ترخیص کودهای وارداتی در انتظار تخصیص ارز

ترخیص کودهای وارداتی در انتظار تخصیص ارز

ريیس انجمن وارکنندگان سم و کود ایران گفت: 144 شرکت انواع کود را به اعتبار خودشان وارد کرده‌اند اما در انبارهای گمرک مانده است و ضرورت دارد بانک مرکزی ارز آن را اختصاص دهد.

سیدمهدی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان این مطلب اظهار کرد: دو ماه است انواع کودهای مورد نیاز بخش کشاورزی و گلخانه‌ها وارد کشور شده و در انبارهای گمرک است، و ما منتظر اختصاص ارز مورد نیاز از سوی بانک مرکزی ‌هستیم.

ريیس انجمن وارکنندگان سم و کود ایران افزود: در صورت تعلل احتمال اینکه این کودها در انبارها از بین برود وجود دارد،‌‌ با وجود وعده‌های مکرری که وزیر جهاد کشاورزی و معاون امور اقتصادی برای تخصیص ارز داده است، اما تا کنون عملی نشده است، وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید از نظر آنها مشکلی وجود ندارد اما بانک مرکزی تاکنون ارزی اختصاص نداده است.

وی با بیان اینکه ارز مورد نیاز برای ترخیص این کودها حدود 60 میلیون یورو است، گفت:‌در صورتی که این کودها از انبارها ترخیص نشود با کمبود کود در فصل کشت مواجه خواهیم شد و 40 تا 50 درصد تولید محصولات کاهش می‌یابد.

حسینی با بیان اینکه 144 شرکت داخلی با اعتبار خودشان این کالاها را وارد کرده‌اند، گفت:‌ انتظار می‌رود بانک مرکزی هم ارز مورد نیاز را پرداخت کند تا مشکلات کشاورزان برطرف شود.

ريیس انجمن وارکنندگان سم و کود ایران افزود: این کالاها به عنوان کالای اساسی، با ارز نیمایی وارد شود و انتظار می‌رود در این زمینه بانک مرکزی و وزارت جهاد کشاورزی همکاری بیشتری بکنند.

به گزارش فارس روز گذشته هم در کنگره کشاورزان جوان، مجری برنامه خطاب به وزیر جهاد گفت: دقیقا یک ماه پیش معاون امور اقتصادی قول داد تا دو سه روز آینده این ارز اختصاص یابد اما اکنون یک ماه از آن زمان می‌گذرد، و خبری نشد؛ در این جلسه برای تخصیص این ارز و ترخیص کودها از گمرک برای رفع مشکل کشاورزان با کمک وزیر، حضار صلوات فرستادند.

پایان پیام/

نحوه عرضه اموال مازاد دولت در بازار سرمایه اعلام شد چطور برای معاملات مسکن کد رهگیری بگیریم؟ چالش‌های صنعت در سال 1402 ماهی قرمزها را در آب‌های آزاد رها نکنید بررسی حملات سایبری در ایران و سایر کشورها سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... رشد اقتصادی کدام کشورها در سال 2023 شکوفا خواهد شد؟ مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟