بومی سازی کاتالیست ها تا پایان دولت سیزدهم

بومی سازی کاتالیست ها تا پایان دولت سیزدهم

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: حدود هزار تن کاتالیست تولید داخل به کشور های همسایه فروخته شد که در مقایسه با کاتالیست های سایر کشور های همسایه از کیفیت بالاتری برخوردار بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی شاه میرزایی مدیر عامل شرکت ملی پتروشیمی و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در مراسم قرارداد عاملیت بند (ه) تبصره 18 شرکت ملی صنایع پتروشیمی با صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت گفت: در هفتم دی ماه 1400 در شرکت پژوهش و فناوری میزبان مدیران صنعت نفت بوده‌ایم که با مدیران صنعت نفت چند تصمیم اتخاذ شد که به دستاوردهای زیادی دست پیدا کرد در آن جلسه تصمیم گرفته شد کاتالیستها تا پایان دولت سیزدهم بومی سازی شود که در این موضوع راهبردی مذاکراتی با کشورهای همسایه داشتیم که در نتیجه آن 1000 تن کاتالیست تولید شرکت‌های دانش بنیان ایران برای صادرات و بکارگیری در رآکتورهای کشور همسایه شمالی فروخته شد، محصول ایرانی از کیفیت بالاتری برخوردار بود. آن زمان تصمیم گرفتیم تا پایان دولت 99 کاتالیست مورد نیاز پتروشیمی و همچنین مواد شیمیایی آغازگر این صنعت بومی سازی و به تولید صنعتی برسد.

مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی اضافه کرد: علاوه بر کاتالیست کالا و تجهیزات صنعت پتروشیمی در بازه زمانی 6 ساله بومی سازی خواهد شد، شرکت‌های دانش بنیان و شرکا تلاش می‌کنند بتوانیم حداکثر ساخت داخل و بومی سازی را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه دانش فنی و لایسنس هم توفیقات خوبی داشته و به دستاوردهای خوبی رسیدیم، افزود: دانشگاه‌ها هم کمک کردند به افق تکمیل زنجیره ارزش نايل شویم.

شاهمیرزایی در ادامه گفت: کشور ما سال‌ها و بصورت مستمر در آپارتاید تحریم و محدودیت فناوری بود اما شرکت‌های دانش بنیان و فناور اهتمام ورزیدند که در این مدت چرخه کامل صنعت پتروشیمی را بومی سازی کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر رقبا و همسایگان که مواد اختصاصی پلیمری را در اختیار داشتند و بازاری برای فروش محصولات خود داشتند.

ادامه دارد....

نحوه عرضه اموال مازاد دولت در بازار سرمایه اعلام شد چطور برای معاملات مسکن کد رهگیری بگیریم؟ چالش‌های صنعت در سال 1402 ماهی قرمزها را در آب‌های آزاد رها نکنید بررسی حملات سایبری در ایران و سایر کشورها سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... رشد اقتصادی کدام کشورها در سال 2023 شکوفا خواهد شد؟ مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟