خروج منابع مالی در هفته پایانی سال قطع شد

خروج منابع مالی در هفته پایانی سال قطع شد

ارزش صندوق‌های سهامی به بیش از 327 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

در گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهیصندوق‌های سرمایه در سهام پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام تا پایان روز سه‌شنبه 26 اسفند 1399 به 327 هزار و 845 میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته گذشته شاهد ورود منابع مالی به ارزش بیش از 883 میلیارد ریال به صندوق‌ها توسط سرمایه‌گذاران بودیم. به‌این‌ترتیب پس از سه هفته خروج منابع مالی از صندوق‌های سهامی و با توجه به روند افزایشی قیمت‌ها در بازار سهام، شاهد تغییر روند و افزایش جذب نقدینگی توسط این صندوق‌ها هستیم.

پس از ارايه جدول مربوط به بازدهی کسب‌شده صندوق‌های سهامی و همچنین ارزش این صندوق‌ها، سایر موارد مربوط تشریح شده است.

 

ارزش خالص دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در روز سه‌شنبه 26 اسفندماه سال جاری به 327 هزار و 845 میلیارد ریال رسیده است. متوسط ارزش صندوق‌های سهامی در 68 صندوق موردبررسی به 4 هزار و 821 میلیارد ریال رسیده است.

متوسط بازدهی هفتگی صندوق‌های سهامی در هفته منتهی به 26 اسفندماه سال جاری به 6.6 درصد رسیده است. بیشترین بازدهی در هفته گذشته مربوط به دو صندوق یکم آبان و قابل معامله هستی بخش آگاه به ترتیب با 10.5 و 10.1 درصد بازدهی است. کمترین بازدهی نیز در هفته‌ای که تمامی صندوق‌های سهامی بازدهی مثبت را ثبت کردند مربوط به دو صندوق بانک دی با 1.5 درصد و سینا با 2.6 درصد بازدهی مثبت است.

همچنین متوسط بازدهی یک‌ماهه این صندوق‌ها به 2.2 درصد بازدهی مثبت رسیده است. بهترین عملکرد یک ماه گذشته را صندوق قابل معامله هستی‌بخش آگاه با 8.2 درصد بازدهی مثبت داشته است و ضعیف‌ترین بازدهی را نیز صندوق گنجینه ارمغان الماس با 7.8 درصد بازدهی منفی داشته است.

در یک سال منتهی به 26 اسفندماه سال جاری متوسط بازدهی صندوق‌های سهامی به 155 درصد رسیده است. این بازدهی معادل و نزدیک به بازدهی متوسط بازار بر اساس دو معیار شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن است. 6 صندوق بازدهی بیش از 200 درصد را محقق نموده‌اند.

این در حالی است که در هفته قبل تنها 2 صندوق بازدهی بیش از 200 درصدی را محقق نمودند. همچنین 6 صندوق نیز بازدهی کمتر از 100 درصد را محقق نموده‌اند. بهترین بازدهی سالیانه مربوط به دو صندوق سرو سودمند مدبران با 257 درصد بازدهی و پس‌ازآن مربوط به صندوق آسمان آرمانی سهام با 238 درصد بازدهی است.

ضعیف‌ترین بازدهی نیز مربوط به دو صندوق گنجینه ارمغان الماس با 91.3 و پس‌ازآن مربوط به صندوق مشترک یکم سامان با 94.6 درصد بازدهی است.

در هفته قبل همان‌گونه که در ابتدای گزارش نیز ذکر شد شاهد جذب 883 میلیارد ریال منابع مالی جدید در صندوق‌های سهامی بودیم.

بیشترین جذب منابع مالی در هفته قبل مربوط به دو صندوق نوین پایدار و امید توسعه به ترتیب با 550 و 448 میلیارد ریال بوده است. همچنین دو صندوق ثروت آفرین تمدن و مشترک بانک توسعه تعاون به ترتیب با 202 و 180 میلیارد ریال خروج منابع مالی، ضعیف‌ترین عملکرد را از این حیث داشته‌اند.

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
نگاهی به عملکرد صندوق قابل معامله یاقوت آگاه

نگاهی به عملکرد صندوق قابل معامله یاقوت آگاه

بازدهی سالیانه این صندوق با درآمد ثابت به 21.6 درصد رسیده که تفاوت قابل توجهی با میانگین بازدهی سالیانه سایر صندوق‌های مشابه که بازدهی‌ای در حدود 28.1 درصد را محقق نموده اند دارد.

BourseNews.ir/
صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

بورسعرضه سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس از طریق خرید و فروش واحدهای صندوق ذخیره فرهنگیان انجام می‌شود و مهم‌ترین مزیت پذیرش صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس، شفافیت مالی و همچنین آنلاین شدن تمامی مراحل...

Irna.ir/
موضع تند همتی در جلسه صندوق بین‌المللی پول

موضع تند همتی در جلسه صندوق بین‌المللی پول

ريیس کل بانک مرکزی گفت: انتظار داریم صندوق بین‌المللی پول بدون تبعیض و نفوذ‌های ایجاد شده توسط لابی‌های سیاسی یا فشار‌های وارده از سوی آمریکا، هر چه سریع‌تر به درخواست قانونی ایران پاسخ دهد.

Bartarinha.ir/
منتظر مثبت شدن شاخص بورس باشید

منتظر مثبت شدن شاخص بورس باشید

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: امسال با وجود این که افزایش دستمزد با مخلفات 42 درصد افزایش پیدا کرد سال تورمی پیش رو داریم. میدانیم تنها بازاری که تورم در آن خودش را پوشش میدهد بورس است. به همین علت باز...

Bartarinha.ir/
عملکرد مثبت صندوق "سرو" در افزایش سرمایه سهامداران

عملکرد مثبت صندوق "سرو" در افزایش سرمایه سهامداران

عملکرد مثبت صندوق "سرو" در افزایش سرمایه سهامداران

BourseNews.ir/
بازدهی هفتگی بازارهای مالی / کدام بازار زیانده‌تر بود؟

بازدهی هفتگی بازارهای مالی / کدام بازار زیانده‌تر بود؟

این هفته هر چهار بازار طلا، سکه، بورس و دلار دچار ریزش شدند. در این میان سکه بیشترین و دلار کمترین میزان کاهش قیمت در طول هفته را به ثبت رساند.

TejaratNews.com/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
شاخص بورس منفی ماند

شاخص بورس منفی ماند

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) سه هزار و 799 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 303 هزار واحد رسید.

Irna.ir/
تداوم روند نزولی شاخص بورس در نخستین روز هفته

تداوم روند نزولی شاخص بورس در نخستین روز هفته

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه، 14 فروردین‌ماه) 11 هزار و 648 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 282 هزار واحد رسید.

Irna.ir/

قرمزپوشی شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

تداوم افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

پیش‌بینی حداقل بازدهی بورس در امسال

پیش‌بینی حداقل بازدهی بورس در امسال

بورس تهران در ایام نوروز هم نا ندارد و امروز شاخص کل رنگ سرخ به تن کرده و تا این لحظه از معاملات افت بیش از 3 هزار واحدی داشته است.

TejaratNews.com/
انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

بازار سرمایه در سال 99 با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد. مجموعه عوامل بسیاری در این فراز و نشیب اثرگذار بودند و میتوان گفت در بسیاری از موارد، به بازار سهام...

EghtesadOnline.com/
پیش‌بینی بازدهی 40درصدی بورس در سال جاری

پیش‌بینی بازدهی 40درصدی بورس در سال جاری

کارشناس بازار سرمایه گفت: کف قیمت دلار در سال جاری کمتر از 22 هزار تومان نخواهد بود بنابراین با این عدد، بورس برای سرمایه گذاران 40 درصد بازدهی خواهد داشت.

BourseNews.ir/
شرکت سبدگردان برلیان مجوز فعالیت گرفت بازگشت صف دلار به صرافی‌ها / سود یک میلیونی حتی به قیمت کرونا! قیمت طلا امروز 29 فروردین 1400/ عقب‌نشینی قیمت انواع سکه ریزش 9 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است شرکت سبدگردان تدبیر مجوز فعالیت گرفت بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی محدودیت اخذ موقعیت خرید فزاینده در قراردادهای آتی زعفران نگین لغو شد بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود قیمت خودرو‌های کار کرده در بازار امروز اوراق اجاره سهام منبع جدیدی برای تامین مالی از بازار سرمایه اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز دوشنبه مورخ 1400/01/30 قیمت دلار امروز 29 فروردین 1400 چقدر شد؟ نقدشوندگی بورس فدای دامنه نوسان؟! بررسی موضوع بورس در جلسه سران قوا بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی حاصل از انتشار اوراق برخورد قانونی با قرارداد‌های صوری مالکان "بورس" قربانگاه سهم‌های کوچک عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری تعهد شده و تادیه نشده در نماد معاملاتی(فنابا4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (زگلدشتح1) ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا افزایش نرخ 17 درصدی دو محصول صنعتی "بموتو" فروش املاک مشهد، تهران و قزوین "کقزوی" از طریق مزایده پذیرش میلگرد و شمش طلای دو شرکت در بازار اصلی نرخ رسمی 46 ارز ثابت ماند نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوينسر‌ها قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/29 ارز تخصیص دهند؛ کمتر از یک ماه نهاده دامی وارد می‌کنیم "اخابر " با افت 2 درصدی دارای صف فروش 36 میلیونی صف فروش 13 میلیونی در "حکشتی" معاملات منفی همراه با افت 2 درصدی در این بیمه ای‌ها "تنوین" در صفر تابلو سبزپوش است نمادهای معاملاتی "ونیکی"، "و آتی"، "غمارگ" بازگشایی شدند فوتی‌های تهران به بیش از 130 نفر در روز رسید// ريیس شورای شهر تهران: آمار فوتی‌های کرونایی در تهران ... تغییر دوباره دامنه نوسان بورس از ابتدای اردیبهشت‌ماه حمایت واقعی دولت از بورس به چه معناست؟ اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو مشخص شد "فرابورس" و "انرژی 3" با افت 2 درصدی در حال معاملات گروه قندی نیز همسو با دیگر گروه ها معاملاتی پر عرضه را تجربه می کنند گروه انبوه سازان سراسر قرمزپوش است تعداد سهام مجاز (باز): 484| تعداد سهم های صف فروش :377| درصد تقریبی:78درصد "رنیک" و "رمپنا" بر مدار منفی معاملات "ثفارس" همراه با افت یک درصدی شاخص کل با گذشت یک ساعت از بازار افت 5 هزار واحدی را تجربه کرد افت 2 درصدی "های وب" و "اپرداز" باز هم سهم‌های کوچک "بورس" را سر بریدند قیمت بیت کوین به بیش از 61 هزار دلار رسید + قیمت ارزهای دیجیتالی رکورد تاریخی فروش «بی‌ام‌و» در اقتصاد کرونازده یک میلیون بشکه نفت ایران آماده بازگشت فوری به بازار جهانی دامنه نوسان بورس از اردیبهشت تغییر می‌کند

در حال بارگیری...