شوک جدید به خانواده‌ها: پاک‌کن 400 و خودکار 800هزار تومان!

شوک جدید به خانواده‌ها: پاک‌کن 400 و خودکار 800هزار تومان!

راهنمای خریداطلاعات آنلاین نوشت: چند روز مانده به آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس، قیمت ها در بازار لوازم التحریر سرسام آور و غافلگیرکننده شده است.

مشاهدات میدانی از آشفته بازار نوشت‌افزار در آستانه شروع سال تحصیلی خبر می دهد. اگرچه در این بازار تنوع بسیار دیده می شود اما گفتن و شنیدن قیمت ها چشم ها را گرد می کند و مغز سوت می کشد. با یک حساب سرانگشتی برای پرکردن کوله‌پشتی یک دانش آموز حاوی چهار دفتر مشق، یک دفتر نقاشی، دو مداد مشکی و قرمز، مدادرنگی 12 تایی، یک مداد نوکی، پاک‌کن، خودکار، غلط‌گیر و جامدادی تا 12 میلیون تومان آب می خورد.

این در حالی است که فروشگاه‌های آنلاین برند های متفاوت با قیمت های سرسام آور را عرضه می کنند. یک برند خاص یک بسته مداد مشکی 12 تایی را از 20 تا 100 هزار تومان قیمت گذاری کرده است. البته یک بسته 12 تایی مداد مشکی مخصوص طراحی از 900 هزار تومان هم فراتر می رود.

در برخی از فروشگاه های آنلاین برای مداد اتدهایی با برندهای خارجی تا 18 میلیون تومان قیمت گذاری کرده اند. البته در بازار ارزان‌ترین خودکار را می توان با 6000 تومان قیمت خرید. اما قیمت برخی از خودکارها تا 800 هزار تومان هم فراتر می رود.

تعجب آورتر این که برخی خودکارها و روان‌نویس‌های خاص تا بیش از 24 میلیون تومان قیمت دارند.

قیمت هر بسته مداد رنگی 12 تایی هم از 24 هزار تومان تا حدود 900 هزار تومان قیمت گذاری شده است. مدادرنگی‌هایی با تنوع رنگ بیشتر قیمت بالاتری دارند.مثلا یک بسته مدادرنگی 120 رنگ از یک برند معروف خارجی در برخی فروشگاه‌های آنلاین تا 17 میلیون تومان قیمت دارد.

برای مداد غلط‌گیر هم 13هزارتومان تا 180 هزار تومان قیمت گذاری شده است و پاک‌کن حدود هفت تا 130 هزار تومان فروخته می‌شود. البته پاک‌کن‌های برقی هم به بازار آمده اند که حدود 390 هزار تومان قیمت دارد.

این در حالی است که نمایشگاه نوشت افزار ایرانی در محل نمایشگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب در حال برگزاری است که با قیمت های مناسب، لوازم التحریر ایرانی در اختیار خانواده ها قرار می دهد.

220

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد