تورم، بایدن را در آمریکا و جهان متزلزل کرد

تورم، بایدن را در آمریکا و جهان متزلزل کرد

تارنمای شبکه خبری سی ان ان در تفسیری نوشت: تورم بالا چیزی است که باعث می شود جوبایدن ريیس جمهوری آمریکا نتواند ریاست...

به گزارش خبرگزاری برنا، در گزارش تفسیری سی ان ان آمده است: شعار تبلیغاتی مشهور «جیمز کارویل» مفسر سیاسی آمریکا در انتخابات سال 1992 درباره این که اقتصاد نیازمند به روز رسانی است، عمق مشکلات سیاسی بایدن را نشان می دهد و حکایت از آن دارد که تا چه اندازه امید ريیس جمهوری کنونی آمریکا برای خروج از این مشکل به عواملی بستگی دارد که در خارج از حیطه اختیارات او قرار دارند.

نظرسنجی جدید سی ان ان که روز دوشنبه منتشر شد نشان می دهد 75 درصد آمریکایی ها تورم را بالاترین دغدغه اقتصادی خود می دانند و فقط 25 درصد از آنها تلاش های بایدن برای کنترل تورم را تایید می کنند.

این امر انکار چیزی را از سوی بایدن نشان می دهد که فشار فوق العاده ای را بر خانواده های آمریکایی به بار آورده و آمار، مساله اصلی در انتخابات میان دوره ای کنگره در ماه نوامبر را تشکیل می دهد.

این مطلب می افزاید: آمار همچنین به توضیح این مساله کمک می کند که چرا تورم به عنوان موضوعی که حتی بیشتر از از دست رفتن مشاغل در دوران رکود اقتصادی بر روی نظر رای دهندگان تاثیر دارد، در سطح جهان موضوع نگران کننده ای برای مقام های انتخاباتی است.

کاهش اعتماد به ریاست جمهوری بایدن می تواند بازتاب اطمینان دولت او در سال گذشته درباره این که تورم دیگر نگرانی بلندمدت دولت او نیست باشد؛ موضوعی که در تضاد با نظر کارشناسانی همچون «لری سامرز» وزیر سابق خزانه داری حزب دموکرات قرار دارد.

سی ان ان در ادامه نوشت: تا وقتی بایدن نتواند کشورش را درباره کنترل تورم، متقاعد کند، سرنوشت سیاسی او بعید است که پیشرفتی داشته باشد.

سی ان ان با اشاره به خطر رکود اقتصادی در آمریکا در نتیجه تصمیمات بانک مرکزی این کشور درباره نرخ بهره نوشت این امر همچنین می تواند رشد اشتغال را که بایدن یکی از دستاوردهای خود در داخل کشور می داند به خطر بیندازد.

بعلاوه عوامل خارجی مانند جنگ اوکراین، قطع زنجیره های عرضه و رکود در تولید ناشی از کووید در بازارهای آسیا بالقوه این ظرفیت را دارد که به سرعت وضعیت تورم را وخیم تر کند.

این بحران هر علتی که داشته باشد نتایج نظرسنجی ها نشان می دهند که بایدن دیگر نمی تواند همزمان با افزایش قیمت مواد غذایی، انرژی، هزینه های سفر و کاهش بودجه خانواده ها حمایت رای دهندگان آمریکایی را جلب کند.

راه حل دیگری نیز که پیش بینی شده است مانند تلاش دموکرات ها برای کاهش هزینه های تجویز داروها، تمدید یارانه برنامه مراقبت مقرون به صرفه (اوباماکر) و حتی ایجاد انرژی پاک نیز برای ارزان تر کردن هزینه های زندگی با توجه به زمان بر بودن آنها نمی توانند کمکی کنند.

با این حال، سطح بالای تورم به عنوان یک موضوع انتخاباتی در انتخابات میان دوره‌ای 2022، به دموکرات ها این امید را می دهد که شاید اگر بتوانند آن را تغییر دهند، ممکن است راهی برای رقابت در زمینه‌های سیاسی مطلوب‌تر وجود داشته باشد.

کاخ سفید ابراز اطمینان کرده که کاهش قابل توجه قیمت بنزین در هفته های اخیر می تواند نگرانی رای دهندگان را کاهش دهد و مدعیست آمارهای ماه گذشته گمراه کننده بوده است.

با این حال هر چند که کاهش قیمت بنزین می تواند مورد استقبال خانواده های آمریکایی قرار گیرد اما بعید است با توجه به بهای کالاها در سوپرمارکت ها که بیشتر از سال گذشته است این امر اهمیت چندانی داشته باشد.

نکته پایانی این است که بعید است تصور عمومی از اقتصاد ظرف چند ماه تغییر کند، و تورمی که در ماه ژوين به بالاترین حد بیش از 40 سال گذشته رسید به سرعت از بین نمی رود و به یک چرخش معجزه آسا برای بایدن نیاز هست.

با این حال متشنج بودن اوضاع جهان درخصوص کنترل قیمت های نفت به این معنا است که شرط بندی بر روی کاهش هزینه های بنزین خطرناک است و این امر به ویژه در خصوص کاخ سفید که بارها درباره تورم مرتکب اشتباه شده است، صدق می کند.

فعلا کاخ سفید بارها تاکید کرده که کاهش تورم مهم ترین هدف بایدن است و او این مشکل را درک می کند. با این حال افزایش هزینه های غذایی می تواند ارتباط بایدن با رای دهندگانی را که در حیات سیاسی او نقش داشته اند تخریب کند.

انتهای پیام/

اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

از آنجا که دلالان تا حدودی از این بازار عقب‌نشینی کرده اند، بهتر است که مردم هم با خریدهای هیجانی، باعث تشویق و برگشت...

Bartarinha.ir/
تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

اعضای دولت پس از بحث و بررسی مقرر کردند دولت در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، الزامات اجرا، راهکارهای...

Borna.news/
چرا دولت تولید 4 محصول لبنی را اجباری کرد؟

چرا دولت تولید 4 محصول لبنی را اجباری کرد؟

دولت به جای سیاست تنظیم بازار و تشویق تولید کننده با رویکرد سرکوب، قصد ظاهر سازی بازاراز اشباع تولیدات لبنی را دارد؛...

Bartarinha.ir/
برنامه دولت برای تحقق اسناد بالادستی/ساخت 18 نیروگاهی که بدون سوخت برق تولید می‌کنند

برنامه دولت برای تحقق اسناد بالادستی/ساخت 18 نیروگاهی که بدون سوخت...

برنامه توسعه 3705 مگاوات واحد بخار نیروگاه‌های گازی بدون نیاز به سوخت علاوه بر افزایش بازدهی، زمینه تحقق اهداف اسناد بالادستی در زمینه کاهش شاخص شدن انرژی را مهیا می‌کند.

FarsNews.ir/
سیاست دولت سیزدهم همان مسیر دولت قبل در مدیریت نرخ ارز است

سیاست دولت سیزدهم همان مسیر دولت قبل در مدیریت نرخ ارز است

یک استاد دانشگاه برنامه دولت در زمینه مدیریت نرخ ارز را ادامه سیاست غلط دولت قبل دانست و گفت: اقدامات انجام شده و شجاعت دولت در افزایش نرخ ارز تاثیر روانی بر جامعه گذاشت.

MehrNews.com/

مدیریت بازار ارز و انضباط پولی در دولت سیزدهم

رتبه باورنکردنی قدرت خرید مردم تهران در جهان

رتبه باورنکردنی قدرت خرید مردم تهران در جهان

​در این جدول که 251 شهر در جهان براساس قدرت خرید مردم رده‌بندی شده‌اند، اسلام آباد پاکستان در رتبه 225 و استانبول...

Bartarinha.ir/
نظم جدید بازار نفت چین بعد از جنگ اوکراین/ نفت روسیه و ایران جایگزین آمریکا و عربستان شد

نظم جدید بازار نفت چین بعد از جنگ اوکراین/ نفت روسیه و ایران جایگز...

بعد از وقوع جنگ اوکراین، صادرات نفت روسیه، ایران و ونزويلا به بازار چین افزایش یافته و در عوض از سهم عربستان، آمریکا، عراق و عمان کاسته شده است.

FarsNews.ir/
کاهش گازسوزی در مشعل‌ها تا پایان دولت سیزدهم

کاهش گازسوزی در مشعل‌ها تا پایان دولت سیزدهم

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران از برنامه‌ریزی برای کاهش سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.

MehrNews.com/
دولت ایران 70 میلیون کارمند دارد / ريیسی باید...

دولت ایران 70 میلیون کارمند دارد / ريیسی باید...

هاشمی طبا:دولت مرتبا شعار کوچک شدن دولت را به کار می‌برد ولی کوچک شدن دولت به این معنا نیست که در برنامه‌های خود به...

Gostaresh.news/
دولت ريیسی به دلار جهانگیری برگشت که 28 هزارمیلیاردتومان از درآمدش کم نشود؟

دولت ريیسی به دلار جهانگیری برگشت که 28 هزارمیلیاردتومان از درآمدش...

اقتصاد کلانشرق نوشت:پشیمانی دولت برای حذف ارز چهارهزارو 200 تومانی، خبری است که به‌تازگی روی خروجی بسیاری از رسانه‌های ایران قرار گرفته است.

KhabarOnline.ir/

دولت ريیسی به دلار جهانگیری برگشت!

آمریکا بزرگترین صادرکننده ال‌ان‌جی جهان شد

آمریکا بزرگترین صادرکننده ال‌ان‌جی جهان شد

ایلنا: اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده بزرگترین صادرکننده ال‌ان‌جی جهان در نیمه نخست سال 2022 میلادی شده است.

Ilna.ir/
کاهش رشد اقتصادی یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان

کاهش رشد اقتصادی یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان

ژاپن پیش‌بینی رشد اقتصادی سال مالی خود را کاهش داد.

Borna.news/
در نشست "دولت هوشمند، ابعاد و چالش‌ها" چه گذشت؟

در نشست "دولت هوشمند، ابعاد و چالش‌ها" چه گذشت؟

به گفته مدیر گروه خدمات و محتوای الکترونیکی پژوهشکده فناوری اطلاعات، بین سطح رضایت از خدمات دولتی و اعتماد به دولت رابطه مستقیمی وجود دارد و جایی که اعتماد به دولت بیشتر باشد، سطح رضایت نسبت به خدمات ...

Isna.ir/
بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ قیمت انواع مرغ +جدول خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟! وام فوری 200 میلیون تومانی | نحوه دریافت وام فوری + مبلغ اقساط ریزش 500 هزار تومانی قیمت سکه/ نرخ جدید؛ 14 میلیون و 300 هزار تومان بیماری اقتصاد دیگر با قرص‌ و دوا درمان نمی‌شود/... قیمت دلار در بازار توافقی به 28 و 700 تومان رسید مشکلی برای تامین برق در مرزهای خوزستان وجود ندارد افزایش حجم تجارت روسیه و چین به 200 میلیارد دلار قیمت دلار صرافی ملی امروز یکشنبه 23 مرداد1401 قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! برآورد اولیه خسارت 734 میلیارد تومانی سیل به واحدهای آبزی‌پروری کمبود شیرخشک، در آستانه بحرانی‌شدن قرار گرفت خبر خوش امروز/ این بازنشستگان حقوق می گیرند سهامداران عدالت رایگان سجامی می شوند ژويیه عرضه نفت خام عراق اوج گرفت زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد ارز ترجیحی تورم پنهان ایجاد کرده بود/ علل اصلی بروز تورم سهمیه‌بندی برق به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در مصر فروش سالانه "پیزد" 26 درصد افزایش یافت شامپو بدن چند؟ بازار سیاه وام ازدواج ؛ فروش محضری60 میلیون تومان کاهش نرخ رسمی یورو برای دومین روز متوالی ماموریت ویژه وزیر نیرو برای تامین آب شرب این شهر آقای وزیر اقتصاد این عکس را حتما ببینید غیبت «حفاری» در فصل مجامع امسال موجه شد تدوین دستورالعمل استاندارد صید در آب‌های عمیق به زودی نهایی می‌شود رشد 14.5 دلاری قیمت خوراک دام در یک روز/چرا قیمت جهانی برابر صادرات اوکراین مقاومت می کند قیمت شیرخشک اعلام نشد،تولید در آستانه توقف 6 شهربازی در استان تهران پلمب شد عرضه 49 درصد از سهام «شاراک» به صورت عمده قیمت انواع نهاده‌های دامی و محصولات کشاورزی +جدول