زعفران و صندوق طلا دارای بیشترین ارزش معاملات

زعفران و صندوق طلا دارای بیشترین ارزش معاملات

زعفران نگین و صندوق طلا به ترتیب بیشترین ارزش معاملات هفته قبل را به خود اختصاص دادند.

به گزارش بورس نیوز، در جریان معاملات هفته منتهی به 20 آبان ماه 1400، معامله گران 195 هزار و 276 قرارداد آتی را به ارزشی حدود 6175 میلیارد و 909 میلیون ریال منعقد کردند؛ زعفران نگین و صندوق طلا به ترتیب بیشترین ارزش معاملات هفته قبل را به خود اختصاص دادند.


  • بیشتر بخوانید: زعفران‌کاران، مفت فروشی ممنوع

بر اساس این گزارش، طی هفته‌ای که گذشت، معامله گران بیشترین حجم و ارزش معاملات قرارداد‌های منعقده را به زعفران نگین اختصاص دادند؛ به طوری که 183 هزار و 386 قرارداد آتی زعفران به ارزشی بیش از 5617 میلیارد ریال را در دو سررسید آبان و دی ماه 1400 منعقد کردند. ثبت این آمار دارایی مذکور را در صدر معاملات قرار داد تا سهم 94 و 91 درصدی از حجم و ارزش معاملات برای آن به ثبت برسد.

در تنها سررسید فعال قرارداد آتی زعفران پوشال برای تحویل آبان ماه امسال تعداد 3258 قرارداد آتی به ارزش تقریبی 69 میلیارد ریالی منعقد شد.

در بازه زمانی مورد بررسی انعقاد 4001 قرارداد آتی صندوق طلا ارزشی بیش از 370 میلیارد و 416 میلیون ریال را در حالی در پی داشت که این رقم با کسب سهم 6 درصدی بعد از زعفران نگین بالاترین ارزش معاملات هفتگی در بازار مشتقه بورس کالای ایران بود. گفتنی است این تعداد قرارداد برای تحویل در سه سررسید آبان، آذر و بهمن ماه امسال منعقد شد.

همچنین 4420 قرارداد آتی نقره برای سه سررسید آبان، آذر و بهمن ماه امسال منعقد گردید و ارزش 93 میلیارد و 879 میلیون ریال را در پی داشت.

انعقاد 40 قرارداد آتی پسته تحویل آذر ماه سال جاری نیز ارزش 8 میلیارد و 382 میلیون ریال را رقم زد.

در این هفته در قرارداد آتی زیره سبز تحویل آذر ماه 1400 تعداد 171 قرارداد آتی به ارزشی بیش از 17 میلیارد و 228 میلیون ریال منعقد گردید.

قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز