قیمت گوشت قرمز اعلام شد / مرغ در میادین چند به...

قیمت گوشت قرمز اعلام شد / مرغ در میادین چند به...

ريیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد که روزانه 1400 تن مرغ گرم در شهر تهران و 16 شهرستان تابعه توزیع می‌شود....

با تلاش شبانه‌روزی و برگزاری جلسات مداوم با اتحادیه‌ها، کشتارگاه‌ها و سایر تشکل‌ها، جهاد کشاورزی استان تهران به توزیع روزانه 1300 تا 1400 تن گوشت مرغ گرم در شهر تهران و 16 شهرستان تابعه می‌پردازد. جبريیل برادری، در اشاره به این اقدامات، بیان کرد که جهاد کشاورزی استان تهران با تلاش فراوان خود در تامین و نظارت بر توزیع مرغ و گوشت قرمز، توانسته است بهره‌وری بالقوه را در این زمینه بهبود بخشد.

وی افزود: جهاد کشاورزی تنها متولی تامین و مدیریت عرضه با قیمت مصوب بوده و نظارت بر مراکز عمده و خرده فروشی میادین میوه و تره بار از طریق جهاد کشاورزی منتج به عرضه مرغ به مصوب شده است.  

ريیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه گفت: میادین میوه و تره بار عمده استان تهران و امین آباد به عنوان پایانه و سکوی عرضه وظیفه توزیع گوشت مرغ تامین شده توسط جهاد کشاورزی استان را به کاسبین سطح شهر، اصناف، رستوران‌ها، پرنده‌ها، پادگان‌ها و سایر مراکز عرضه با قیمت عمده 73هزارتومان برعهده دارند.

برادری قیمت این کالای پروتيینی را در این میادین 73 تا 78 هزار تومان عنوان کرد و ابراز داشت: روزانه 300 تن مرغ منجمد نیز در سطح میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها درحال عرضه است و قیمت‌ها تحت نظارت بازرسین قرار دارد.

وی نیاز روزانه استان تهران به گوشت مرغ را 1400 تن اعلام کرد و گفت: 40درصد این میزان با قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار به صورت عمده و خرده توزیع می‌شود و مابقی نیز از طریق کشتارگاه‌های استان و استان‌های معین تامین می‌شود و هیچ‌گونه کمبود یا محدودیتی در توزیع نداریم.

ريیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به عرضه گسترده گوشت قرمز بیان کرد: درحال حاضر به منظور تنظیم بازار، گوشت قرمز گوسفندی به صورت شقه با قیمت هر کیلوگرم 282 هزار تومان، گوشت قرمز گوساله به صورت بسته‌بندی با قیمت 299 هزار تومان و گوشت قرمز گوساله و گوسفند منجمد قطعه‌بندی با قیمت هر کیلوگرم از 215 تا 220 هزارتومان توزیع می‌شود.

وی افزود: این اقلام با هدف سهولت در دسترسی شهروندان علاوه بر میادین، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها نیز بدون محدودیت در حال توزیع است و کمبودی در بازار نداریم.

برادری در پایان با تاکید بر اینکه تامین امنیت غذایی جامعه خط قرمز ماست خاطرنشان کرد: با هرگونه سودجویی، عرضه خارج از شبکه و تخلفات توسط بازرسان جهاد کشاورزی استان تهران با مشارکت بسیج اصناف و اتاق اصناف در آستانه شب یلدا برخورد جدی می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد