ماشین‌حساب‌ های اختیارمعامله در TSETMC فعال می شود

ماشین‌حساب‌ های اختیارمعامله در TSETMC فعال می شود

مدیر عملیات بازار ابزار‌های نوین مالی بورس تهران گفت: در راستای توسعه بازار ابزار‌های مشتقه، ماشین حساب‌های بازار اختیارمعامله با همکاری شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در صفحه هر نماد سایت TSETMC پیاده‌سازی شده و از امروز مورخ 23 اسفندماه، در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد.

به گزارش بورس نیوز، وحید مطهری‌نیا، مدیر عملیات بازار ابزار‌های نوین مالی بورس تهران از انجام اصلاحاتی در سایت TSETMC اعلام و اظهار کرد: در راستای توسعه بازار ابزار‌های مشتقه، ماشین حساب‌های بازار اختیارمعامله با همکاری شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در صفحه هر نماد سایت TSETMC پیاده‌سازی شده و از روز جاری در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد.

وی افزود: این مدیریت همواره در تلاش است اقدامات توسعه‌ای با هدف رشد بازار مشتقه را به انجام رسانده و بستر و امکانات لازم را جهت ایجاد فضای مناسب سرمایه‌گذاری در این بازار فراهم کند.

مدیرعملیات بازار ابزارهای نوین مالی بورس تهران بیان کرد: طراحی و پیاده‌سازی ماشین‌حساب‌های بازار اختیارمعامله در سایت TSETMC نیز یکی دیگر از اقداماتی است که با همکاری شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: طراحی و ایجاد دیده‌بان مختص بازار اختیارمعامله در سایت TSETMC که دارای فیلد‌های تخصصی این بازار همچون موقعیت‌های باز و اندازه قرارداد و سایر موارد مربوطه است، در دستور کار این مدیریت بوده که در سال آینده با همکاری شرکت مدیریت فناوری بورس تهران پیاده‌سازی خواهد شد.

مطهری نیا گفت: بدین ترتیب، امکان فیلترنویسی و دریافت و پردازش اطلاعات کامل بازار اختیارمعامله توسط معامله‌گران و فعالان این بازار میسر خواهد شد.