رقم مصرف برق به 60800 مگاوات رسید

رقم مصرف برق به 60800 مگاوات رسید

ایلنا: سخنگوی صنعت برق گفت: ادارات در مناطق عادی باید یک ساعت قبل از خاتمه کار و مناطق گرمسیر همزمان با پایان ساعت اداری نسبت به خاموش کردن وسایل سرمایشی اقدام کنند...

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: روز گذشته رقم مصرف برق به 60800 مگاوات رسید که 7300 مگاوات بیشتر از حداکثر اوج بار و معادل مصرف 5 استان خراسان شمالی، رضوی، جنوبی و مازندران و گلستان است.

وی با بیان اینکه ما امسال با افزایش زودهنگام دما و در نتیجه رشد مصرف مواجه شده‌ایم، گفت: تمام سعی ما این است که برق پایدار برای همه مشترکان تامین شود.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه مدیریت مصرف از بخش ادارات دولتی آغاز شده، تصریح کرد: در این بخش پیش‌بینی شده که 1000 مگاوات کاهش مصرف اعمال شود و این برنامه از 16 خرداد آغاز خواهد شد، بر این اساس دمای تنظیمی وسایل سرمایشی باید روی 24 درجه و بالاتر تنظیم شود و 30 درصد نسبت به سال پایه 1400 کاهش یابد.

وی ادامه داد: ادارات در مناطق عادی باید یک ساعت قبل از خاتمه کار و مناطق گرمسیر همزمان با پایان ساعت اداری نسبت به خاموش کردن وسایل سرمایشی اقدام کنند که بنا بر این است با این رویه 60 درصد میزان مصرف کاهش یابد و در کل 40 درصد کاهش مصرف را شاهد خواهیم بود.

خبر در حال تکمیل می باشد...

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد