رشد 8420 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 30 هزار میلیارد تومان گذشت

رشد 8420 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 30 هزار میلیارد تومان گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند رو به رشد با افزایش 8 هزار و 420 واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به افزایش، در پایان معاملات با افزایش 8 هزار و 420 واحد، شاخص کل به رقم یک‌میلیون و 311 هزار و 277 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 2 هزار و 740 واحد به رقم 403 هزار و 68 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 340 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 5.7 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 651 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 721 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، اما میزان افزایش شاخص‌ها زیر یک‌درصد بود.

شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با 65صدم درصد افزایش روبه‌رو شد و این دو شاخص با معیار هم‌وزن با 68صدم درصد افزایش روبه‌رو شد.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

شاخص آزاد شناور با 36صدم درصد افزایش همراه شد.

شاخص بازار اول بورس 7دهم درصد افزایش یافت.

شاخص بازار دوم بورس 58صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز در بورس تهران به ترتیب شامل؛ هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گروه مپنا، پتروشیمی خلیج فارس، چادرملو، گلگهر، مخابرات ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی بوده‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل لیزینگ کارآفرین، شستا، مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری، دارویی برکت، سایپا، غذایی کوروش و اپال کانی پارس بوده‌اند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز در فرابورس شاخص کل 203 واحد رشد کرده و به رقم 19 هزار و 49 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 532 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 3.7 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 553 هزار معامله و به ارزش 25 هزار و 619 میلیارد تومان داد و ستد کردند که با احتساب معاملات بورس، ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس از 30 هزار و 300 میلیارد تومان عبور کرد. البته عمده این معاملات مربوط به اوراق دولتی بوده است که خریداران آن صندوق‌های با درآمد ثابت هستند.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، صباتامین و پتروشیمی تندگویان به ترتیب بیشترین اثر افزایش در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای اعتباری ملل و بانک دی بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل محصولات کاغذی لطیف، بانک دی، گسترش صنایع روی ایرانیان، توسعه سرب و روی ایرانیان، چوب خزر کاسپین، زغال‌سنگ پرورده طبس و رایان هم‌افزا بوده‌اند.


وضعیت امروز پالایش یکم

خریداران پالایش یکم بعد از 10 ماه که هر واحد سرمایه‌گذاری پالایشی را از دولت 10 هزار تومان خریدند، قرار بود با 30 درصد تخفیف همراه باشد و این افراد سود کنند،‌امروز هر واحد پالایشی یکم 7120 تومان معامله می‌شود که در هر واحد 29 درصد زیان اصل سرمایه همراه است.

وزیر اقتصاد بارها قول داده که زیان خریداران پالایشی با سهام جایزه جبران می‌شود که هنوز این وعده محقق نشده است.

به گزارش فارس، این روزها فصل برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی به شمار می‌رود که عمدتا شرکت‌ها سود شناسایی کرده و به سهامداران خود اختصاص می‌دهند، اما برای واریز سود لازم است به صورت غیرمستقیم و از طریق شماره حساب اعلام شده در سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا همان سجام واریز شود چون سهامداران خرد تعداد اندکی سهام دراختیار دارند و در نتیجه سود آنها نیز ناچیز است و صرفه اقتصادی برای مراجعه به بانک و دریافت سود به صورت حضوری وجود ندارد.

از طرفی، سرمایه‌گذاری در بورس یک فرایند بلندمدت است که باید در یک چشم‌انداز حداقل یکساله صورت گیرد.

به گزارش فارس، با توجه به تعطیلی شش روزه ادارات و بانکهای استان تهران و البرز، معاملات بورس در این مدت نیز متوقف و بورس تعطیل خواهد بود. این خبر را نايب ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد.

انتهای پیام/ب

local_offerبرچسب‌ها:
زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

بر اساس بررسی‌های اتاق ایران درحالی که سال گذشته در چنین روزهایی بازار سرمایه بالاترین بازدهی را ثبت کرده بود، حالا کمترین بازدهی را با منفی 18 درصد داشته و از طلا و ارز زیان‌بارتر بوده است.

TejaratNews.com/
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

در بازار ارز قیمت دلار 22 هزار و 850 تومان، قیمت یورو 27 هزار و 800 تومان و درهم امارات 6 هزار و 280 تومان اعلام شده است.

Bartarinha.ir/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی جدید شیايومی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی ج...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز شنبه هشتم خرداد ماه 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در جریان معاملات امروز

آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در ...

ارزش سبد سهام عدالت امروز به 9 میلیون و 892 هزار تومان رسید. این رقم نسبت به دیروز 71 هزار تومان افزایش و 0٫72 درصد رشد داشته است.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز

مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده ب...

رای‌گیری برای انتخابات 1400 به ساعات پایانی رسیده است اما بازار ارز فردا چگونه به رییس‌جمور کابینه سیزدهم واکنش نشان می‌دهد؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

بازار بورس تهران رشد کرد

گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...