پیش‌بینی بازارهای مالی در سال آینده / طلا ارزان می‌شود؟

پیش‌بینی بازارهای مالی در سال آینده / طلا ارزان می‌شود؟

طبق اظهارات یک اقتصاددان با توجه به شرایط پیش آمده در دنیا و ایران می‌توان اینطور پیش‌بینی کرد که قیمت طلا تحت تاثیر اتفاقات بازار جهانی کاهش یابد و نوسانات بازار ارز نیز کمتر از امسال باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارها امسال روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشتند و هر کدام رکورد‌های جدیدی را به ثبت رساندند. دلار از 30 هزار تومان گذشت، هر گرم طلای 18 عیار به نرخ 1٫5 میلیون تومان رسید و سکه از مرز 16 میلیون تومان عبور کرد.

اما پربحت‌ترین و پرنوسان‌ترین بازار امسال بازار سرمایه بود. شاخص کل تا میانه تابستان به بالای سطح دو میلیون واحدی رسید و افراد بسیاری دارایی خود را به این بازار آوردند اما با افت شاخص بسیاری از سهامداران متضرر شدند.

با توجه به عملکرد بازارها در امسال از یک سو و وجود انتخابات در سال آینده از سوی دیگر ارزیابی و پیش‌بینی رفتار بازارها برای سال آینده ضروری به نظر می‌رسد.

به گفته یک اقتصاددان بازار دارایی در ایران دارای اهمیت بسیاری است و بین آنها همبستگی وجود دارد یعنی اگر اتفاقی در یکی از بازارها بیفتد باید منتظر اثرپذیری دیگر بازارها نیز بود.

بازار طلا و ارز

کمیل طیبی درباره بازار ارز به تجارت‌نیوز می‌گوید بازار ارز علاوه بر همبستگی بالایی که با بازار طلا و سکه دارد تحت تاثیر شرایط اقتصادی و تورمی است، اگر تورم بالا برود باید منتظر کاهش ارزش ریال باشیم.

بازار طلا داخل تحت تاثیر بازار جهانی نیز هست و معمولا اتفاقاتی که در بازار جهانی طلا می‌افتد معمولا پس از دو هفته روی بازار داخل نیز تاثیر می‌گذارد. در ابتدای شیوع ویروس کرونا تقاضا برای طلا بیشتر و برای انرژی کم شد اما برای شش ماه آینده عرضه طلا بیشتر می‌شود و قیمت طلا را پایین می‌آورد که این موضوع روی بازار داخلی ایران نیز تاثیرگذار است.

به گفته او به جهت هبستگی که بین دو بازار طلا و دلار وجود دارد شرایط بهبود یافته‌ای را برای دلار در سطح جهانی به وجود می‌آورد و دلار تقویت می‌شود. تقویت دلار می‌تواند به نفع ریال باشد چرا که تقاضا برای ارزهای دیگر کم و ریال تقویت می‌شود.

بازار سرمایه

طیبی درباره عملکرد بورس در امسال معتقد است که شرایط این بازار در سال آینده به وضعیت دیگر بازارهای مالی و به ویژه شرایط داخلی اقتصاد ایران دارد. یعنی اگر تورم بیشتر از این رشد نکند بازار سرمایه تقویت می‌شود.

به عقیده او درباره بورس همه‌ی تقصیرها به گردن دولت نست، دولت نقش بازی کرد اما بازار سرمایه در ایران یک بازار کوچکی است که با بازارهای بین المللی ارتباط ندارد و همواره کوچک باقی می‌ماند بنابراین این نوسانات را در آن می‌توان دید.

کمیل طیبی در پایان خاطر نشان کرد: برای سال آینده پیش‌بینی می‌شود سایه ویروس کرونا کمتر شده، تنش‌های بین‌المللی با آمریکا کاهش یابد، امکان مذاکره وجود دارد و زمینه برای صادرات وجود دارد. همچنین اگر موج چهارم را پشت سر بگذاریم احتمالا گردشگری فعال شود.

با وجود زمینه‌های صادراتی و ارزی پیش‌بینی می‌شود نوسانات بازار ارز در سال آینده کمتر از امسال است. در نتیجه می‌تواند ثبات نسبی در بازار طلا نیز به وجود بیاورد.

مطالعه بیشتر: در مال استریت چه می‌گذرد؟ / ضرر 25 میلیاردی در روستای بورسی ایران
قیمت دلار امروز 11 اسفند 99/ خبر عراقی‌ها کانال قیمت را عوض کرد

قیمت دلار امروز 11 اسفند 99/ خبر عراقی‌ها کانال قیمت را عوض کرد

قیمت دلار در صرافی ملی به کانال 24 هزار تومان برگشت. این در شرایطی است که دیروز اسکناس امریکایی در صرافی ملی بعد از مدتها کانال قیمت خود را به 25 هزار تومان تغییر داده بود.

TejaratNews.com/
قیمت طلا به روند صعودی برمی‌گردد؟

قیمت طلا به روند صعودی برمی‌گردد؟

قیمت جهانی طلا امروز در پی تصویب بسته کمک کرونایی 1.9 تریلیون دلاری در آمریکا و افت ارزش دلار، یک درصد صعود کرد و به 1749 دلار رسید که طبق پیش‌بینی ها بهای طلا در محدوده 1760 دلار مقاومت دارد.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز 11 اسفند 99 چقدر شد؟

افزایش قیمت طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز 11 اسفند 99 چقدر شد؟

قیمت طلا امروز 11 اسفند 99 با افزایش قیمت نسبت به روز قبل همراه است. بر این اساس طلا گرمی یک میلیون و 81 هزار و 70 تومان و سکه طرح جدید به 11 میلیون و 150هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 11 اسفند / مردم از بازار طلا عقب‌نشینی کردند

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/10

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/10

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون تومان رسید.

TejaratNews.com/
نرخ دلار نیمایی امروز 11 اسفند ماه آینده روشن در انتظار سهامداران بانک پارسیان فروش گوشت قسطی با چک کارمندی! مصوبه مجلس گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ 40 میلیون دلار کالای ورود ممنوع ترخیص می‌شود سهام عدالت افت 1.6 درصدی داشت خبر خوش برای سهامداران در روزهای ناخوش بورس آخرین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/11 مجمع "ساربیل" 141 تومان تقسیم کرد "زمگسا" در فکر تغییر هیات مدیره سود 600 ریالی "سنوین" نصیب سهامداران "شصفها" گرد هم می‌آیند جلسه دستمزد 1400 فردا برگزار خواهد شد مصوبه جدید مجلس کدام گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ بررسی رفتارهای تاریخی سنتی سهامداران در بازار سرمایه الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست حلب مورد نیاز کارخانه‌های روغن تامین شد جزییات برگزاری مجامع الکترونیک سهام عدالت سهام عدالت دولتی می‌شود؟ انتخابات غیرقانونی "وبرق" از سهامداران دعوت کرد کدال‌نگر 11 اسفند1399/ زیان 10میلیاردی بانک پارسیان در 9ماه ‌گذشته افت 3 هزار واحدی شاخص کل معامله 10هزار کنتور برق بر تابلوی مناقصه بورس کالا "اتکای" یکساله 752ریال سود برای هرسهم ساخت افت سودسازی «وهور» در یکسال مالی اگر سهام شبندر دارید بخوانید (11اسفند)/ سبزپوشی پالایش نفت بندرعباس در سرخی بازار رنج معاملات مثبت در فولاد/ فولاد با سبزپوشی به استقبال فردا می‌رود ثبت ارزش معاملات 290میلیارد تومانی برای شستا چرا دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، وثیقه نیاز ندارد؟ قیمت دلار به 24797 تومان رسید / چهارمین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/11 چراغ بورس قرمز ماند افت شاخص بورس در بازار امروز ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 10 اسفند 99 موز چقدر گران شد؟ حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند ارزش سهام عدالت امروز 11 اسفند 99 قیمت دلار و سکه در بازار امروز آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون بازار سرمایه از 16 اسفند توزیع میوه‌های نوروزی از 22 اسفندماه ارزش سهام عدالت من (11 اسفندماه) ارزش پالایشی یکم 11 اسفند 99 کاهش 3944 واحد شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 25 هزار میلیارد تومان فراتر رفت دولت؛ مقصر عملکرد شرکت‌های سهام عدالت/ مطالب معاون وزیر اقتصاد درباره عملکرد شرکت‌ها کذب است خبر سیاسی جدید برای معامله‌گران ارز و طلا / FATF به دستور کار مجمع برگشت؟ الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست 51 درصد از سهامداران عدالت مازندران کد بورسی دریافت کردند امکان دریافت کارت اعتباری برای تمام سهامداران بورس فراهم شد سهامداران «شپنا» بخوانند/ دهه خونین «شپنا» قیمت دلار و یورو کاهش یافت / سومین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/11

در حال بارگیری...