چراغ سبز بورس ترکیه به باقی‌ ماندن اردوغان در قدرت

چراغ سبز بورس ترکیه به باقی‌ ماندن اردوغان در قدرت

بورس استانبول در آغازین ساعات اولین روز معاملاتی هفته روند صعودی داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، بورس استانبول به صورت هفتگی از دوشنبه تا جمعه فعالیت می‌کند. این بازار برای معامله‌گران در یک روز کاری دو بار بازگشایی می‌شود. حدود ساعت 10 صبح تا 12:30 و دیگری حدود 14 عصر تا 17 به وقت ایران.

امروز (دوشنبه 8 خرداد) به‌عنوان اولین روز پس از پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات تنگاتنگ ترکیه، بازار بورس این کشور روند صعودی داشت. صعودی که البته اختلاف خاصی با صعود روزهای گذشته نداشت.

شاخص اصلی بورس استانبول، BIST100 تا ساعت 11:35 به وقت ایران، 3.10 درصد رشد کرد. پیش‌بینی می‌شود که این روند صعودی ادامه‌دار باشد.

همچنین پول رسمی ترکیه نسبت به دلار ایالات متحده اما دقیقا از آغازین لحظه‌های انتشار گمانه‌زنی‌های پیروزی رجب طیب اردوغان، روند نزولی داشت و تا این ساعت حدود نیم درصد کاهش داشته است. همزمان با آغاز هفته معاملاتی جدید، لیر ترکیه در قیمت 20.05 در برابر دلار باز شد، نه چندان دور از رکورد 20.06 در روز جمعه. لیر که مستعد نوسانات شدید قبل از ساعات عادی معاملات است، از ابتدای سال تاکنون بیش از 6 درصد تضعیف شده و بیش از 90 درصد ارزش خود را در دهه گذشته از دست داده است.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد