وام فوری 70 میلیونی بانک آینده | وام فوری با شرایط باورنکردنی و سود کم

وام فوری 70 میلیونی بانک آینده | وام فوری با شرایط باورنکردنی و سود کم

بانک آینده به منظور کمبود نقدینگی مشتریان خود برای خرید کالا در قالب طرح «طراوت» وام 70 میلیون تومانی را ارايه داده...
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حدود شش ماه از تصویب وام فوری 200 میلیون تومانی مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد در شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور می‌گذرد. اما از آن زمان تا کنون هنوز سازمان برنامه و بودجه ضمانت‌نامه پرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات تا 18 درصد را ارایه نکرده است. در واقع این سازمان باید تضمین دهد که 13 درصد از سود این وام فوری  توسط دولت پرداخت خواهد شد. وام فوری گرفتن یکی از راه هایی است که از گذشته برای کمک به هزینه های زندگی گرفته می شده. امروزه شرایط گرفتن وام فوری در هر بخشی متفاوت است.از این وام ها می توان به وام فوری مسکن ،ازدواج ،درمان و غیره اشاره کرد.متقاضیان هر کدام از این وام ها با ارايه مدارک خاص میتوانند به بانک و مراکز معرفی شده بروند و وام فوری خود را دریافت کنند. 

بانک آینده به منظور کمبود نقدینگی مشتریان خود برای خرید کالا در قالب طرح «طراوت» وام 70 میلیون تومانی را ارايه داده است. این تسهیلات صرفا برای خرید کالا کاربرد دارد.

این طرح در واقع همان وام خرید کالا مصرفی خودمان است که شخص وام‌گیرنده می‌تواند از فروشگاه‌های طرف قرارداد با این بانک، کالای مصرفی موردنیاز خود را بخرد.لازم به ذکر است افرادی که این مبلغ وام را دریافت می‌کنند امکان خرید از فروشگاه‌های ایران مال را خواهند داشت.

سقف این تسهیلات بنابر درخواست مشتری و نظر شعبه حداقل 20 میلیون و حداکثر 70 میلیون تومان است که بازپرداخت آن تا یک ماه بعد از گرفتن اعتبار، بدون سود است. ولی اگر بخواهید در اقساط بلندمدت آن را پس بدهید، برای بازپرداخت 12 ماهه سود 12 درصدی، بازپرداخت 24 ماهه سود 15 درصدی و بازپرداخت 36 ماهه نیز سود 18 درصدی دریافت خواهد شد.با توجه به مبلغ وام، مدت زمان بازپرداخت و سود، مبلغ هر قسط  با بازپرداخت 36 ماهه به 2 میلیون و 530 هزار و 668 تومان می‌رسد. کل سود تسهیلات 21 میلیون و 104 هزار و 37 تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن 91 میلیون و 162 هزار و 37 تومان خواهد بود.

ضامن وام خرید کالای بانک آینده

درصورتی‌که شخص متقاضی دارای سپرده بلندمدت شتاب یا آینده‌ساز باشد، می‌تواند بنابر مبلغ تسهیلات موردنیاز، سپرده خود را نزد بانک مسدود کند و به همین سادگی مشمول این وام شود. اما اگر فردی دارای حساب بلندمدت نیست، می‌تواند با ارايه ضامن کسر از حقوق، برای دریافت این تسهیلات اقدام کند.

شرایط دریافت وام طرح طراوت بانک آینده

 شرط اصلی دریافت این تسهیلات نداشتن چک برگشتی و قسط معوق وام‌گیرنده و ضامن اوست.

برای دریافت این وام هم حتما لازم نیست حضوری به شعبه بانک آینده مراجعه کنید. راه ساده‌تر ثبت‌نام غیرحضوری است؛ متقاضیان دریافت این تسهیلات می‌توانند در سامانه «پیشخوان مجازی، ویژه مشتریان بانک» یا مراجعه به سامانه «ساتا، ویژه عموم» تشکیل پرونده بدهند، وام بگیرند و با روش حضوری یا خرید اینترنتی کالای موردنظرشان را بخرند.

شبکه بانکی در 6 ماهه اول امسال حدود یک هزار و 954 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است

عمده تسهیلات تکلیفی مربوط به ازدواج و فرزندآوری است و تا 23 مهر ماه امسال 534 هزار فقره وام ازدواج به مبلغ 73 هزار 500 میلیارد تومان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 55 درصد رشد داشته است، 

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از 01/‌01/‌1397‬ بوده است، یک میلیارد و دویست میلیون (1.200.000.000) ریال و با دوره بازپرداخت ده ساله است. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای زوج‌های زیر بیست و پنج سال و زوجه‌های زیر بیست و سه سال یک میلیارد و پانصد میلیون (1.500.000.000) ریال است

مراحل ثبت نام وام ازدواج 

سامانه ثبت نام وام ازدواج با نشانی ve.cbi.ir برای ارايه تسهیلات به زوجین از طریق بانک مرکزی اعلام شده است. برای درخواست وام در این سامانه، هر کدام از زوجین باید وارد بخش تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، قسمت ثبت نام جدید شوند. 

بعد از ورود به صفحه اصلی، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کنید. در این صفحه زوجین باید شرایط و دستورالعمل‌های وام ازدواج را با دقت مطالعه کنید. این قسمت شامل شرایط و انواع مدارکی است که برای ثبت نام تسهیلات ازدواج نیاز است و باید اطلاعات هویتی و سکونتی را در این مرحله وارد کنید. نکته قابل توجه این است که تکمیل خانه‌هایی که با علامت ستاره قرمز رنگ مشخص شده اند، الزامی است. 

در نهایت ثبت نام وام ازدواج تمام و رسید ثبت نام بارگذاری می‌شود و می‌توانید رسید ثبت نان را برای خود ذخیره و یا در صورت امکان آن را چاپ کنید.

شرایط دریافت وام ازدواج 1401

متقاضی وام ازدواج نباید قبلا از این تسهیلات استفاده کرده باشد. و هر فرد ایرانی، تنها یک بار می تواند این وام را دریافت کند.

برای دریافت وام ازدواج محدودیت زمانی وجود دارد. یعنی زوجین تا دو سال بعد از تاریخ عقد خود می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند.

برای وام هریک از زوجین، به یک ضامن معتبر دارای فیش حقوقی رسمی نیاز است. (البته اغلب بانک‌ها بازنشستگان، کارمند پیمانی و قراردادی، نیروی نظامی، کاسب معتبر دارای پروانه کسب را به عنوان ضامن قبول می‌کنند.)

اگر خود فرد متقاضی وام ازدواج کارمند رسمی یا پیمانی دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نهادها و موسسات عـمومی (مانند کمیته امداد، شهرداری‌، هلال‌احمر و بنیاد)، بانک‌ها و موسسات مالی و اعـتباری باشند نیازی به ضامن ندارد. زیرا فراد با ارايه گواهی کسر از حقوق خود می‌تواند وام را دریافت کند.

مدت بازپرداخت تسهیلات و کارمزد وام ازدواج

مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 10 ساله و نرخ کارمزد 4 درصد است.

اقساط مربوطه 120 ماهه بوده و سررسید اولین قسط و کارمزد آن، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات یاد شده است.

افرادی که برای خرید کالاهای بادوام مایل به دریافت وام 200 میلیونی هستند و از مشتریان بانک ملت محسوب می‌شوند، امکان استفاده از طرح «حامی کارت» را دارند.

مشتریان بانک ملت که در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه دارند، امکان دریافت وام 200 میلیونی را خواهند داشت. البته متقاضیان نباید قبلا از وام خرید کالا استفاده کرده باشند و با این تسهیلات صرفا از فروشگاه‌های طرف قرارداد بانک ملت امکان خرید دارند. این تسهیلات به ضامن رسمی نیاز دارد و سود آن براساس دوره بازپرداخت متغییر است. حداکثر میزان سود این تسهیلات به 18 درصد می‌رسد. سقف دوره بازپرداخت وام مذکور 60 ماه خواهد بود.

با توجه به مبلغ تسهیلات، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 5 میلیون و 78 هزار و 685 تومان است. کل سود وام 104 میلیون و 721 هزار و 129 تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن306 میلیون و 801 هزار و 129 تومان خواهد بود.

گرفتن وام از شبکه بانکی هفت خوان رستمی است که شرایط و ضوابط متفاوتی در هر یک از بانک‌ها دارد.

در پی ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از مبلغ وام و همچنین سپرده گذاری بدون سود برای دریافت تسهیلات، عملکرد بانک‌ها در این راستا و رعایت این بخشنامه مورد بررسی قرار گرفته که دراین گزارش به طور نمونه شرایط وام دهی از سوی بانک ملت و چگونگی برخورد این بانک با بخشنامه مربوطه رصد شده که طبق مشاهدات میدانی از برخی شعب بانک ملت، این بانک مبلغی در ازای پرداخت وام بلوکه نمی‌کند.

 گرفتن وام از شبکه بانکی هفت خوان رستمی است که شرایط و ضوابط متفاوتی در هر یک از بانک‌ها دارد. این در حالی است که در راستای دستور ريیس جمهور مبنی بر آسان کردن روند پرداخت تسهیلات خرد به مردم، پرداخت تسهیلات خرد در نظام بانکی باید مبتنی بر اعتبارسنجی و متنوع سازی وثایق باشد که بدین منظور بانک مرکزی هم بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ کرده که در آن نزدیک به 15 وثیقه قابل قبول از جمله سیم‌کارت، سهام عدالت و ... برای یک وام تا سقف 200 میلیون تومان اعلام شده است.

در این بین، بررسی میدانی از برخی شعب بانک ملت نشان می‌دهد که می‌توان از این بانک در صورت داشتن رتبه اعتباری A  و B بدون ضامن 50 میلیون تومان وام گرفت و برای گرفتن وام تا سقف 200 میلیون تومان نیز بسته به میزان پوشش حقوق دریافتی متقاضی ضامن درخواست می‌شود.

مشاهدات بیانگر این است که برای دریافت وام از این بانک در صورت داشتن حساب باید از شعبه رمز اینترنتی گرفت و اطلاعات بیمه و فیش حقوقی را وارد فرابانک کرد. این سامانه با توجه به این اطلاعات و پوشش دادن فیش حقوقی متقاضی تا سقف 200 میلیون تومان با اخذ یک تا دو ضامن وام می‌دهد.

بنابراین، متقاضیان وام خرد از بانک ملت باید به سامانه هوشمند فرابانک ملت مراجعه کنند که می‌توانند از این سامانه تسهیلات زیر را دریافت کنند:

1. تسهیلات بدون ضامن ویژه مشتریان با رتبه اعتباری A

2. تسهیلات برای رتبه‌های اعتباری A ،B ، C و فاقد رتبه با معرفی ضامن‌

3. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج معرفی شدگان سایت بانک مرکزی

4.  تسهیلات جهت خرید از فروشگاه‌های شرکای تجاری طرف قرارداد بانک(شاپ کارت، حامی کارت)

5. تسهیلات ویژه حقوق بگیران از بانک ملت (کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی)

در این زمینه، بانک‌ها پس از استعلام معوقات بانکی با کد ملی مشتریان خود، از رتبه اعتباری آن‌ها مطلع می‌شوند. شرکت‌ها و موسسه‌هایی اقدام به اعتبارسنجی کلیه افراد حقیقی و حقوقی می‌کنند تا رتبه اعتباری بین 0 تا 900 را برای آن‌ها با توجه به عملکرد بانکی خود در نظر بگیرند و هر چقدر رتبه اعتباری افراد حقیقی و حقوقی به عدد 900 نزدیک باشد، به جهت اختصار عدد A را روی اسم آن افراد حک می‌کنند و هر چقدر رتبه اعتباری افراد پایین باشد، علامت‌های ( رتبه اعتباری ) B، C و... به افراد کم‌تر خوش‌حساب داده می‌شود که پس از استعلام معوقات بانکی با کد ملی، بانک‌ها متوجه پیشینه و کارنامه منفی آن‌ها در بازپرداخت اقساط و بدهی‌های خویش به نظام بانکی می‌شوند.

علاوه بر این، تسهیلات جهت خرید از فروشگاه‌های تجاری طرف قرارداد بانک (شاپ کارت و حامی کارت) نیز اینگونه است که می‌توان با افتتاح حساب در بانک ملت تا سقف 200 میلیون تومان تسهیلات در قالب کارت اعتباری دریافت و از فروشگاه‌های طرف قرارداد با بانک خرید کرد.

همچنین، حقوق‌بگیران از بانک ملت می‌توانند با بارگذاری فیش حقوقی خود در فرابانک ملت و بررسی رتبه اعتباری و اینکه فیش حقوقی آن‌ها چقدر از مبلغ وام را پوشش می‌دهد، 50 تا 100 میلیون تومان وام بگیرند.

البته، میزان وام دریافتی از بانک ملت در روش‌های ذکر شده بسته به رتبه اعتباری و فیش حقوقی متقاضیان تا سقف 200 میلیون تومان متغیر است.

ريیس کل بانک مرکزی گفت: اعلام کرده‌ایم که بانک‌ها با یک ضامن وام ازدواج اعطا کنند اما در وام کلان دقت داشته باشند.

علی صالح آبادی پنج‌شنبه 28 مهر در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی فارس در شیراز افزود: یکی ازمحورهای مهمی که در سطح کلان باید دنبال کنیم کنترل نقدینگی در کشور است، نقدینگی یک ارتباط بسیار تنگاتنگ و مستقیم با تورم دارد و وقتی نقدینگی فراتر از رشد تولید ناخالص داخلی رشد می کند در جامعه ایجاد تورم می‌کند.

به نقل از ایسنا، او با یادآوری اینکه از یک سو تقاضای بخش خصوصی دریافت نقدینگی است و از سوی دیگر اگر بخواهیم یک مشکل اصلی در اقتصاد کشور مطرح کنیم نقدینگی اضافی موجود در جامعه است، گفت: بنابراین نقدینگی هم می‌تواند در بحث ایجاد تورم مشکل و در بحث حل مشکلات مالی بخش خصوصی راه حل باشد.

صالح آبادی اضافه کرد: بنابراین باید نقدینگی را به سمت تولید و فعالیت‌های مولد هدایت کنیم که این نیاز به یک سری سیاستگذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها هم در بانک مرکزی و هم دستگاه‌های مختلف دارد و این تصمیمات قطعا اثرگذار خواهد بود.

صالح آبادی، بر لزوم هدایت سرمایه‌ها به سمت بخش‌های مولد از سوی نظام مالیاتی گفت: باید فعالیت‌ها غیر مولد و دلال بازی مشمول مالیات خاص خود باشد و اگر کسی در زمینه خرید و فروش سکه و خودرو فعالیت کرد باید مالیات خاص خود را پرداخت کند که فعالیت‌ها به آن سمت سوق پیدا نکند.

او عنوان کرد: ایراداتی به نظام بانکی وارد است که به دنبال اصلاح آنها هستیم که برخی باید در سطوح عالی کشور تصمیم گیری شود.

ريیس کل بانک مرکزی، در خصوص وضعیت عرضه ارز در کشور هم گفت: امسال حجم عرضه ارز در بازار بسیار خوب است هم در حوزه حواله و هم اسکناس وضعیت بسیار خوبی داریم.

صالح آبادی افزود: بانک مرکزی هم از نظر منابع ارزی و هم در حوزه حواله‌ای و هم اسکناس وضعیت خوب و قابل قبولی دارد و با عرضه‌هایی که انجام می‌دهیم آرامش حاکم بر بازار حفظ خواهد شد و تداوم خواهد داشت.

او ادامه داد: ورود ارز به کشور نیز نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و بخش خصوصی ارزهای خوبی وارد چرخه تجاری کشور می کند و میزان رفع تعهد ارزی صادر کنندگان به حدود 85 درصد رسیده که رقم خوبی است.

اموال مازاد بانک‌ها تفدیل به تسهیلات شود

ريیس کل بانک مرکزی، با اشاره به تعیین تکلیف اموال مازاد بانکها گفت: برخی بانکهای ما دچار اموال مازاد هستند که باید آنها را بفروشند و منابع حاصل از آنرا تسهیلات پرداخت کنند.

صالح آبادی افزود: یکی از معضلات در کشور و نظام بانکی ما این است که فروش این اموال مازاد یا اتفاق نمی‌افتد یا به آرامی انجام می شود که هم در سطح دولت این مشکل را داریم و هم در سطح بانک‌ها.

او ادامه داد: به دنبال این هستیم که بانکی که سپرده‌های مردم را تبدیل به مال و اموال کرده را ملزم کنیم که آن اموال را بفروشد و نقدینگی آنرا در قالب تسهیلات به مردم پرداخت کنند و اگر نفروشد با اختیاراتی که از مراجع بالاتر می‌گیریم بانک مرکزی آن اموال را به مزایده خواهد گذاشت و درآمد حاصل از آن برای پرداخت تسهیلات در اختیار بانک قرار خواهد گرفت.

صالح آبادی افزود: در همین راستا کارگروهی را در بانک مرکزی برای فروش اموال مازاد بانک‌ها به ویژه بانک‌ها خصوصی تشکیل داده‌ایم.

ريیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: بانک حق ندارد منابع استان را جمع کند و در جای خاصی تبدیل به مال و اموال خاصی کند.

صالح آبادی ادامه داد: اگر می‌خواهیم تورم را در کشور کنترل و مدیریت کنیم باید از منابع اضافی که در اقتصاد وجود دارد به بخش‌های مولد تولید تزریق شود نه اینکه از بانک مرکزی اضافه برداشت کنند که تورم ایجاد شود.

لزوم تعیین تکلیف بدهکاران کلان بانکی

ريیس کل بانک مرکزی، بر لزوم تعیین تکلیف بدهکاران کلان بانکی تاکید کرد و گفت: بدهکاران بانکی به چند دسته از جمله شرکت‌هایی که تکالیفی بر عهده داشته‌اند، بخش‌های مولدی که به دلیل شرایط اقتصادی دچار مشکلاتی شده‌اند و تسهیلات گیرندگانی که بدهی آنها ناشی از بدحسابی آنها است و به رغم اینکه می‌توانند بدهی خود را پرداخت کنند اما این کار را انجام نمیدهند.

صالح آبادی افزود: با بدهکارانی که به دلیل شرایط اقتصادی امکان بازپرداخت بدهی را ندارند بانکها باید مساعدت و همکاری کنند اما بدهکاران کلانی که به رغم توان مالی قصد پرداخت بدهی خود را ندارند باید تعیین تکلیف شود.

استفاده از ابزارهای اعتباری در کنار ابزارهای پولی

او، در خصوص اتخاذ راهکارهای تامین منابع مالی هم گفت: امسال راهکارهای دیگری هم در کنار ابزارهای پولی برای تامین منابع مالی داریم که می توان به ابزارهای اعتباری از جمله اوراق گام که حدود سه ماه است به خوبی فعال شده اشاره کرد.

صالح آبادی بیان کرد: از بهمن 99 تا تیر 1401 به میزان 8/8 دهم هزار میلیارد تومان از این ابزار استفاده شده که با تسهیل مقررات آن در شورای پول و اعتبار و ابلاغ آن به شبکه بانکی در چهار ماه گذشته این عدد به 19 هزار میلیارد تومان رسید که برنامه ریزی کرده ایم که آنرا به 200 هزار میلیارد تومان برسانیم.

او افزود: اقتصاد ما بانک پایه است و بیش از 80 درصد تامین مالی اقتصاد ما با بازار پول است و حتما باید ابزارهای تامین مالی را متنوع کنیم و در عین اینکه نیاز بخش تولید را مرتفع می‌کنیم مانع افزایش نقدینگی بی رویه شویم.

سیستم بانکی در خدمت بخش خصوصی باشد

ريیس کل بانک مرکزی، با اشاره به اهمیت و جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور گفت: بانک مرکزی و سیستم بانکی باید در خدمت بخش خصوصی باشند و از این بخش حمایت کنند و این را به عنوان یک محور کلیدی و مهم می‌دانیم و باید در همین جهت حرکت کنیم.

وام ازدواج باید با یک ضامن پرداخت شود

صالح آبادی، بر لزوم همراهی بانک‌ها با مردم و تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات خرد تاکید کرد و گفت: از جمله در بحث پرداخت وام ازدواج اعلام کرده‌ایم که بانک‌ها باید با یک ضامن پرداخت کنند و هر بانکی که بیش از یک ضامن مطالبه می کند مرتکب تخلف شده و اگر رعایت نشود برخورد انضباطی خواهیم کرد.

او افزود: در وام‌های کلانی که پرداخت می‌شود باید دقت داشته باشیم اما در وام‌های خرد که معمولا هم اقساط آنرا پرداخت می کنند در ابتدای امسال بخشنامه کرده‌ایم که تا 200 میلیون تومان که در طبقه وام‌های خرد قرار می‌گیرد در دریافت وثیقه سخت گیری نشود و اگر متقاضی دارای رتبه اعتباری مناسبی با یک قرارداد لازم الاجرا پرداخت شود.

بانک‌های خصوصی باید عضو شورای هماهنگی بانک‌ها باشند

ريیس کل بانک مرکزی، با اشاره به اینکه بانک‌های خصوصی همانند بانک‌های دولتی تحت نظارت بانک مرکزی هستند، افزود: بانک مرکزی همان تسلط و کنترلی که بر بانک دولتی دارد بر بانک خصوصی هم دارد و بانک‌های خصوصی موظفند که عضو شورای هماهنگی بانک‌ها باشند و آمار در اختیار قرار دهند.در طرح دو سر سود بانک گردشگری می توانید با افتتاح حساب بلندمدت، تسهیلات بگیرید آن هم بدون پرداخت قسط.

این وام 300 میلیونی نیازی به ضامن معتبر ندارد. ضمانت اصلی تسهیلات مذکور سپرده فرد است. حداکثر سود این تسهیلات به 18 درصد می‌رسد و روی سپرده افراد نیز سود 18 درصدی پرداخت می‌شود. حداکثر مدت زمان پرداخت اقساط تسهیلات 24 ماه اعلام شده است. لازم به ذکر است، افرادی که این تسهیلات را دریافت می‌کنند قسطی نمی‌پردازند، بلکه اقساط به صورت خودکار از روی سود سپرده آن‌ها کسر می‌شود.

در طرح امید آفرین بانک کارآفرین با افتتاح حساب و ایجاد میانگین تا 2 برابر سپرده خود و تا سقف 200 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنید.

اول افرادی که مایل به دریافت وام 200 میلیونی طرح امیدآفرین هستند باید در یکی از شعب بانک کارآفرین سپرده قرض الحسنه با حداقل 25 میلیون تومان وجه داشته باشند. ضمنا افراد باید میانگین حساب مناسب ایجاد کنند و سپس برای این وام درخواست دهند. حداقل خواب سپرده برای دریافت این تسهیلات سه ماه اعلام شده است. سود این تسهیلات 18 درصد بوده و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن به 36 ماه می‌رسد. ضمانت اصلی برای این تسهیلات ضامن رسمی و سند ملکی است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی از پرداخت وام قرض الحسنه به کارگران بیمه شده تامین اجتماعی از سال آینده خبر داد.

احمد اسفندیاری با اشاره به فرآیند پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: بازنشستگان این سازمان می‌توانند از طریق کانون‌های بازنشستگی جهت دریافت وام ثبت نام و در ادامه پس از طی شدن مراحل اداری وام به حساب شان واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی هم اکنون به 12 میلیون تومان رسیده است، گفت: در تلاش هستیم در صورت فراهم شدن شرایط و تامین اعتبارات لازم، وام قرض الحسنه بازنشستگان را در سال آینده افزایش دهیم.

معاون فرهنگی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به برگزاری جلسات سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با بودجه سال 1402 تصریح کرد: معاونت‌های مختلف سازمان تامین اجتماعی پیشنهادات خود را در ارتباط با بودجه مطرح و در نهایت این موضوع به هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ارجاع و پس از تصویب در هیات امنا مطرح و پس از تبدیل شدن به قانون اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه در سال آینده اعتباری نیز برای پرداخت وام به کارگران بیمه شده تامین اجتماعی در نظر گرفته خواهد شد، گفت: در این خصوص پیشنهاداتی مطرح شده و ان شاءالله در سال آتی این پرداخت آغاز خواهد شد.

اسفندیاری ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته است این است که از آبان ماه تمام فرآیند ثبت درخواست وام قرض‌الحسنه به صورت غیرحضوری انجام می‌پذیرد.

طبق آخرین اخبار پرداخت وام یارانه 10 میلیونی از ابتدای مهر سال جاری شروع شده است اما آیا واقعا این وام قرار هست پرداخت شود؟

بهتر است بدانید در حال حاضر امکان ثبت نام وام یارانه 10 میلیونی در هیچ سایتی وجود ندارد و برخی از این اخبار شایعه می‌باشد. طبق مصوبه بانک مرکزی یارانه نقدی جزء مواردی است که بانک‌ها می‌توانند به عنوان ضامن وام از متقاضیان درخواست نمایند اما معمولا بیشتر بانک‌ها وام با ضمانت یارانه پرداخت نمی‌کنند. در ادامه بانک‌هایی که پرداخت وام یارانه 10 میلیون تومانی را در دستور کار خود قرارداده اند بررسی می‌کنیم.

ثبت نام وام 10 میلیونی یارانه

اگر قصد دریافت وام ده میلیون تومانی یارانه دارید باید بدانید در حال حاضر بانک‌های قرض الحسنه در قالب وام ضروری این وام را پرداخت می‌کنند. یکی از بانک‌های پیشرو در پرداخت وام بدون ضامن یارانه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت می‌باشد که با ضمانت یارانه و با سود صفر درصد و فوری طی 24 ساعت وام یارانه پرداخت می‌نماید. این بانک وابسته به کمیته امداد می‌باشد. هدف صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از پرداخت وام با یارانه گره گشایی و کمک به افراد کم برخوردار جامعه می‌باشد.

ثبت نام غیر حضوری وام 10 میلیون تومانی یارانه

همان طور که در قسمت قبل گفته شد امکان ثبت نام غیر حضوری وام یارانه 10 میلیون تومانی وجود ندارد. به تازگی کلاهبرداران با ارسال پیام با موضوع وام یارانه و درخواست ارسال شماره ملی و شماره تماس قصد سوءاستفاده از شما را دارند. توصیه می‌شود به این پیامک بی اعتنا باشید.

براساس تحقیقات انجام شده ثبت نام غیر حضوری وام ده میلیونی یارانه از طریق سایت https://refahi.ir/ نیز انجام نمی‌شود و این سایت ویژه استعلام وضعیت پرداخت یارانه و گزارش مبالغ یارانه نقدی می‌باشد.

وام یارانه 10 میلیونی ویژه چه کسانی است؟

وام یارانه ویژه سرپرستان خانواری که یارانه نقدی دریافت می‌کنند می‌باشد و در حال حاضر فقط در شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان تهران پرداخت می‌شود. کلیه افرادی که یارانه دریافت می‌نمایند می‌توانند از این وام استفاده کنند اما اولویت پرداخت با افراد زیر می‌باشد:

کارگشایی

ودیعه مسکن

تعمیرات ساختمان و احداث مسکن

اشتغال و کارآفرینی

تسهیلات درمانی و فرهنگی برای دانش آموزان و دانشجویان

بر اساس آنچه در مقاله خواندیم وام یارانه 10 میلیون تومانی در حال حاضر فقط در استان تهران و در شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت می‌شود. به زودی این وام در تمام شهرهای ایران پرداخت خواهد شد

در طرح سنا بانک صادرات می‌توانید با ایجاد میانگین حساب حداقل 2 ماهه تا سقف 200 میلیون تومان تسهیلات با سود 10 درصد دریافت کنید.

این وام 200 میلیونی به افرادی پرداخت می‌شود که در یکی از شعب بانک صادرات سپرده قرض الحسنه داشته باشند. مدت زمان مناسب خواب سپرده برای دریافت تسهیلات مذکور دو ماه اعلام شده است. سود این تسهیلات 10 درصد بوده و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن به 60 ماه می‌رسد. در این طرح می‌توانید تا 100٪ میانگین حساب خود تسهیلات دریافت کنید. این وام به ضامن رسمی احتیاج دارد. متقاضیان تسهیلات مذکور نباید در سیستم بانکی بدهی معوق یا چک برگشتی داشته باشند.

در شرایطی که نیاز به پول دارید و برای فراهم کردن آن در تکاپو هستید، دریافت یک وام فوری و آسان می‌تواند کار شما را راه بیندازد. مهم این است که این وام چه شرایطی دارد و طی چه فرآیندی اعطا می‌شود.

بانک رسالت اخیرا از طرح جدید خود به نام «وام فوری بانک رسالت» رونمایی کرده است. این تسهیلات تا سقف 200 میلیون تومان و به افراد واجد شرایط اعطا می‌شود. 

گفتنیست که شرایط درخواست و ثبت‌نام این وام بانکی به صورت اینترنتی و از طریق اینترنت بانک امکان‌پذیر است و شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری، به صورت آنلاین برای دریافت آن اقدام کنید.

فرآیند ثبت درخواست و شرایط لازم برای دریافت وام فوری بانک رسالت

برای ثبت درخواست تسهیلات فوری بانک رسالت، شما نمی‌توانید به صورت حضوری به شعب این بانک قرض‌الحسنه مراجعه کنید؛ بلکه باید با مراجعه به سامانه بانک رسالت، درخواست خود را ثبت کنید تا در فرآیند دریافت وام فوری بانک رسالت قرار بگیرید.

پیش‌نیاز دریافت تسهیلات فوری بانک رسالت، مثل سایر وام‌ها، افتتاح حساب در بانک است؛

نکته بعدی این است که باید حداقل سه ماه و حداکثر 6 ماه از خواباندن سپرده قرض الحسنه شما در بانک، گذشته باشد؛

بعد از وارد شدن به سامانه بانک رسالت، باید فرآیند اعتبار سنجی را جهت دریافت این وام فوری انجام دهید؛

بعد از 7 الی 10 روز کاری، نتیجه اعتبار سنجی به شما ارايه می‌شود و در صورتی که شما در مرحله اعتبارسنجی، متقاضی ممتاز بانک محسوب شوید، می‌توانید سایر اقدامات را جهت دریافت وام فوری بانک رسالت انجام دهید؛\

بعد از وارد شدن به سامانه درخواست وام فوری بانک رسالت از طریق کد پیامک شده به شماره همراه شما، یک آموزش تصویری از مراحل ثبت درخواست وام خود را مشاهده خواهید کرد؛

بعد از آن، گزینه تسهیلات را انتخاب و به آن وارد شوید؛

در این بخش گزینه درخواست جدید را برای دریافت تسهیلات فوری بانک رسالت، انتخاب کنید؛

در نهایت هم با صفحه‌ای رو می‌شوید که لازم است مبلغ تسهیلات، مدت درخواست و شماره سپرده خود را وارد کنید؛ 

بعد از طی کردن این مراحل، چنانچه هیچ مشکلی در ثبت درخواست وام فوری بانک رسالت پیش نیامده باشد، پیامکی برای شما ارسال می‌شود تا برای امضای خود به بخش تسهیلات مراجعه و در نهایت تسهیلات خود را دریافت کنید؛

حالا که با شرایط لازم جهت دریافت تسهیلات فوری بانک رسالت آشنا شدید، نوبت به شناختن مدارک مورد نیاز می‌رسد. ما در بخش بعدی درباره مدارک مورد نیاز شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید در اسرع وقت برای دریافت وام اقدام کنید و کمبود بودجه خود را در راستای نیاز خود برطرف کنید.

مدارک لازم برای تسهیلات فوری بانک رسالت

مدارک هویتی مثل: اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی؛

مدارک شغلی مثل: فیش حقوقی، گواهی اشتغال به کار و… 

میزان درآمد و گردش حساب شما؛

آدرس محل سکونت، کد پستی و…

داشتن ضامن رسمی و مدارک او

در این مرحله لازم است توجه شما را به یک نکته بسیار مهم جلب کنیم تا هم سطح اطلاعات شما در خصوص وام فوری بانک رسالت ارتقا پیدا کند و هم بدانید با سواد کامل و کافی برای دریافت تسهیلات اقدام کنید.

میزان سود و شرایط بازپرداخت تسهیلات فوری بانک رسالت

این وام با سود 2 درصد و همچنین کارمزد 2 درصد اعطا می‌شود که حداکثر زمان بازپرداخت این تسهیلات فوری بانک رسالت، 60 ماه است.

در واقع شرایط سپرده‌گذاری و دریافت وام فوری بانک رسالت به این صورت است که شما حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه، سپرده خود را در بانک می‌خوابانید و بعد از سپری شدن مدت زمان خواب سپرده، شما می‌توانید 100 درصد میزان سپرده را از بانک وام بگیرید.

5 نکته لازم در خصوص وام فوری بانک رسالت

اگر می‌خواهید برای دریافت وام فوری بانک رسالت اقدام کنید، حتما به این 5 نکته توجه داشته باشید:

فردی که به عنوان ضامن به بانک معرفی می‌کنید، باید در بانک قرض‌الحسنه رسالت قبلا حساب باز کرده باشد؛

اگر مشکلی در روند ثبت درخواست تسهیلات فوری بانک رسالت در سامانه ایجاد شود، رنگ درخواست شما صورتی می‌شود که این رنگ مبنی بر رد شدن درخواست شما در سامانه است؛

حتما حواستان باشد که در صورت دیرکرد در بازپرداخت اقساط وام، جریمه دیرکرد به شما تعلق می‌گیرد؛ پس برای پرداخت اقساط در موعد مقرر اقدام کنید؛

ضامن شما باید مدارکی مثل کارت ملی هوشمند یا کد رهگیری آن، همچنین شماره حساب بانک رسالت و سفته الکترونیکی به بانک جهت دریافت وام فوری بانک رسالت ارايه دهد؛

نتیجه اعتبارسنجی شما در سامانه مرآت، به 4 صورت ارايه می‌شود: ممتاز، کاملا متناسب، متناسب و نامتناسب؛ در صورتی که نتیجه اعتبارسنجی شما ممتاز باشد، بدون چک و ضامن می‌توانید وام را دریافت کنید؛

سوالات متداول درباره وام فوری بانک رسالت

فرآیند اعتبارسنجی در سامانه مرآت به چه صورت است؟

ابتدا باید در سامانه مرآت ثبت‌نام و حساب کاربری خود را ایجاد کنید. برای عضویت در این سامانه باید کد ملی، کد پست الکترونیکی و شماره همراه خود را وارد کنید و بعد از آن فرآیند اعتبارسنجی خود را انجام دهید.

آیا همه افراد می‌توانند برای دریافت وام فوری بانک رسالت اقدام کنند؟

بله تمام افراد بالای 18 سال (چه کارمند رسمی و چه غیر کارمند)، می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

آیا لازم است 2 درصد کارمزد وام را در ابتدا بپردازیم؟

این موضوع کاملا به شعب ارايه‌دهنده وام بستگی دارد؛ برخی از شعب کارمزد را در ابتدا دریافت می‌‌کنند و برخی دیگر آن را روی اقساط پخش خواهند کرد.

بانک کشاورزی به آن دسته از مشتریانی که سپرده کوتاه مدت «مهر ماندگار» را در یکی از شعب این مجموعه افتتاح کرده باشند، وام ارزان قیمت اعطا می‌کند.

افرادی که سپرده کوتاه مدت مهر ماندگار داشته باشند امکان دریافت وام با نرخ متنوع و به انتخاب مشتریان را خواهند داشت. افرادی می‌توانند برای این تسهیلات درخواست دهند که حداقل 3 ماه از سپرده گذاری آن‌ها گذشته باشد. حداقل مبلغ افتتاح حساب برای دریافت این تسهیلات نیز 100 هزار تومان ذکر شده است. براساس مبلغ و مدت سرمایه گذاری، نرخ سود این تسهیلات 10 یا 12 یا 14 درصد خواهد بود. دوره بازپرداخت این وام نیز با توجه به میزان سپرده، 6 یا 12 ماهه اعلام شده است.

معاون بانک مرکزی گفت: در صورت ارايه دسترسی لازم برای استعلام وضعیت متقاضی از لحاظ داشتن یا نداشتن مسکن از سوی وزارت راه، پرداخت تسهیلات مسکن خانوارهای فاقد مسکن دارای فرزند سوم سرعت می گیرد.

مهدی صحابی درباره وام ودیعه مسکن گفت: تا تاریخ 12 مهر سال جاری تعداد 131 هزار فقره پرونده در این باره تشکیل شده است که از این تعداد 94 هزار نفر به میزان 53¡500 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.‌

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی درباره وام فرزندآوری یادآور شد: تا تاریخ مذکور، تعداد 400 هزار نفر به مبلغ 162 هزار میلیارد ریال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

همچنین به گفته این مقام مسيول بانک مرکزی تا تاریخ 12 مهر تعداد 507 هزار نفر به مبلغ 700 هزار میلیارد ریال از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره‌مند شدند که این امر حاکی از رشد 65 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن خانوارهای دارای فرزند سوم گفت: بر اساس جز 3 بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال جاری مقرر شده است برای خانوارهای فاقد مسکن که فرزند سوم آن‌ها از سال 1399 به بعد متولد شده است، تسهیلات 200 میلیون تومانی ودیعه، ساخت و خرید مسکن پرداخت شود. بر این اساس بانک مرکزی نیز سهمیه بانک‌ها و آيین نامه مربوطه را به شش بانک پست بانک، تجارت، صادرات، توسعه تعاون، کشاورزی و مسکن ابلاغ کرده است.

صحابی با بیان اینکه قانونگذار به صراحت اشاره کرده است که این تسهیلات باید به خانوارهای فاقد مسکن پرداخت شود، تاکید کرد: یکی از مشکلات پیش روی شبکه بانکی برای پرداخت این تسهیلات آن است که بانک عملا امکانی را برای کنترل این مهم که متقاضی فاقد مسکن است یا خیر را ندارد؛ بنابراین مقرر شده است وزارت راه و شهرسازی این اطلاعات را به منظور استعلام به صورت برخط در اختیار بانک‌ها قرار دهد.

وی تاکید کرد: در صورت ارايه دسترسی لازم برای استعلام وضعیت متقاضی از لحاظ داشتن یا نداشتن مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی، پرداخت تسهیلات مسکن خانوارهای فاقد مسکن دارای فرزند سوم توسط بانک‌ها سرعت خواهد گرفت.

افرادی که مشتری بانک شهر هستند و به دریافت وام 100 میلیونی تمایل دارند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده بلندمدت افتتاح کنند. این وام تحت عنوان طرح «کارای شهر» به مشتریان ارايه می‌شود.

افرادی که مایل به دریافت وام 100 میلیونی هستند باید سندی ملکی داشته باشند، در غیر این صورت 16 درصد از مبلغ تسهیلات واریزی برای آن‌ها به عنوان ضمانت مسدود خواهد شد. البته در زمان انسداد این مبلغ تسهیلات، سود هم به اصل سپرده تعلق می‌گیرد. نرخ سود وام نیز با توجه به سود پرداختی برای سپرده تعیین می‌شود و حداکثر مبلغ آن به 18 درصد می‌رسد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات 36 ماه است.

با توجه به مبلغ وام، حداکثر سود و مدت زمان بازپرداخت اقساط، میزان هر قسط 3 میلیون و 615 هزار و 240 تومان است.

خدمات و دستاوردهای بانک شهر در سال‌های فعالیت آن

بانک شهر از سال 1388 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. این مجموعه از ابتدا با هدف تامین نیاز شهرداری‌ها به اعتبارات کلان، تامین نقدینگی و سرمایه و پوشش هزینه‌ها و همچنین مخارج شهر در راستای تحقق توسعه شهری مشغول به کار شد.

شهرداری‌های تهران، شیراز، شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی کارکنان شهرداری تهران و شهرداری اصفهان عمده سهامداران این مجموعه هستند.

هم اکنون بانک شهر انواع خدمات اعم از افتتاح سپرده، تسهیلات و تعهدات، خدمت ارزی، صندوق امانات و … را به مشتریان خود ارايه می‌دهد.

این بانک تاکنون تندیس نهمین کنفرانس بین المللی برند، تندیس زرین سرآمدی چهارمین دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران، سیمرغ زرین مدیریت همایش مدیر برتر سال 1393، چندین گواهی کنترل کیفیت بین المللی معتبر و … را به دست آورده است.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح از پرداخت وام 100 میلیون تومانی تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال سربازان خبرداد.

سردار محمد جواد زاده کمند گفت: از اهداف اصلی تشکیل قرارگاه مهارت آموزی در ابتدا توانمندسازی سربازان و بعد از آن تامین نیاز اشتغال سربازان در راستای نیاز کشور است.

اوادامه داد: تسهیلگری برای اشتغال سربازان بعد از خدمت از اهداف قرارگاه مهارت آموزی است و بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر تحت پوشش مهارت‌های عمومی و تخصصی قرار گرفتند که 750 هزار نفر موفق شدند مدرک بگیرند.

زاده کمند گفت: در سال 1400 تعداد 3 هزار سرباز از تسهیلات استفاده کردند و مبلغ 62 هزار میلیارد تومان برای اشتغال زایی سربازان در ردیف بودجه تخصیص داده شد.

وی تصریح کرد: وام 100 میلیون تومانی برای هر سرباز، تا 60 هزار نفر پیش بینی شده است، اما هر استان می‌توانند بیشتر از این رقم هم با توجه به نوع تخصیص شغل به سرباز اختصاص دهند.

سید احسان خاندوزی در نشست مدیران صندوق‌های قرض الحسنه منطقه ترشیز که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد، نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای اسلامی، ريیس مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت اقتصاد، مدیرکل امور اقتصاد دارایی خراسان رضوی، فرماندار کاشمر و شهرداران این منطقه در شهرستان کاشمر برگزارشد، ضمن اعلام این خبر گفت: در این نشست چالش‌ها و موانع پیش رو از سمت مدیران مطرح شد.

وی ضمن بیان این مطلب که با توجه به قدمت و فراگیری خوب قرض الحسنه در این منطقه به عنوان یکی از ظرفیت‌های خوب تامین مالی کشور، وظیفه ما در دولت تشویق و تسهیل عملکرد این حوزه است، اظهار داشت: نباید شرایط به سمتی برود که با موانع و چالش‌های متعدد این حوزه روبرو بشوند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: با توجه به رویکرد دولت در صنعت تحول، ما هم با افزایش سهم صندوق‌های قرض‌الحسنه و بانک‌های قرض‌الحسنه در تامین مالی خرد مردم نه تنها موافق هستیم بلکه دستوراتی را در نظر داریم که اجرای آن‌ها امسال شروع شده است.

خاندوزی ادامه داد: در این راستا و در گام اول سرمایه بانک‌های قرض‌الحسنه امسال دو برابر شد و همچنین دستورالعمل ساماندهی صندوق‌های قرض الحسنه در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

او  با اعلام این خبر که برای نخستین بار دستگاه‌های دولتی و اجرایی مجاب شدند حساب‌های پرداخت حقوق کارکنان خودشان را در بخش شبکه قرض‌الحسنه کشور متمرکز بکنند، تصریح کرد: این اجازه به افزایش رسوب و قدرت وام‌دهی بانک‌های قرض‌الحسنه در کشور کمک شایانی می‌کند.

به گفته وزیر اقتصاد، درخصوص کارمزد وام‌های قرض‌الحسنه و برای اولین بار ظرف یکی، دو ماه آینده با هماهنگی که بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بانک قرض‌الحسنه رسالت صورت گرفته، برای وام‌های خرد 10 میلیون تومانی و کمتر از آن کارمزد چهار درصد را به صفر خواهیم رساند تا برای اولین بار مردم بدون کارمزد بتوانند وام‌ها با مبالغ پایین را دریافت بکنند.

خاندوزی افزود: مجموعه این اقدامات در کنار تلاش‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ به این امر کمک خواهد کرد تا سال 1401 به جهت افزایش سهم شبکه تامین مالی قرض‌الحسنه شاهد یک جهش نسبت به گذشته باشیم.

وی با بیان اینکه علیرغم سقف دو درصدی افزایش ترازنامه بانک‌های کشور، بانک مرکزی با نگاه حمایتی سقف بانک‌های قرض‌الحسنه را پنج درصد یعنی 2.5 برابر بیشتر از سایر بانک‌ها مقرر کرده است، خاطرنشان کرد: این امکان را می‌دهد بانک‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه غیر بانکی کشور امسال با موانع کمتر و سرعت بیشتر به فعالیت تامین مالی که مورد نیاز و خواست مردم است، در شرایط تورمی و فشار اقتصادی که خانوارها با آن مواجه هستند، عمل بکنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی از پرداخت 150 میلیون تومان تسهیلات صفر درصد به متقاضیان نهضت ملی مسکن و نوسازی در بافت‌های فرسوده خبر داد.

وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بخشی از اهداف سفر خود به سمیرم و بازدید از بافت فرسوده شهر سمیرم و حنا را اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در محدوده های مصوب بافت های فرسوده شهرداری‌ها موظف هستند حداقل 50 درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت تخفیف بدهند و انتظار بر این است تا 100 درصد تخفیف دهند.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه صدور پروانه ساخت در محدوده های بافت فرسوده باید تا یکماه کاهش یابد، گفت: مالکان و سازندگان واحدهای مسکونی در محلات هدف بازآفرینی شهری در طول زمان نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی خود می‌توانند از تسهیلات ودیعه مسکن برای اسکان موقت استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 45 میلیون تومان با نرخ 4 درصد وام قرض الحسنه ودیعه مسکن در عمده شهرها از جمله شهر سمیرم پرداخت می‌شود، توضیح داد: متقاضیان نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده اعم از سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده می‌توانند از حمایت‌ها و تسهیلات و تخفیفات ویژه نهضت ملی مسکن پیش بینی شده برای بافت‌های فرسوده بدون رعایت شروط چهارگانه این نهضت استفاده کنند.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار ایران با اشاره به اینکه 150 میلیون تومان از مبلغ وام، با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌شود گفت: متقاضیان نوسازی در محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری می‌توانند به انتخاب خود از تسهیلات ویژه نوسازی و یا نهضت ملی مسکن استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: متقاضیان نوسازی می‌توانند در شهر سمیرم از محل نهضت ملی مسکن 300 میلیون تومان و از محل تسهیلات ویژه نوسازی 350 میلیون تومان دریافت کنند.

آيینی گفت: بسته تشویقی شهرسازانه در بافت‌های فرسوده که به وسیله شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده در شهرهایی مانند سمیرم اعطا می‌شود.

شایان ذکر است در بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی، اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و محلی، نیز حضور داشتند.

تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری یکی از تسهیلات تکلیفی بودجه 1401 برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است. بر همین اساس در 31 فرودین امسال بانک مرکزی دستورالعمل پرداخت تسهیلات فرزندآوری را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

براساس دستورالعمل طرح وام فرزند آوری، تسهیلات به پدر اطفالی که تاریخ تولدشان از یکم فروردین 1400 به بعد است و در داخل ایران متولد شده باشند در صورتی که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای 2.5 نباشد، تعلق می‌گیرد.

به گفته صحابی ريیس اداره اعتبارات بانک مرکزی این وام به برای فرزند اول 20 میلیون تومان، فرزند دوم 40 میلیون تومان و  در نهایت برای فرزند پنجم به بعد مبلغ 100 میلیون تومان پرداخت می‌شوند و دوقلو‌ها نیز دو فرزند به حساب می‌آیند.

وامی که در خصوص تعلق به  پدران فاقد کارت پایان خدمت از ابتدا با چالش همراه شد.

اوپک‌پلاس تمدید توافق یا کاهش تولید نفت را بررسی می‌کند رشد 3 هزار واحدی شاخص کل بورس درآخرین روز معاملاتی هفته کاهش حقوق گمرکی مواداولیه از 4 به یک درصد معاملات خودروهای وارداتی شفاف می‌شود مزایده سراسری املاک و مستغلات تملیکی برگزار می شود آخرین قیمت سکه و طلا/ سکه امامی زیر 17میلیون تومان جدیدترین قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی استان مرکزی سکاندار صادرات تخم‌مرغ ارتقا عملکرد صندوق های سرمایه گذاری، با ورود «فراصندوق ها» به بورس پایان هفته خوش برای بورس بازان / شاخص صعودی ماند کاهش حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه ای و ماشین آلات به یک درصد حمل و نقل هوایی ایران رتبه سوم جهان قرار دارد قیمت جدید پراید در بازار (9 آذر) لیست کالاهای مشمول کاهش حقوق گمرکی اعلام شد دریافت کالابرگ یا یارانه نقدی اختیاری است قیمت انواع سبزی و صیفی در میادین جدیدترین / قیمت بادمجان، فلفل دلمه، کدو و شلغم را ببینید آذربایجان شرقی صاحب اولین شهرک فناوری پوشاک کشور ... خودرویی ها ریختند اما شاخص کل بورس رشد کرد انتقال آب سد آزاد به خانه‌های مردم سنندج ماجرای آبونمان 20 هزار تومانی تلفن ثابت چیست؟ اوپک‌پلاس تمدید توافق یا کاهش تولید نفت را بررسی می‌کند رکوردشکنی دولت در پرداخت تسهیلات خرد بانکی/ اعطای تسهیلات به بیش از یک میلیون نفر در 9 ماه قیمت سکه عقب نشینی کرد | قیمت سکه در بازار امروز چند ؟ قیمت سکه از کانال 17میلیون پایین آمد الزام دستگاه‌ها به ارايه لیست پرداخت پاداش کارکنان به خزانه داری کل کشور قیمت آجیل شب یلدا چند؟ / فندق نیم میلیونی شد با انعقاد قرارداد چهار میلیارد دلاری‌‌‌، کاهش صادرات به عراق تا حدی جبران می‌شود بازگشت سکه تمام بهار آزادی به کانال 16 میلیون تومانی سکه به کانال 16 میلیون تومانی بازگشت | جدیدترین قیمت‌ انواع سکه و دلار را ببینید؛ 9 آذر 1401 اجرای موفق طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در هرمزگان مطالبات خود را بابت صادرات گاز از عراق دریافت کردیم قدرت خرید این خوراکی‌ها افزایش یافت/ خرید گوشت قرمز و سفید سخت‌تر شد نماد استقلال به بورس بازگشت عکس | موتورسیکلت جدید پژو، رقیبی جدید برای ژاپنی‌ها بورس هفته را سبز به پایان برد / رشد 3168واحدی شاخص کل پسته و بادام نیم میلیونی شدند/ جدیدترین قیمت خشکبار در بازار آغاز مجدد فعالیت مافیای زعفران در بازار استقلال به چرخه معاملات برگشت + جزيیات ردپای اقدامات دولت در کسادی بنگاه‌های تولیدی/... کامبک قیمت سکه به کانال قبل+ جزيیات 11 نماد بورسی و فرابورسی بازگشایی شدند بازگشت ارز حاصل از رمزدارایی مشمول مزایای مالیاتی می‌شود نرخ رسمی 22 ارز کاهش یافت پیشرفت 60 درصدی واحد‌های آغازشده طرح نهضت ملی مسکن بررسی قیمت خوراکی ها در ماه گذشته قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 کنترل رشد نقدینگی از اولویت های بانک مرکزی انتخاب بین کوپن و یارانه نقدی اختیاری شد ريیس بانک مرکزی: رشد نقدینگی در راستای کنترل تورم از اولویت‌‌های بانک مرکزی است قیمت پراید رکوردشکنی کرد