عملکرد کشتیرانی دریای خزر با جهش در عملکرد و فراتر از پهنه دریای خزر

عملکرد کشتیرانی دریای خزر با جهش در عملکرد و فراتر از پهنه دریای خزر

در سال 1400 شرکت کشتیرانی دریای خزر در فضای پرتلاطم کسب و کار در دریای خزر با عبور از ریسک ها از جمله همه گیری ویروس...

به گزارش خبرگزاری برنا، داوود تفتی در مراسم مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کشتیرانی دریای خزر با قرايت از عملکرد سال 1400 کشتیرانی دریای خزر ،که امروز چهارشنبه 22 تیرماه 1401 در انزلی برگزار شد ، با بیان این مطلب که شاخص های رشد و توسعه حمل و نقل دریایی شرکت کشتیرانی دریای خزر نشانگر رشد این شرکت در فرایندهای اصلی کسب و کار در حوزه حمل و نقل دریایی است ، همچنین به رشد محقق شده در بخش حمل کانتینری ، حمل فله و جنرال کارگو و نیز رویه های گمرکی صادرات ، ترانزیت کالا از طریق کریدور های میانی و شمال – جنوب ، واردات و خدمات سیلو پرداخت و گفت : شرکت کشتیرانی دریای خزر توانسته است در سال 1400 رشد 21 درصدی از نظر تناژ حمل بار فله ، رشد 62 درصدی حمل کالاهای کانتینری ، رشد 346 درصدی ترانزیت خودرو ، رشد 22.7 درصدی از نظر سهم بازار و رشد 53 درصدی درآمد عملیاتی نسبت به سال 99 و رشد 27 درصدی مسافت مایل دریایی پیموده شده توسط ناوگان را تجربه نماید،البته رشد 62 درصدی حمل کالاهای کانتینری از بنادر جنوبی به بنادر شمالی ایران در راستای حمل کانتینری نیز با رشد های به دست آمده نطقه عطف دیگری از عملیات کشتیرانی شرکت کشتیرانی دریای خزر است .جهش های حمل و نقل دریایی شرکت کشتیرانی دریای خزر موجب شده است تا این شرکت رتبه اول در میان شرکت های مالک از نظر سهم بازار را تحصیل نماید .

کاپیتان داوود تفتی دایره فعالیت کشتیرانی دریای خزر را از این دریا فراتر عنوان کرده و از گستردگی فعالیت شرکت در دریا‌های آزوف، سیاه و اقیانوس هند اشاره داشت و افزود : در سال 1400 نسبت به سال قبل از آن در بخش های مختلف با رشد های قابل توجه روبرو بوده ایم که این تجربه نشانگر چشم دوختن ما به آینده ای روشن و توجه به منویات رهبر معظم انقلاب است که تحقق این مهم در تاریخ این کشتیرانی بی سابقه است.

وی با تاکید بر اینکه حمایت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دست یافتن به این توفیق بسیار موثر بوده است، افزود: گروه کشتیرانی علی‌رغم برخی مضیقه‌ها برای تامین کانتینر با مدیریت بهره‌ور، سه هزار TEU کانتینر را برای توسعه حمل کانتینری در اختیار کشتیرانی دریای خزر گذاشت که حاصل آن ثبت رکورد در بخش ترانزیت است

مدیر عامل شرکت کشتیرانی دریای خزر پیاده سازی برنامه خطوط منظم دریایی در سال 1400 مطابق با امضای توافق نامه کشتیرانی دریای خزر با سازمان توسعه تجارت از بنادر شمالی ایران به مقاصد بنادر روسیه ، قزاقستان و آذربایجان و همچنین انتقال بیش از 3 هزار" تی یو " کانتینر از بنادر جنوبی به بنادر شمالی ایران در راستای نهادینه کردن حمل کانتینری در سال 1400 که نسبت به سال 1399 با رشد 62 درصدی روبرو بوده است را کارنامه ای از عملکرد کشتیرانی دریای خزر با داشتن رتبه اول در میان شرکت های مالک از لحاظ سهم بازار عنوان کرد و ادامه داد:

این کشتیرانی با تعامل با سازمان توسعه صادرات و تجارت کشور و همچنین اتصال به حلقه های زنجیره تامین لجستیک در حوزه حمل و نقل از جمله سازمان بنادر و دریانوردی ، اتاق های بازرگانی و گمرک جمهوری اسلامی ایران و بنادر خشک کشور و شرکت های همکار در حمل و نقل ترکیبی و انعقاد ساخت دو فروند شناور جنرال کارگو با یکی از شرکت های کشتی سازی داخلی مطابق با تکنولوژی روز دنیا در راستای توسعه ناوگان ، مطابق با سند چشم انداز کشتیرانی دریای خزر جهت حمل کالاهای کانتینری پیرامون تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر سال تولید ؛ پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها در سال 1400 گام برداشته است.

کاپیتان تفتی توسعه فعالیت کشتیرانی دریای خزر در کریدور‌های شمال-جنوب و شرق به غرب را از جمله اهداف میان مدت این کشتیرانی اعلام و خاطر نشان کرد: در همین راستا خط کانتینری چین-قزاقستان-ایران فعال‌تر از قبل شده و با استفاده از هفته‌ای یک فروند کشتی تمام کانتینری در این مسیر طبق برنامه هفتگی منظم رونق تازه‌ای یافته است.

وی از جمله بازار‌های تازه‌ای که کشتیرانی دریای خزر در حوزه ترانزیت به دست آورده است به ترانزیت خودرو به کشور‌های اوراسیا اشاره کرد و گفت: در این بخش با حمل 3213 دستگاه خودرو در سال 1400 رشد جهشی 346 درصدی نسبت به سال 99 را تجربه کردیم. در همین راستا نیز در حال تجهیز ناوگان به کانتینر‌های خودروبر هستیم که هر کدام سه دستگاه خودرو ظرفیت دارند و توان ما را برای حمل خودرو افزایش چشمگیری می‌دهد و در عین حال ایمنی و امنیت بار را تا حد زیادی افزایش خواهد داد

وی نتیجه دست یابی به این رکورد‌ها را در سال 1400 افزایش سهم 2.3 درصدی این کشتیرانی از بازار حمل دریای خزر اعلام کرد و گفت: هم اکنون 32.5 درصد از بازار حمل دریای خزر در اختیار کشتیرانی دریای خزر است که برابر با 45 درصد از حجم حمل و نقل کالا در بنادر شمالی کشور می‌باشد و درآمد عملیاتی آن نیز در سال 1400 نسبت به سال 99 تا 53 درصد افزایش داشته است.

کاپیتان تفتی در زمینه توسعه حمل کانتینری در این کشتیرانی نیز افزود: به تازگی تفاهم نامه همکاری کشتیرانی دریای خزر با سازمان توسعه تجارت را به روز رسانی کردیم که طی آن مقرر شد تعداد سفر بیشتری در راستای توسعه همکاری‌های دو جانبه برای شناور‌ها برنامه ریزی شود ضمنا حمل کانتینری نیز به این تفاهم نامه افزوده شد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال 1401 به عنوان سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: کشتیرانی دریای خزر در هیمن راستا ساخت دو فروند شناور 3500 تنی جنرال کارگو با قابلیت حمل کانتینر را به تولیدکننده داخلی سفارش داده است که به فناوری‌های به روز و فوق پیشرفته از جمله مصرف سوخت پایین و سرعت بالا مجهز خواهند بود که مرحله اصلی ساخت آنها از نیمه اول شهریورماه سال جاری آغاز خواهد شد.

کاپیتان تفتی همچنین به طراحی و ساخت قطعات کیربکس سیستم رانش ، بهینه سازی یک دستگاه ژنراتور جهت تامین برق کانتینرهای یخچالی و همچنین سیستم های کنترل ناوبری شناور ها با تکیه بر توان داخلی با استفاده از ظرفیت شرکت های منطقه و تعامل با شرکت های دانش بنیان در کشور که مانع از خروج ارز از کشور می گردند را به عنوان اقدامی دیگر از اهداف و برنامه های کشتیرانی دریای خزر به عنوان پدافند غیر عامل در مبارزه با تحریم ها عنوان کرد.

شایان ذکر است؛ در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه کشتیرانی دریایی خزر منتهی به سال مالی اسفند 1400 که با حضور 89 درصد از صاحبان سهام رسمیت یافته بود به ازای هر سهم 1368 ریال سود تقسیم شد.

انتهای پیام/

ایران در طرطوس سوریه سرمایه‌گذاری می‌کند

ایران در طرطوس سوریه سرمایه‌گذاری می‌کند

ريیس ستاد توسعه روابط اقتصادی سوریه و ایران و هیيت همراه وی دیروز با سفر به استان طرطوس سوریه به بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری و ساز و کارهای لازم برای آن پرداختند.

FarsNews.ir/
تخلیه‌وبارگیری 69 میلیون تن کالا در بنادر ایران در 4 ماهه اول سال/ افزایش 14 درصدی عملیات کانتینری

تخلیه‌وبارگیری 69 میلیون تن کالا در بنادر ایران در 4 ماهه اول سال/...

ایلنا: میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در 4 ماهه نخست امسال، معادل 69 میلیون و 389 هزار و 799 تن بوده که در قیاس با...

Ilna.ir/
درخواست ارمنستان از ایران برای تولید مشترک دارو و تجهیزات پزشکی

درخواست ارمنستان از ایران برای تولید مشترک دارو و تجهیزات پزشکی

معاون وزیر اقتصاد ارمنستان گفت: ارمنستان آماده تولید مشترک دارو با ایران است.

FarsNews.ir/
تجارت ایران و چین چقدر رشد داشته است؟

تجارت ایران و چین چقدر رشد داشته است؟

گمرک چین از رشد 18 درصدی تجارت این کشور با ایران در 5 ماهه نخست سال جاری میلادی و عبور ارزش مبادلات دو کشور از 6...

Gostaresh.news/
رشد 3 برابری تجارت ایران و روسیه

رشد 3 برابری تجارت ایران و روسیه

الجزیره اعلام کرد در سه سال گذشته روسیه حجم صادرات غلات را به ایران افزایش داده است.

Borna.news/
چین واردات برخی اقلام کشاورزی و غذایی را از تایوان ممنوع کرد

چین واردات برخی اقلام کشاورزی و غذایی را از تایوان ممنوع کرد

گفته می‌شود‌ در واکنش به سفر ريیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان،‌ دولت چین واردات برخی اقلام کشاورزی و غذایی را از تایوان ممنوع کرده است.

FarsNews.ir/
نظم جدید بازار نفت چین بعد از جنگ اوکراین/ نفت روسیه و ایران جایگزین آمریکا و عربستان شد

نظم جدید بازار نفت چین بعد از جنگ اوکراین/ نفت روسیه و ایران جایگز...

بعد از وقوع جنگ اوکراین، صادرات نفت روسیه، ایران و ونزويلا به بازار چین افزایش یافته و در عوض از سهم عربستان، آمریکا، عراق و عمان کاسته شده است.

FarsNews.ir/
اسامی برندگان رزرو قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد

اسامی برندگان رزرو قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد

اسامی منتخبین رزرو فروش فوق العاده مرحله دوم ایران خودرو ویژه تیرماه 1401 اعلام شد.

Borna.news/
عراق: به ایران بدهی نداریم

عراق: به ایران بدهی نداریم

سرپرست وزارت برق عراق با بیان اینکه انتظار می‌رود روند صادرات گاز ایران به عراق بهبود یابد تاکید کرد که این کشور تمامی...

Bartarinha.ir/
دادوستد 117 تن انواع محصول در بورس کالای ایران

دادوستد 117 تن انواع محصول در بورس کالای ایران

تالارهای مختلف بورس کالای ایران امروز (شنبه) شاهد دادوستد 117 تن انواع کالا بود.

MehrNews.com/
دولت ایران 70 میلیون کارمند دارد / ريیسی باید...

دولت ایران 70 میلیون کارمند دارد / ريیسی باید...

هاشمی طبا:دولت مرتبا شعار کوچک شدن دولت را به کار می‌برد ولی کوچک شدن دولت به این معنا نیست که در برنامه‌های خود به...

Gostaresh.news/
«شرخر»ها و بیماری‭ ‬شدید‭ ‬اقتصاد‭ ‬ایران

«شرخر»ها و بیماری‭ ‬شدید‭ ‬اقتصاد‭ ‬ایران

حق شناس، هادیما‭ ‬در‭ ‬اقتصاد‭ ‬«شرخر‭ ‬چک»‭ ‬داریم‭ ‬که‭ ‬کارشان‭ ‬این‭ ‬است‭ ‬که‭ ‬چک‌های‭ ‬وصول‭ ‬نشده‭ ‬افراد‭ ‬را‭ ‬به‭ ‬پول‭ ‬تبدیل‭ ‬کنند‭؛

KhabarOnline.ir/
پدیده تازه کلاهبرداری در بازار ملک ایران

پدیده تازه کلاهبرداری در بازار ملک ایران

«‌فروش صوری خانه، شگرد جدید کلاهبرداری در بازار مسکن است. این روزها اگر سری به آگهی‌های فروش ملک بزنید، با صدها آگهی...

Bartarinha.ir/
ضربه محکم کرونا به اقتصاد چین

ضربه محکم کرونا به اقتصاد چین

اقتصاد چین بدترین عملکرد سه ماهه خود را در بیش از دو سال گذشته به دلیل محدودیت‌های بهداشتی برای مهار ویروس کرونا ثبت کر...

Borna.news/
آیا اقتصاد ایران از ونزويلا، ونزويلایی‌تر شده؟

آیا اقتصاد ایران از ونزويلا، ونزويلایی‌تر شده؟

روزنامه توسعه ایرانی در گزارشی درباره پیامد خطرناک حذف ارز 4200 تومانی و تاثیر آن بر اقتصاد ایران هشدار داده است.

Bartarinha.ir/
سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار کسب رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد سیاسی‌کاری دنباله‌دار‌ اصلاح‌طلبان در‌ احیای دریاچه ارومیه/‌ دولت سیزدهم پای‌ کار حل مشکل مردم آمد قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول رتبه بورس ایران در رعایت حقوق سهام‌داران خرد بسیار پایین است قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد چرا قیمت‌های جدید شیرخشک اعلام نمی‌شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ تفاوت فاحش نرخ تورم و بهره بانکی در ترکیه واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟! نرخ تورم در اسپانیا به بالاترین میزان در 38 سال گذشته رسید وام فوری 200 میلیون تومانی | نحوه دریافت وام فوری + مبلغ اقساط ریزش 500 هزار تومانی قیمت سکه/ نرخ جدید؛ 14 میلیون و 300 هزار تومان چین حفاری در یکی از عمیق‌ترین میادین نفتی جهان را آغاز کرد بیماری اقتصاد دیگر با قرص‌ و دوا درمان نمی‌شود/... هندی‌ها تحریم نفتی آمریکا علیه روسیه را دور زدند قیمت دلار در بازار توافقی به 28 و 700 تومان رسید مشکلی برای تامین برق در مرزهای خوزستان وجود ندارد افزایش حجم تجارت روسیه و چین به 200 میلیارد دلار زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد قیمت دلار صرافی ملی امروز یکشنبه 23 مرداد1401 قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! برآورد اولیه خسارت 734 میلیارد تومانی سیل به واحدهای آبزی‌پروری کمبود شیرخشک، در آستانه بحرانی‌شدن قرار گرفت خبر خوش امروز/ این بازنشستگان حقوق می گیرند