چطور می‌توان ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کرد؟

چطور می‌توان ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کرد؟

ريیس هیيت مدیره سندیکای صنعت برق معتقد است که وزارت نیرو می تواند با کنترل میزان مصرف در مناطق مختلف ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کند و مانعی در این خصوص برای آن وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی بخشی درباره نحوه شناسایی رمزارزهای غیر مجاز و راه حل نجات صنعت برق از شرایط فعلی اظهار کرد: قطعا برای شناسایی ماینرهای غیرمجاز راهکار وجود دارد، باتوجه به اینکه میزان مصرف در هر نقطه قابل دسترسی است وزارت نیرو می تواند در بخش تجاری و خانگی میزان مصرف را اندازه گیری کند و در هر نقطه ای که میزان مصرف خارج از چارچوب در نظر گرفته شده باشد قابلیت شناسایی وجود دارد.

مشکل اصلی اقتصاد غلط صنعت برق است

وی با تاکید بر اینکه دلیل عدم جمع آوری مراکز استخراج رمزارزها متعدد است، تصریح کرد: ریشه مشکل صنعت برق اقتصاد غلط و عدم سرمایه گذاری در بخش تولید و به ویژه بخش شبکه است و این موضوع نیز ارتباطی با اقتصاد کشور ندارد چراکه ساختار اقتصادی صنعت برق دارای مشکل است لذا همین موضوع موجب شده تا سرمایه گذاری در بخش تولید و شبکه های انتقال و توزیع و نوسازی شبکه های فرسوده صورت نگیرد.

ريیس هیيت مدیره سندیکای صنعت برق افزود: ما روی مرز باریکی حرکت می کنیم که تولید و مصرف در روزهای پیک به یکدیگر نزدیک می شوند، نیروگاه های برق آبی نیز که به دلیل نبود بارش از مدار خارج می شوند، اوضاع را بحرانی تر می کنند، در این شرایط هر مصرف کننده غیر منتظره ای می تواند ساختار صنعت برق را برهم بزند.

رمزارزها عامل اصلی خاموشی ها نیستند

بخشی با بیان اینکه رمزارزها در این بین می توانند موثر باشند و خاموشی ایجاد کنند، گفت: اینکه گفته می شود رمز ارزها عامل خاموشی هستند نادرست است و نمی توان گفت که تنها این بخش عامل خاموشی بوده و در واقع عامل این است که همیشه رو لب مرز حرکت می کنیم و ورود یک بار اضافه به شبکه موجب برهم زدن شبکه می شود.

وی با اشاره به علت عدم ساماندهی رمزارزها، گفت: اگر وزارت نیرو و مجموعه دولت به ساماندهی این مزارع ورود می کرد به جای اینکه اکنون آن ها را به عنوان یک مصرف کننده بعضا غیرمجاز مقابل خودمان ببینیم با ساماندهی آن ها می توانستیم آن ها را مجبور به سرمایه گذاری در تولید برق کنیم به گونه ای که در مواقع پیک برق خودشان را در اختیار شبکه قرار دهند و در سایر مواقع مصرف مورد نیاز خود را تامین کنند.

باید به دنبال ساماندهی رمزارزها می رفتیم

ريیس هیيت مدیره سندیکای صنعت برق با بیان اینکه متاسفانه این اتفاق نیفتاد و ما به جای اینکه به دنبال یک مدل برای ساماندهی مزارع برویم مقاومت و مخالفت کردیم و به موقع به کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این بخش هستند، راهکار ارايه ندادیم و نتیجه این مساله نیز ایجاد مزارع غیر مجاز شد، گفت: بعضا مشاهده میکنیم که برخی از این مزارع شناسایی برق آن ها قطع و مجددا راه اندازی می شوند و در واقع این مساله یک پروژه پیوسته است.

بخشی ادامه داد: راه حل این مساله در این بود که مشکلات اقتصاد صنعت برق، بازسازی شبکه و مواردی از این دست به صورت اساسی برطرف می شد و در خصوص رمز ارزها نیز اگر مدلی طراحی شده بود و به علاقه مندان پیشنهاد میدادیم که آن ها را نیز درگیر تولید برق می کردیم شرایط حاضر پیش روی ما نبود.

وی با تاکید بر اینکه رمز ارزهای غیرمجاز در صورت ساماندهی نه تنها اکنون به عنوان یک بار اضافی به حساب نمی آمدند بلکه به عنوان یک کمک می توانستیم روی آن ها حساب کنیم و در گذر از پیک موفق تر بودیم، تصریح کرد: شاید مجموعه عملکرد صنعت برق موجب شود تا در مورد این صنعت فکر اساسی صورت گیرد.

برق برای بخش خصوصی جذاب نیست

ريیس هیيت مدیره سندیکای صنعت برق گفت: بخش خصوصی از دولت فاصله نگرفته اما سرمایه گذاری یک کار اقتصادی است و کسی که بخواهد در حوزه ای سرمایه گذاری کند به پارامترهای اقتصادی آن بخش توجه میکند، زمانی که قیمت برق به صورت غیر منطقی پایین است طبیعتا برای هیچ سرمایه گذاری بخش برق جذاب نیست.

بخشی با بیان اینکه هیچ سرمایه گذار بخش خصوصی علاقه مند به حضور در بخش برق نیست، گفت:علت این مساله نیز وجود مشکلات اقتصادی در صنعت برق است بخش دولتی نیز وقتی این اقتصاد غلط را پیش می بردعملا پولی برای سرمایه گذاری ندارد.

راه حل چیست؟

وی با اشاره به راهکارهای موجود برای نجات صنعت برق گفت: یکی از راه حل های این مساله تدوین مدل های مالی جدید مانند صادرات ترانزیت برق است که این موضوع به تازگی توسط دولت مورد بررسی قرار گرفته همچنین استفاده از ظرفیت های بهره برداری و کاهش تلفات راه حل دیگری است که می توان به آن توجه کرد موضوعی که تا کنون چندان مورد توفیق قرار نگرفته است.

ريیس هیيت مدیره سندیکای صنعت برق افزود: زمانی که در مورد تعرفه صحبت می شود منظور این نیست که برق مشترکان گران شود موضوع این است که صنایع پرمصرف همچون آلومینیوم، فولاد و مس که حجم بسیار بالایی مصرف برق دارند و کالای خودشان را به طور آزاد و با نرخ جهانی می فروشند با قیمت واقعی هزینه برق را پرداخت کنند.

بخشی با بیان اینکه اگر تعرفه صنعتی مشترکان پر مصرف اصلاح و مجموع اتفاقات ذکر شده محقق شود قطعا روال سرمایه گذاری مطلوب می شود و می توان شاهد اتفاقات بهتری در صنعت برق بود، گفت: اگر این اقدامات زودتر انجام شود نه تنها شاهد خاموشی نخواهیم بود بلکه به یک صادرکننده عمده در صنعت برق تبدیل خواهیم شد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار اقتصادی را در کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنبال کنید.

local_offerبرچسب‌ها:
قیمت دستگاه ماینر در ایران چقدر است؟

قیمت دستگاه ماینر در ایران چقدر است؟

با شناخته تر شدن ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین در ایران، عده ای به دنبال استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی افتادند. برای استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به دستگاه های ماینر است. قیمت این دستگاه ها...

NabzeBourse.ir/
درگاه‌های پرداخت صرافی‌های رمز ارز بسته می‌شود؟

درگاه‌های پرداخت صرافی‌های رمز ارز بسته می‌شود؟

ريیس کل بانک مرکزی در خصوص اخباری در مورد بستن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های رمز ارزی توسط بانک مرکزی طی روز‌های اخیر گفت: درخواست بنده همچون گذشته این است که مردم سرمایه‌های خود را به بازا‌های غیررسمی ک...

Bartarinha.ir/
شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

این شرکت همیار شما در اجاره ماینر و استخراج بیت کوین هم هست و پیشنهادهای ویژه‌ای را برای رساندن شما به سود در این حوزه در نظر گرفته است.

BourseNews.ir/
مراکز مجاز استخراج رمز ارز تخفیف می‌گیرند

مراکز مجاز استخراج رمز ارز تخفیف می‌گیرند

سخنگوی صنعت برق گفت: برق مصرفی مراکز استخراج رمزارز‌ها که بر اساس تایید مراجع ذی‌صلاح به استخر‌های استخراج داخل کشور متصل می‌شوند، علاوه بر تخفیف‌های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول 15 درصد تخفیف دیگر نیز خو...

Bartarinha.ir/
فعالیت مجدد مزرعه استخراج رمز ارز رفسنجان

فعالیت مجدد مزرعه استخراج رمز ارز رفسنجان

فعالیت دوباره مزرعه بزرگ رمز ارز رفسنجان با شرکای چینی این نگرانی را ایجاد کرده است که بار دیگر در آستانه فصل گرما شاهد قطعی‌های متعدد برق این شهر باشیم. هر چند به گفته مسيولان شهری این مزرعه تمامی مج...

Bartarinha.ir/
یک روز خونین دیگر در بازار جهانی رمز ارز رقم خورد

یک روز خونین دیگر در بازار جهانی رمز ارز رقم خورد

در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی بسیاری از ارزهای مطرح سقوط دو رقمی را تجربه کردند.

FarsNews.ir/
3 ابزار حمایتی بورس انرژی از صنعت برق

3 ابزار حمایتی بورس انرژی از صنعت برق

کشف قیمت منصفانه، امکان تامین مالی و شفافیت معاملات 3 ابزار بورس انرژی برای حمایت از صنعت برق هستند. صنعتی‌که روزهای سختی را سپری کرد و نیاز به حمایت‌های جدی دارد.

EghtesadOnline.com/
45هزار ماینر غیرمجاز توقیف شد

45هزار ماینر غیرمجاز توقیف شد

مدیرعامل توانیر گفت: در شرایط کنونی محدودیت تامین گاز نیروگاه‌ها سبب شده تا بار دیگر نگران تامین برق پایدار شویم و از این رو بار دیگر از مردم می‌خواهیم تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

Bartarinha.ir/
توقیف 45 هزار دستگاه غیر مجاز ماینر و برخورد جدی با متخلفان

توقیف 45 هزار دستگاه غیر مجاز ماینر و برخورد جدی با متخلفان

سخنگوی صنعت برق کشور از توقیف 45 هزار دستگاه ماینر غیر مجاز خبر داد و گفت: مصرف برق این دستگاه های غیرمجاز رمز ارز نزدیک به 100 مگاوات است و اجازه نخواهیم داد عده ای با سواستفاده، منجر به تضعیع حقوق ع...

TejaratNews.com/
650دستگاه ماینر در شهرضا کشف شد

650دستگاه ماینر در شهرضا کشف شد

شرکت توزیع برق استان اصفهان از کشف بزرگترین مزرعه رمز ارز غیر مجاز جنوب این خطه در شهرضا و شناسایی 651 دستگاه ماینر در این مزرعه خبر داد.

Bartarinha.ir/
جزيیات قبض برق 40میلیاردی شرکت ماینر چینی

جزيیات قبض برق 40میلیاردی شرکت ماینر چینی

‌یکی از مزارع مجاز تولید رمز ارز در جنوب کشور, که در روزهای اخیر با درخواست توانیر فعالیت خود را متوقف کرده است، در یکی از قبوض مصرفی خود, بیش از 40 میلیارد تومان تعرفه مصرف برق دارد.

Bartarinha.ir/
6000 دستگاه ماینر در استان مرکزی توقیف شد

6000 دستگاه ماینر در استان مرکزی توقیف شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: 6 هزار دستگاه ماینر در استان مرکزی توقیف شده است.

Bartarinha.ir/
توقف استخراج رمز ارز در مزرعه رفسنجان

توقف استخراج رمز ارز در مزرعه رفسنجان

مدیرکل روابط عمومی شرکت توانیر گفت: بنا به درخواست مردم شریف ایران، ماینر رفسنجان امروز خاموش شد.

Bartarinha.ir/
هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر

هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر

وزیر نیرو هشدار داد در صورتی که استفاده کنندگان ماینر‌ها از وزارت صمت مجوز نگیرند و تعرفه استفاده از برق ماینر را رعایت نکنند با آن‌ها برخورد می‌شود.

Bartarinha.ir/
انجمن ملی بلاکچین و رمز ارز تاسیس می‌شود

انجمن ملی بلاکچین و رمز ارز تاسیس می‌شود

مجمع نخبگان ایران با دعوت از فعالان حوزه ارز‌های دیجیتال و بلاکچین کشور، مقدمات تاسیس انجمن ملی بلاکچین و رمز ارز را آغاز کرد.

BourseNews.ir/
ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه بهترین زمان خرید ارز چه وقت است؟ قیمت جدید شیر خام تعیین شد بورس فردا را این اخبار تکان خواهند داد! + فیلم امروز 31 خرداد سهام عدالت چقدر شد؟ 15میلیارد دلار نفت فروشی ایران در زمین و دریا لوازم خانگی در 6 ماه گذشته چقدر گران شد؟ وقوع بزرگترین حمله در تاریخ بیت‌کوین معامله 89.5 میلیون دلار در سامانه نیما تصاویری از لوکس‌ترین گوشی سامسونگ سبزپوشی شاخص بورس در سومین روز هفته توصیه کانون صرافان به خریداران ارز میوه تا هفته آینده ارزان می‌شود چین سرکوب ارزهای دیجیتال از طریق بانک‌ها را آغاز کرد اعلام شروط پنج گانه پرداخت وام ودیعه مسکن آخرین مهلت رجیستری موبایل‌واره‌ها اعلام شد پیش‌بینی بورس یک تیر / روند صندوق‌های دولتی تغییر می‌کند؟ واگذاری ملک ارومیه "پخش" از طریق مزایده استخراج بیت کوین با برق هسته‌ای افزایش 30 درصدی مصرف برق استان گیلان ترکیب هیات مدیره "سمازن" تغییر کرد "قپیرا" به ثبت افزایش سرمایه رسید جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن، به زنان مجرد بالای 35 سال قیمت بلیت هواپیما کاهش می‌یابد زمان واریز سود نقدی سهامداران فولاد خوزستان اعلام شد آمریکایی‌ها به دنبال سلطنت بر بازار بیت کوین رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می‌یابد تا 5 روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می‌شود ریزش ارز‌های دیجیتالی ادامه دارد 10 سیگنال اقتصادی ريیس جمهور منتخب بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز‌های دیجیتالی جهان را بشناسید اتریوم برای رقابت با بیت کوین رشد کرده است اولین سیگنال‌های بورسی ريیس جمهور منتخب + فیلم حرکت ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ تداوم رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی نشست تخصصی «نقش سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در بازار سرمایه ایـران» تقسیم سود 540 ریالی هر سهم بیمه ملت پیش‌بینی آینده سهام شرکت‌های نفتی حرکت جسورانه ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می یابد تحلیل تکنیکال و بنیادی همراه | سیگنال خرید صادر شد؟ معرفی اوراق خرید دین کالایی "غشهد" به مجمع می‌رود افزایش سرمایه 63 درصدی "وایران" در مجمع دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد ارزش سهام عدالت افزایشی بود اعتماد را به بازار سرمایه بر می‌گردانیم/ "بورس" قلک دولت نیست بورس را قلک دولت نمی بینیم + فیلم ضرر ایران خودرو 3 برابر شد / زیان‌ده‌ترین خودروی ایران خودرو چیست؟ ارزش سهام عدالت امروز 31 خرداد رشد 4 هزار واحدی شاخص کل بورس

در حال بارگیری...