هدف از عرضه تجلی، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ است

هدف از عرضه تجلی، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ است

نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت «تجلی» در فرابورس با حضور دکتر امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات؛ مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی...

به گزارش اقتصادآنلاین؛ امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی در فرابورس گفت: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع معدنی، اولین شرکت سهامی عام پروژه‌ را در بازار سرمایه عرضه می‌کند. هدف از عرضه سهام تجلی، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ و مشارکت مردم در تولید و آبادانی کشور است.

وی ادامه داد: مجموعه تجلی دریچه‌ای به بازاری است که تاکنون نبوده است. با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه می‌توان تامین مالی تولید و توسعه را انجام داد و هدف شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات همین است. در عین حال، مردم نیز در پروژه‌های پربازده شریک می‌شوند.

مدیر عامل «ومعادن» اظهار کرد: خوشبختانه موانع برطرف شد و به نظر می‌رسد با این کار شرکت‌های پروژه محور دیگری وارد بورس شوند و از منابع بازار سرمایه استفاده شود.

نادری تصریح کرد: سیل نقدینگی موجود می‌تواند مخرب یا سازنده باشد؛ کاهش ارزش ریال در مقابل ارز خارجی فرصت بی‌بدیلی در زمینه صادرات ایجاد کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت «ومعادن» قیمت کامودیتی‌ها امروز در بالاترین حالت است و درآمد شرکت‌های معدنی در هیچ دوره‌ای به این اندازه نبوده اما باید از این فرصت استفاده کرد.

نادری گفت: سال‌ها پیش عمده تامین نقدینگی به بازار پول محدود بود اما امروز بازار سرمایه محلی برای تامین مالی است؛ آن هم به واسطه ابزارهایی همچون اوراق صکوک.

وی افزود: این شرکت فرصت مناسبی است تا بتوانیم از پتانسیل کشور بهره‌برداری کنیم؛ در واقع با توجه به سرمایه مردم پروژه‌هایی تعریف و تولید شغل و ثروت ملی می‌کند.

علی اکبری: شرکت تجلی 5 پروژه بزرگ زنجیره فولاد را در دست احداث دارد

در ادامه مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در نشست خبری پذیره‌نویسی سهام این شرکت در فرابورس گفت: شرکت تجلی 5 پروژه بزرگ زنجیره فولاد را در قالب سه شرکت فولاد سرمد ابرکوه، فولاد شرق خراسان و فولاد غرب ایرانیان در دست احداث دارد و از افزایش سرمایه برای تامین منابع این پروژه‌های بزرگ استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها باعث افزایش قیمت سهام تجلی در تابلوی فرابورس خواهد شد و این شرکت بهترین پروژه‌ها را از کنسانتره تا گندله‌سازی، تولید آهن اسفنجی و تولید محصولات فولادی در تملک خود دارد.

علی‌اکبری گفت: «تجلی» از سویی عرضه اولیه و از سویی دیگر‌ افزایش سرمایه و‌ سلب حق تقدم را دارا است.

وی افزود: سرمایه‌گذاران به دنبال آن بودند که پروژه‌هایی در «تجلی» معرفی شود که هم توجیه اقتصادی داشته و‌ هم بتواند در عرضه اولیه برای خرید سهام جذاب باشد.

به گفته علی‌اکبری، زنجیره فولاد از معدن تا فولاد در «تجلی» وجود دارد؛ این شرکت با حضور سهامدارانی همچون «ومعادن»، چادرملو و گل گهر شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: «چادرملو» سهم خوبی در «تجلی» داشته و‌ همیشه به عنوان سهامدار اصلی ما در کنار ما بوده است. «گل‌گهر» نیز پشتیبانی‌های خوبی داشته است.

وی گفت: سهام تجلی خواهان زیاد دارد و با قیمت 100 تومان به ازای هر سهم عرضه می‌شود. در بدترین شرایط بازار بورس هم قیمت سهام تجلی پایین‌تر از 100 تومان نخواهد آمد و پایین‌تر از این قیمت، سهامداران عمده سهام را خریداری خواهند کرد. ضمن اینکه یک سال پیشرفت پروژه‌های تجلی در ارزشگذاری سهام این شرکت لحاظ نشده و سهام تجلی کاملا ارزنده است.

انجام پذیره‌نویسی 15 درصد سهام تجلی توسط تامین سرمایه امین

انجام پذیره‌نویسی 15 درصد سهام تجلی توسط تامین سرمایه امین

مدیر عامل تامین سرمایه امین با اشاره به عرضه موفق سهام نخستین شرکت سهامی عام پروژه محور کشور در آذرماه، این رویداد را گامی بزرگ و ارزشمند در تاریخ بازار سرمایه کشور در جهت تامین مالی پروژه‌ها، افزایش ...

FarsNews.ir/
پذیره‌نویسی «تجلی» آغاز شد

پذیره‌نویسی «تجلی» آغاز شد

امروز اولین شرکت پروژه محور بازار سرمایه امسال در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

TejaratNews.com/
عرضه عمومی سهام «تجلی» با پشتوانه بزرگان بازار بورس

عرضه عمومی سهام «تجلی» با پشتوانه بزرگان بازار بورس

پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات (نماد «تجلی») از طریق عرضه عمومی سهام از روز سه‌شنبه 2 آذر از طریق سامانه معاملات فرابورس ایران آغاز می‌شود. «تجلی»،...

EghtesadOnline.com/
رسالت «تجلی» تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا نورد است

رسالت «تجلی» تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا نورد است

قايم ‎مقام شرکت تجلی گفت: هنگامی که ما در حال طراحی شرکت تجلی و برنامه‎ ریزی برای آن بودیم پروژه ‎هایی را انتخاب کردیم که به لحاظ فنی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار...

EghtesadOnline.com/
دوم آذرماه سهام تجلی در دسترس عموم مردم خواهد بود

دوم آذرماه سهام تجلی در دسترس عموم مردم خواهد بود

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات، اولین شرکت پروژه محور سهامی عام، قرار است حلقه‌ای برای اتصال سهامداران حقیقی و پروژه‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی باشد.

EghtesadOnline.com/
جزییات عرضه اولیه "تجلی" از زبان مرتضی علی اکبری مدیرعامل این شرکت + فیلم

جزییات عرضه اولیه "تجلی" از زبان مرتضی علی اکبری مدیرعامل این شرکت...

علی اکبری گفت: مجوز افزایش سرمایه شرکت از یک میلیارد تومان به 6 هزار و 200 میلیارد تومان صادر شده است.

EghtesadOnline.com/
نگاهی به عملکرد ماهانه سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات/ کسب سود 36میلیارد تومانی برای ومعادن

نگاهی به عملکرد ماهانه سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات/ کسب سود 3...

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در اردیبهشت ماه به سود سنگین 36میلیارد تومانی رسید.

EghtesadOnline.com/
فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟