در شش ماه اول سال چقدر خودرو تولید شد؟

در شش ماه اول سال چقدر خودرو تولید شد؟

تولید خودرو در شش ماه امسال رشد قابل توجهی نداشت و خودروسازان درجا زدند، به طوری که تولید خورو در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها 3٫9 درصد رشد کرد و به 485 هزار و 260 دستگاه رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، طی نیمه اول امسال تولید انواع خودرو در کشور رشد 3٫9 درصدی را در مقایسه با تولید 6 ماه اول سال گذشته تجربه کرد، به طوری که تولید خودرو در این مدت از 467 هزار و 87 دستگاه در نیمه اول سال گذشته، به 485 هزار و 260 دستگاه طی نیمه اول امسال رسید.

همچنین در 6 ماهه اول امسال 446 هزار و 276 دستگاه سواری در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5٫2 درصد رشد داشته است.

در نیمه اول امسال تولید ون به 197 دستگاه رسید که رشد 71٫3 درصدی را در مقایسه با نیمه اول سال قبل داشته، اما تولید وانت 33 هزار و 873 دستگاه بود که نسبت به نیمه اول سال قبل 14٫3 درصد افت داشته است.

در مورد تولید مینی‌بوس و میدل‌باس طی نیمه اول امسال نیز باید به رشد 4٫9 درصدی اشاره کنیم در عین حال، تولید اتوبوس در این مدت 13٫1 درصد کاهش یافت ولی تولید کامیونت، کامیون و کشنده با افزایش 82٫9 درصدی همراه بوده است.

در مورد وضعیت تولید انواع خودرو طی شهریور امسال نیز باید به رشد 15 درصدی نسبت به شهریور سال قبل اشاره کنیم، به طوری که در این ماه 99 هزار و 568 دستگاه انواع خودرو در کشور به تولید رسیده است.

در عین حال، تولید سواری نیز در شهریور امسال 92 هزار و 320 دستگاه بوده که نسبت به شهریور سال قبل 18٫6 درصد رشد داشته است.

رشد 0٫7 درصدی تولید ایران‌خودرو

طی نیمه اول امسال تولید انواع خودرو توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو 241 هزار و 393 دستگاه بود که در مقایسه با نیمه اول سال قبل 0٫7 درصد رشد داشته است.

طی 6 ماهه اول امسال 239 هزار و 138 دستگاه سواری توسط ایران‌خودرو تولید شده که نسبت به نیمه اول سال قبل 1٫4 درصد رشد داشته است.

در شهریور امسال نیز 53 هزار دستگاه انواع خودرو توسط ایران‌خودرو تولید شده که نسبت به شهریور سال قبل 10٫6 درصد رشد داشته است.

تولید سواری ایران خودرو نیز در شهریور امسال 52 هزار و 461 دستگاه بوده که نسبت به شهریور سال قبل 10٫2 درصد رشد داشته است.

تولید سایپا 4 درصد رشد یافت

بررسی آمارهای تولید خودرو طی 6 ماهه اول امسال نشان می‌دهد، تولید انواع خودرو توسط گروه سایپا با رشد 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 211 هزار و 315 دستگاه رسیده است.

در این مدت، تولید سواری توسط سایپا نیز 184 هزار و 107 دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 6٫6 درصدی را تجربه کرده است.

تولید انواع خودرو توسط سایپا در شهریور امسال نیز 38 هزار و 589 دستگاه بوده که نسبت به شهریور سال قبل 10٫3 درصد افزایش داشته است.

طی شهریور امسال 34 هزار و 298 دستگاه سواری توسط سایپا تولید شده که در مقایسه با شهریور 99 رشد 20٫1 درصدی را داشته است.

برنامه تولید 6 ماهه محقق نشد

بررسی مهمترین برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1400 حاکی از برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه انواع خودروی سواری و وانت است. همچنین در زمینه اتوبوس، مینی‌بوس و ون نیز برای تولید 8 هزار و 968 دستگاه از این خودروها برنامه‌ریزی شده است.

به این ترتیب به طور متوسط در هر ماه باید بیش از 100 هزار دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شود و طی نیمه اول امسال باید حدود 550 تا 600 هزار دستگاه خودرو تولید می‌شد که این اتفاق نیفتاده و این موضوع انتقاد برخی برندگان قرعه کشی شرکت‌های خودروساز را نسبت به تاخیر در تحویل خودروی خود به همراه داشته است.

طبق برنامه فاطمی امین، وزیر صمت نیز قرار است تولید خودرو در کشور تا سال 1404 به 3 میلیون دستگاه برسد و یک میلیون دستگاه آن نیز صادر شود که تحقق این هدف نیازمند رشد گام به گام تولید خودرو در کشور است.

منبع: فارس

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

تولید خودرو به یک میلیون و 200 هزار دستگاه خواهد رسید

تولید خودرو به یک میلیون و 200 هزار دستگاه خواهد رسید

صالحی‌نیا گفت: صنعت خودرو طوری برنامه‌ریزی شده که نیازمند حمایت است و امسال طبق برنامه، تولید خودرو توسط 2 خودروساز کشور به یک میلیون و 200 هزار دستگاه خواهد رسید.

TejaratNews.com/
قیمت پراید کاهشی شد / قیمت خودرو امروز 27 مهر

قیمت پراید کاهشی شد / قیمت خودرو امروز 27 مهر

قیمت خودرو در بازار امروز سه‌شنبه 27 مهر نوسان قیمت داشته است اما تعداد زیادی از خودروها با روند نزولی قیمت همراه شدند. قیمت پراید 111 و 132 یک میلیون تومان کاهش یافت.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت ساینا در کنار ثبات قیمت در بازار خودرو / قیمت خودرو امروز 26 مهر

افزایش قیمت ساینا در کنار ثبات قیمت در بازار خودرو / قیمت خودرو ام...

قیمت خودرو در بازار امروز دوشنبه 26 مهر با ثبات قیمت در تعداد زیادی از خودروها همراه است. تعداد محدودی از خودروها افزایش یا کاهش قیمت داشتند.

TejaratNews.com/
افزایش 207 و دنا / قیمت قیمت خودرو امروز 25 مهر

افزایش 207 و دنا / قیمت قیمت خودرو امروز 25 مهر

قیمت خودرو امروز یکشنبه 25 مهر ثبات قیمت‌ها روز شنبه را ادامه داد و افزایش و کاهش چشم‌گیری را ثبت نکرد.

TejaratNews.com/
آخرین وضعیت طرح ساماندهی بازار خودرو / طرح جهش تولید مسکن تایید شد

آخرین وضعیت طرح ساماندهی بازار خودرو / طرح جهش تولید مسکن تایید شد

سخنگوی شورای نگهبان با اعلام تایید طرح جهش تولید مسکن گفت: طرح ساماندهی صنعت خودرو در روز‌های اخیر مورد بررسی قرار گرفت که با بررسی‌های شورای نگهبان، اعضا دو یا سه ابهام داشتند. ابهام نخست درباره وارد...

TejaratNews.com/
بلاتکلیفی 8 هزار خریدار خودرو سایپا / آمار جدید از دپوی خودروسازان

بلاتکلیفی 8 هزار خریدار خودرو سایپا / آمار جدید از دپوی خودروسازان

بیش از هشت هزار خریدار خودروهای سایپا به دلیل آنکه سایپا خودرو خریداری شده آنها را ندارد و آنها هم پیشنهاد تعویض را نمی‌پذیرند فعلا بلاتکلیف مانده‌اند.

TejaratNews.com/
قیمت خودرو شاهین 4% ریخت!

قیمت خودرو شاهین 4% ریخت!

شاهین را می توان رکورددار افت قیمت در هفته سپری شده دانست، این خودرو تنها در یک هفته افت 15 میلیونی را ثبت کرد و قیمت آن به 328 میلیون تومان رسید.

TejaratNews.com/
کاهش قیمت خودروهای پژو و دنا / قیمت خودرو امروز 24 مهر

کاهش قیمت خودروهای پژو و دنا / قیمت خودرو امروز 24 مهر

قیمت خودرو در بازار امروز 24 مهر با ثبات نسبی قیمت‌ها در خودروهای داخلی همراه بود. تعدادی از خودروهای گروه پژو و دنا با کاهش قیمت همراه بودند.

TejaratNews.com/
قیمت خودرو پس از مذاکرات / خودرو ارزان می‌شود؟

قیمت خودرو پس از مذاکرات / خودرو ارزان می‌شود؟

بازار خودرو همچنان راکد است. برخی از فروشندگان نسبت به واردات خودرو قطع امید کردند و خودروهای خود را با قیمت‌های بالا آگهی کرده‌اند اما این خودروها خریداری ندارد. آیا مذاکرات می‌تواند خودرو را ارزان ک...

TejaratNews.com/
معاملات بازار خودرو به صفر رسید / پراید ارزان شد

معاملات بازار خودرو به صفر رسید / پراید ارزان شد

بازار خرید و فروش خودرو حکایت از‌ آن دارد که معاملات به صفر رسیده و همه منتظر ثبات قیمت‌‌ها در بازار هستند، در این بین قیمت پراید 111 روند کاهشی داشته و به 155 میلیون تومان رسیده است.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو

آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو

بررسی روند قیمت ها در بازار خودرو از کاهش قیمت ها در این بازار در 24 ساعت گذشته حکایت دارد به طوری که پژو 206 تیپ 2 مدل 1400 از 247 میلیون تومان در روز گذشته امروز به 245 میلیون تومان رسیده است.

Bartarinha.ir/

کنترل سوداگری در بازار خودرو با کمک بورس کالا

ثبات نسبی در بازار خودرو / قیمت خودرو امروز 21 مهر 1400

خودروهای دپوشده خودروسازان وارد بازار شد

خودروهای دپوشده خودروسازان وارد بازار شد

گزارش پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از تغییرات موجودی انبار خودروسازان نشان می‌دهد در نیمه نخست امسال همواره رشد فروش بیش از رشد تولید بوده که نشان‌دهنده خودروهای دپویی به بازار است.

TejaratNews.com/
حذف قرعه‌کشی خودروسازان واقعیت دارد؟

حذف قرعه‌کشی خودروسازان واقعیت دارد؟

در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده موافق قرعه‌کشی نیست و گویا به دنبال حذف آن است، ريیس شورای رقابت همچنان از این سیستم دفاع و آن را تصمیم شورا می‌داند.

TejaratNews.com/
با فیلترشکن ببینید 1400/07/27 طرح مجلس برای ورود 60 تا 80هزار خودرو چگونه کارت سوخت جدید بگیریم؟ ادعای باکو: مانع صادرات ایران به روسیه نشده‌ایم ورود 60 تا 80 هزار خودروی خارجی از نیمه اول 1401 افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27 اعضای حقوقی هیات مدیره صندوق توسعه انتخاب شدند خانه‌ای برای بعد از خانه‌ی آخرت! برنج از ابتدای آذرماه ارزان می‌شود؟ امکان ثبت نام افراد در سامانه جدید مسکن تسهیل شد جزيیات ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن از فردا تولید لوازم خانگی نباید به سرنوشت خودروی داخلی دچار شود روند صعودی و آرام بورس تا پایان سال 1400 یک خیطی 200 میلیارد تومانی آینده 3 صنعت مهم بورسی در روزهای آینده چه می‌شود؟ برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان " شکلر " نرخ سود پرک را افزایش داد " خاور " محل افزایش سرمایه را تغییر داد " کساوه " از پروژه تولید کاشی پرسلان رونمایی کرد " سامان " برای فروش یک دستگاه ساختمان وکالت داد فروش اموال مازاد دولت کلید خورد/مهلت یک ماهه دستگاه‌‌ها برای معرفی اموال مازاد رکورد تاریخی قیمت سوخت در فرانسه چند هزار تن سرم در گمرک مانده است؟ سیگنال‌های ريیسی برای بورس چیست؟ رشد حجم و ارزش معاملات کالا‌های زیر مجموعه شستا در بورس کالا اعلام قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی تا پایان هفته مفهوم بازده در سرمایه‌گذاری در مجمع شستا چه گذشت؟ طریقه واریز سود سهام شستا اعلام شد ارزش سهام عدالت امروز 27 مهر‌ماه تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش های مختلف اقتصادی 58 درصد افزایش یافت سرفصل دوره جدید شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آغاز شد راهکارهای توازن قیمت ها در بازار وکیوم باتوم و قیر " کهمدا " در مجمع 400 ریال تقسیم کرد 407 درصد افزایش سود خالص "ثشاهد" فردا روز بازگشایی "کساوه" و "پتایر"/"خلنت" و "دروز" آماده انجام معامله شاخص کل بورس به روند صعودی خود ادامه داد با 500 میلیون تومان می‌توان در تهران خانه خرید؟ رشد 12554 واحدی شاخص بورس/ارزش معاملات دو بازار به 11هزار میلیارد تومان کاهش یافت صعود 12هزار واحدی شاخص بورس رشد 12 هزار واحد شاخص کل / کدام گروه عملکرد بهتری داشت؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 27 مهر ماه فعالیت اصناف منوط به تزریق واکسن شد سبزپوشی آیفکس در چهارمین روز هفته تداوم حرکت شاخص بورس بر مدار صعودی آغاز واکنش‌ها به تهاتر نفت با چای / «چرا با ارزهای دیجیتال تهاتر نمی‌کنند؟» بورس سبزپوش شد | افزایش 12هزار و 554 واحدی شاخص کل " ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد نگاهی به آنچه در مجمع "شستا" گذشت مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه