قول دوباره برای کاهش قیمت مرغ/ 600 تن مرغ گرم و منجمد در راه بازار

قول دوباره برای کاهش قیمت مرغ/ 600 تن مرغ گرم و منجمد در راه بازار

راهنمای خریدقايم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: از این هفته روزانه حداقل 300 تن مرغ گرم و نیز 300 تن مرغ منجمد وارد کشور می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیمان پاک، قايم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به همزمانی برخی مناسبت‌ها همچون ایام محرم، بازگشت حجاج و سفرهای تابستانی، به منظور کنترل قیمت‌ مرغ و گوشت در بازار، با همکاری بانک مرکزی نسبت به تامین ارز و افزایش فوری حجم واردات اقدام کرده است.

وی گفت: از هفته جاری روزانه حداقل 300 تن مرغ گرم و نیز 300 تن مرغ منجمد وارد کشور و در میادین تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب عرضه می‌شود.

قايم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: علاوه بر این پنج هزار تن گوشت گوساله منجمد طی هفته جاری به قیمت مصوب پشتیبانی امور دام توزیع خواهد شد.

وی گفت: با واردات روزانه 100 تن گوشت گرم گوسفندی از روسیه، رومانی و مغولستان و توزیع به قیمت هر کیلو 260 هزار تومان و نیز واردات گوشت منجمد و توزیع به قیمت 180 هزار تومان تلاش می‌شود قیمت گوشت در ایام پیش رو کنترل شود.

پیمان پاک افزود: تا 3 هفته آتی نیز فرآیند واردات گوشت گرم از آفریقا به قیمت هر کیلو 180 هزار تومان به ظرفیت واردات گوشت گوسفندی کشور افزوده خواهد شد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد