 60 هزار دنبال کننده خود گفت: توقف اخیر بیت کوین در حدود سطح قیمت 30 هزار دلار ممکن است نشان دهنده این باشد که شرایط اقتصادی نامطلوبی برای صنعت ارز دیجیتال در راه است.
مک‌گلون می‌گوید که بیت‌کوین نسبت به پایین‌ترین حد خود در سال 2022 دو برابر شده است و قبل از اینکه بتواند رشد بیشتری کند احتمالا ابتدا قیمتش کاهش می‌یابد. وی پیش‌بینی می‌کند که در نیمه دوم سال، بیت کوین به‌دلیل رویداد‌های ناشی از کاهش تورم قیمتش کمتر می‌شود.

قیمت سکه

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده‌ی 24,501,000 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.04 درصد افزایش داشته است.

امروز حباب تمام سکه‌ها سبز و افزایشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با 8 هزار تومان افزایش به 4 میلیون و 712 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با 205 هزار تومان افزایش به 2 میلیون و 9 هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب 3 میلیون و 507 هزار تومان و 4 میلیون و 126 هزار تومان و در نهایت 3 میلیون و 131 هزار تومان رسیدند.

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با سایت طلا بیان کرد: در ایران علیرغم کاهش 20 دلاری اونس جهانی قیمت طلا و سکه به دلیل نوسان نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت.
وی پیش بینی کرد اگر اونس جهانی و نرخ ارز تغییر زیادی نداشته باشد تا پایان هفته احتمالا قیمت‌ها در همین محدوده در نوسان خواهد بود.

قیمت طلا

قیمت طلای 18 عیار امروز در محدوده‌ی 2,296,900 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.91 درصد کاهش داشته است.

قیمت طلای جهانی با 0.01 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، در لحظه‌ی نگارش این گزارش به 1963 دلار و 90 سنت رسید.

طلا برای رسیدن به بالای سطح 2000 دلار در هر اونس مشکل دارد و برای مدتی در اینجا و در وسط محدوده 1900 تا 2000 دلار مانده است. طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت و از اوج دو ماهه خود در جلسه گذشته دورتر شد، زیرا دلار قوی‌تر شد و سرمایه گذاران در آستانه نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو آمریکا در هفته آینده محتاط بودند.

قیمت دلار

قیمت دلار امروز در محدوده‌ی 41,259 تومان نیز معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی تغییری نداشته است.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد