استقلالی ها به سازمان خصوصی سازی رفتند / بورس بازان با آبی ها همراه شدند

استقلالی ها به سازمان خصوصی سازی رفتند / بورس بازان با آبی ها همراه شدند

ريیس کل سازمان خصوصی سازی در جلسه با مدیرعامل شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و برخی کارشناسان بازار سرمایه بر پیگیری جدی موضوعات موثر در واگذاری این باشگاه تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مدیرعامل شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و برخی کارشناسان بازار سرمایه روز چهارشنبه گذشته با محوریت بررسی نحوه واگذاری باشگاه مذکور در محل سازمان خصوصی سازی با حسین قربانزاده ريیس کل سازمان خصوصی سازی نشست و گفتگو داشتند.

در این جلسه قربانزاده ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در فرآیند پذیرش باشگاه های استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه با اشاره به این که شفاف شدن عملکرد باشگاه های استقلال و پرسپولیس را باید از موضوع مدیریت این باشگاه دانست، تصریح کرد: صرف نظر از چگونگی انتقال مالکیت، نه تنها این دو باشگاه که همه شرکت های دولتی باید صورت های مالی شفاف داشته باشند و موانع پیش روی خود جهت پذیرش در بازار سرمایه را بردارند.

ريیس کل سازمان خصوصی سازی پیگیری جدی موضوعات موثر در این فرایند از جمله تهیه صورت های مالی منتهی به تیرماه 1400، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و ثبت تغییرات اعضای هیات مدیره نزد مرجع ثبت شرکت ها، را در مورد باشگاه استقلال مورد تاکید قرار داد که در همین راستا، مدیرعامل باشگاه استقلال قول داد که حداکثر مساعدت و همکاری جهت تسریع در روند درج نماد را انجام دهند.

وی افزود: در خصوص چگونگی انتقال مالکیت و مدیریت این دو باشگاه طبیعتا باید حساسیت به خرج داد و تا زمانی که مسیر سودآوری این دو باشگاه تضمین نشده است و اطمینان از موفقیتی بعد از واگذاری احراز نشده است، نباید در آن تعجیل کرد.

در ادامه جلسه پیشنهاداتی در خصوص نحوه واگذاری باشگاه یاد شده از جمله روش واگذاری در قالب صندوق های سرمایه گذاری خصوصی، پیمان مدیریت، واگذاری در قالب تعاونی ها و نیز انتقال بلوکی سهام به اشخاص حقیقی و حقوقی دارای اهلیت، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس مذاکرات انجام شده در این نشست مقرر شد، روش های پیشنهادی از جمله سرمایه گذاری و عرضه اولیه در بورس و همچنین روش های نوین سرمایه گذاری اقتصادی در باشگاه ها بویژه از طریق بازار سرمایه مانند صندوق سرمایه گذاری خصوصی در کارگروه های تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

همچنین روش های درآمدزایی این باشگاه در قالب تفاهم نامه با نهادهای مالی دارای مجوز از بورس، به منظور بهره برداری از برند این باشگاه نیز مورد بحث قرار گرفت.

شایان ذکر است، تمامی شرکت های مشمول واگذاری می بایست مطابق قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی و بند (ب) ماده (25) قانون برنامه ششم توسعه به منظور دریافت هرگونه مجوز ثبت صورتجلسات مجامع عمومی و هیات مدیره و نقل و انتقال اموال و دارایی های ثابت و اخذ هرگونه تسهیلات مجوزهای مربوطه را از سازمان خصوصی سازی اخذ نمایند.

منبع:تسنیم
مصوبه کمیسیون تلفیق درباره منابع هدفمندی یارانه‌ها فشار گرانی باعث خواهد شد بورس از یاد مردم برود! روغن در بازار کمیاب شد؟ واکنش اتاق ایران به شايبه‌های درآمدی این نهاد تجارت مشکوک یار غار عبدالناصر همتی با انگلیسی‌ها و حامیان اسرايیل +سند شرایط صادرات مجدد فلفل دلمه به روسیه مدیر عامل بانک تجارت:پرداخت وام به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف 100 میلیون تومان حقوق کارکنان خودروسازی‌ها چقدر است؟ سهامداران بخوانند/تصمیم رییس بورس برای پرداخت شود سهامداران خوش به حال این سهامداران شد پیشنهاد ویژه برای تیم اقتصادی دولت ريیسی سود سهام عدالت 99 کی پرداخت می شود؟ اگر در قرعه کشی برنده نمی شوید بخوانید گران‌ترین موبایل‌های بازار کدامند؟ / جدول نرخ‌ها هفته ای سرنوشت ساز برای سرمایه گذاران طلا پرداخت تسهیلات به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی سیگنال سازمان برنامه و بودجه برای بازار سرمایه خبر جدید از پرداخت سود سهامداران کدام بانک‌ ها وام بدون ضامن می ‌دهند؟ راهکارهای تويیتری برای بورس خونین قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد کچاد؛ ارزنده و سودساز | هیجان فروش حقیقی دامن کچاد را هم گرفت پرداخت سود سنوات گذشته سهامداران از طریق سجام انجام می‌شود عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود این 2 خودرو دوباره گران شدند | جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار 9 میلیون قطعه محصولات ایران خودرو ردیابی می‌شوند زمینه‌سازی ریزش بورس با تصمیمات همتی کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران نامه مهم عشقی به مجلس پیش بینی کارشناسان از روند نرخ رمزارزها /بیت کوین تا... باید از ظرفیت زنان در سطح کارشناسی و مدیریتی استفاده شود/حضور بانوان در دخانیات افتخار است واکنش تند دو نماینده مجلس به مواضع ريیس اتاق... قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟ اتصال 1000 روستا به شبکه پایدار و اینترنت لوکس‌سواران منتظر پیامک باشند شرایط استثنایی دریافت وام اعلام شد وضعیت عجیب 750 کامیون که در یک مرز، زمین گیر شده اند معاملات مشکوک دو پترو پالایشی در بورس هزینه رهن و اجاره خانه در دزاشیب +جدول منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه مشخص شد جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار کارکنان بخش خصوصی هم مشمول دریافت وام بدون ضامن شدند کاهش قیمت خودروهای داخلی | قیمت‌گذاران بازار عقب‌نشینی کردند اعلام برندگان قرعه‌کشی دو طرح پیش فروش و مشارکت در تولید 6 محصول سایپا آخرین وضعیت جاده‌‌های کشور/ 34 محور به دلیل کاهش ایمنی مسدود است اقدام مشترک دولت و مجلس برای هدفگذاری خودروسازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بازداشت شد کار مشترک مجلس و دولت برای صنعت خودرو جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار/ جدول قیمت‌ها