اعزام و پذیرش بیش از 31 هزار مسافر طی یک روز در فرودگاه مشهد

اعزام و پذیرش بیش از 31 هزار مسافر طی یک روز در فرودگاه مشهد

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه در ایام پایانی ماه صفر فرودگاه بین‌المللی...

به گزارش خبرگزاری برنا، رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، با اشاره به رشد قابل توجه تعداد مسافران و پروازها در ایام پایانی ماه صفر و همزمانی با شهادت امام رضا(ع) در فرودگاه مشهد گفت: در این ایام (21 تا 25 شهریور ماه) شاهد رشد 7 درصدی در تعداد پروازها و رشد 12درصدی در تعداد مسافران و زايران در فرودگاه بین المللی مشهد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

وی اظهار کرد: در مدت مذکور 876 پرواز در فرودگاه بین المللی مشهد نشست و برخاست داشته اند و 119 هزار و 959 مسافر نیز از این طریق اعزام و پذیرش شده اند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در ادامه با بیان اینکه فرودگاه بین المللی مشهد رتبه اول جابه‌جایی مسافران اربعینی را پیش از این داشت، گفت: این فرودگاه در روز پایانی صفر نیز میزبان بیش از 31 هزار مسافر بود.

به گفته نخجوانی در روز شهادت امام رضا(ع) با رشد 19 درصدی در تعداد پرواز و رشد 32 درصدی در افزایش تعداد مسافران در فرودگاه بین المللی مشهد بودیم. این درحالی است که تعداد پروازها به سمت تهران بالغ بر 88 مورد بوده است.

وی با اشاره به تدارک برنامه های ویژه آیینی در فرودگاه بین‌المللی مشهد گفت: برپایی 3 موکب و پذیرایی از 8هزار مسافر داخلی و خارجی و 7 هزار زاير پیاده به طور روزانه، اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی اعم از سرود، تياتر خیابانی، دمام‌زنی و غیره از جمله اقدامات فرهنگی در این فرودگاه بود.

گفتنی است بالغ بر 100 برنامه فرهنگی شامل اجرای برنامه های آيینی و 50 اجرای گروه سرود و استقبال خدام بارگاه رضوی از زايران انجام شد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد