اندونزی غافلگیر شد

اندونزی غافلگیر شد

داده‌های رسمی نشان داد که اندونزی در ماه ژوين مازاد تجاری بزرگی به میزان 3.46 میلیارد دلار ثبت کرد زیرا واردات بیش از حد انتظار کاهش یافت و صادرات نیز ضعیف باقی ماند.

به گزارش ایسنا، نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان در ماه گذشته 1.35 میلیارد دلار مازاد انتظار داشت. این کشور در ماه مه حدود 440 میلیون دلار مازاد به ثبت رساند.

با این حال، مازاد تجاری کلی این کشور در نیمه اول سال 2023 حدود 5 میلیارد دلار کمتر از سال گذشته باقی مانده است. داده‌های اداره آمار نشان داد که مازاد تجاری اندونزی در ژانویه تا ژوين به 19.93 میلیارد دلار رسیده است.

تحلیلگران انتظار دارند که مازاد تجاری کالا برای بزرگ‌ترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا در سال جاری کاهش یابد زیرا صادرات در بحبوحه کاهش قیمت کالاهای اصلی و تضعیف تقاضای جهانی کاهش می‌یابد.

صادرات در ماه ژوين 21.18 درصد به صورت سالانه کاهش یافت و به 20.61 میلیارد دلار رسید که عمیق‌تر از کاهش 18.85 درصدی مورد انتظار در نظرسنجی بود. محموله‌های زغال سنگ و روغن پالم بیشترین کاهش را متحمل شدند.

بر اساس گزارش رویترز، واردات با کاهش 18.35 درصدی به صورت سالانه به 17.15 میلیارد دلار رسید، در حالی که پیش‌بینی نظرسنجی 7.75 درصد کاهش داشت و خرید مواد خام بیشترین کاهش را داشت.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد