پیام مهم برای سازندگان مسکن / افزایش قیمت سیمان، مسکن را گران می‌کند؟

پیام مهم برای سازندگان مسکن / افزایش قیمت سیمان، مسکن را گران می‌کند؟

با فرا رسیدن زمستان و قطع مجدد کارخانه‌های تولید سیمان، انبوه‌سازان نگران وضعیت بازار سیمان هستند. فرشید پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از کمبود سیمان در زمستان ابراز نگرانی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر فصل سال، تولید سیمان مشکلات خاص خو را دارد. در تابستان قطع برق، بر تولید کارخانه‌های سیمان اثر می‌گذارد و در زمستان قطع گاز. نتیجه هر دو هم یکسان است؛ کمبود تولید و احتمال افزایش قیمت سیمان.

اخیرا گزارش‌ها حاکی از قطع گاز در چند واحد تولید سیمان در مناطق شمال و شمال شرقی کشور بود. به گفته عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان، قطع گاز در این نواحی به دلیل مشکلات توزیع گاز و همچنین فشار کم آن بود.

اما اگر روند قطعی گاز واحدهای تولید سیمان مانند تابستان امسال و یا زمستان سال گذشته، ادامه‌دار باشد چه می‌شود؟ فرشید پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور توضیح می‌دهد: پروژه‌های کلان مانند جهش مسکن از این مساله ضربه می‌بیند.

پورحاجت ادامه می‌دهد: البته الان شرایط خوب است ولی احتمالا در زمستان کمبود گاز بر صنایع هم تاثیر داشته باشد. باید منتظر ماند و دید اوضاع به چه صورت پیش می‌رود.

پورحاجت یادآوری می‌کند: هر مترمربع مسکن تقریبا 200 کیلو سیمان مصرفی دارد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان هم پیش از این به تجارت‌نیوز گفته بود: در صورتی که مجبور به استفاده از مازوت به جای گاز شویم، قیمت سیمان هم بالا می‌رود.

گفتنی است که نادر غفاری،کارشناس صنعت سیمان قبلا خبر از صادرات سیمان به افغانستان داده بود. نادری گفته بود: دولت اعلام کرده اگر نیاز داخل کشور تامین شود، صادرات سیمان بلامانع است.

این در حالی است که کمبود برق در تابستان و کمبود گاز در زمستان، تولید سیمان را کاهش داده است. حالا باید دید چگونه هم سوخت برای تامین خوراک صنایع سیمانی نداریم و هم سیمان اضافه برای صاذر کردن به افغانستان داریم

مطالعه بیشتر: قطعی گاز صنایع شروع شد/ سیمان دوباره گران می‌شود؟
مزایای عرضه سیمان در بورس کالا چیست؟

مزایای عرضه سیمان در بورس کالا چیست؟

ایجاد شفافیت معاملاتی، تعادل بازار و خروج صنعت سیمان از نظام قیمت‌گذاری دستوری از جمله مزایای عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا به شمار می‌رود.

EghtesadOnline.com/
3 مزیت عرضه سیمان در بورس کالا

3 مزیت عرضه سیمان در بورس کالا

بورستهران- ایرنا- ایجاد شفافیت معاملاتی، تعادل بازار و خروج صنعت سیمان از نظام قیمت‌گذاری دستوری از جمله مزایای عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا به شمار می‌رود.

Irna.ir/
خرید سیمان هم «آنلاین» شد

خرید سیمان هم «آنلاین» شد

با پذیرش انبار شرکت سیمان کردستان در بازار گواهی سپرده بورس کالا، مشتریان خرد از هفته آینده امکان خرید سیمان با کد سهامداری و به صورت آنلاین را برای موجودی انبار...

EghtesadOnline.com/
سیمان مازندران و رشد درآمد 6 میلیارد تومانی

سیمان مازندران و رشد درآمد 6 میلیارد تومانی

سیمان مازندران از مجموع 41 هزار تن توانست درآمدی بالغ بر 21 میلیارد و 558 میلیون تومان کسب کند.

BourseNews.ir/
نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

نحوه خرید سیمان از بورس کالای ایران

برای خرید سیمان از بورس کالا می‌توانید به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام کنید. اما دریافت کد معاملاتی بورس کالا برای افراد حقیقی و حقوقی، شامل مراحلی مجزا می‌شود و...

EghtesadOnline.com/
دولت از جان فولاد و سیمان چه می خواهد؟ / مصالح ساختمانی در معرض خطر قیمت گذاری دستوری

دولت از جان فولاد و سیمان چه می خواهد؟ / مصالح ساختمانی در معرض خط...

الگوی قیمت گذاری دستوری، بحث جدیدی برای سهامداران و فعالان بازار سرمایه ایران نیست چرا که اقتصاد ایران به طور کلی تحت تاثیر این مدل بوده و خصوصا در شرایط پرفشار...

EghtesadOnline.com/
سهامداران حتما بخوانند / قیمت سیمان و فولاد در معرض قیمت گذاری دستوری / دو وزیر در پی تثبیت بازار هستند

سهامداران حتما بخوانند / قیمت سیمان و فولاد در معرض قیمت گذاری دست...

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد.

EghtesadOnline.com/
آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد

آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد

سیمان آبیک مجددا با بارگیری «سیمان تیپ 2» گام به معاملات بورس‌کالا گذاشت و بیش از 26,4 میلیارد تومان درآمد کسب کند.

BourseNews.ir/
آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد

آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد

سیمان تهران در این هفته بیشتر سبدکالایی عرضه شده خود در بورس کالا را به فروش رساند و تنها 2 هزار و 800 تن از سیمان‌های این هفته را به انبار‌های

BourseNews.ir/
50 کارخانه سیمان تعطیل شد

50 کارخانه سیمان تعطیل شد

یکی از فعالان صنعت سیمان گفت: اکنون 76 کارخانه سیمان در کشور داریم که در استان‌های گرمسیر مشکلی از نظر تولید وجود ندارد چرا که گاز آنها قطع نشده است اما در استان‌های سردسیر مشکل تولید سیمان ایجاد شده ...

TejaratNews.com/
بخش خانگی مقصر کمبود گاز است؟

بخش خانگی مقصر کمبود گاز است؟

ایران دومین دارنده گاز است که هر زمستان با مشکل کمبود گاز مواجه می‌شود. مسيولان ادعا دارند دلیل این امر، مصرف زیاد بخش خانگی است اما آیا واقعا بخش خانگی مثصر کمبود گاز در ایران است؟

TejaratNews.com/
ورود سیمان به بورس، آغازگر حذف قیمت‌گذاری دستوری در صنایع

ورود سیمان به بورس، آغازگر حذف قیمت‌گذاری دستوری در صنایع

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با ورود سیمان به بورس کالا و پذیرش اکثر شرکت‌های سیمانی در بورس، دولت گامی بزرگ در جهت احیای صنعت سیمان کشور برداشت که این رویه، آغازگر حذف قیمت‌گذاری دس...

Irna.ir/
اهدا سیمان رایگان برای بازسازی منازل خسارت‌دیده زلزله اخیر هرمزگان

اهدا سیمان رایگان برای بازسازی منازل خسارت‌دیده زلزله اخیر هرمزگان

­ريیس بنیاد مستضعفان در تماس تلفنی با استاندار هرمزگان از تامین سیمان رایگان برای بازسازی منازل خسارت دیده زلزله اخیر هرمزگان خبرداد.

TejaratNews.com/
خرید آنلاین سیمان در بورس کالا رونق گرفت

خرید آنلاین سیمان در بورس کالا رونق گرفت

معاملات گواهی سپرده سیمان امروز به دنبال استقبال خریداران خرد با افزایش مواجه شد.

YJC.news/
انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار ورود 45 هزار تن شکر به کشور روایتی عجیب از قیمت‌گذاری زمین بابک زنجانی فعال سازی مخازن انرژی حوزه خزر دلار سر به 31هزار تومان زد! اثر مذاکرات اخیر 1+4 بر بازار مسکن شرکت اورگرند در آستانه فروپاشی/سایر بخش‌های اقتصاد چین ضربه می‌خورند؟ سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15 رونمایی از تویوتا یاریس در لباس مزدا 2 جدید! اسکان 30 درصد جمعیت شهری در بافت‌های ناکارآمد جزيیات بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی‌سازی/ بعید است تا پایان سال 90 هزار میلیارد تومان سهام بفروشیم قیمت مسکن در منطقه محبوب تهرانی‌ها طعم شیرین آموزش لاکچری/اینجا "گندکاری" جرم نیست عرضه اولیه جدید در راه است؟ فروش فوری هایما S5 و S7 بدون قرعه‌کشی / در بازار چند؟ بزرگترین مزایده سازمان خصوصی‌سازی رکورد منفی ارزش معاملات خرد/ روند فرسایشی بورس تا کی ادامه دارد؟ روسیه فعلا از ایران فلفل نمی‌خرد پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از وضعیت ورود ارز به کشور تاخیر در وازیر سهمیه گازويیل / سهمیه سوخت کامیون‌ها تغییر کرد؟ سهامداران "خفنر" بخوانند دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه مجمع "بگیلان" 610 ریال تقسیم کرد سود 1200 ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران فروش خودرو‌های فیدلیتی و دیگنیتی با استقبال خریداران به پایان رسید کیش اینوکس 2021 در نود ثانیه کاهش 866 واحدی شاخص کل بورس اخبار خوش ارزی ريیس کل بانک مرکزی/ اوضاع به زودی بهبود می‌یابد حذف قیمت‌ها، ثبات را به بازار خودرو باز می‌گرداند؟ / چرا خودرو گران شد؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 15 آذر ماه شاخص بورس افت کرد آزادسازی صادرات شیرخشک و روغن به‌صورت مشروط/ شرط صادرات چیست؟ تغییر نرخ تسعیر ارز؛ راه حل رشد سهام گروه بانکی توقف تولید در 28 شرکت خودروسازی بورس دوباره منفی شد | کاهش 865 واحدی شاخص کل قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو و سایپا امروز 15 آذر 1400/ افزایش 5 میلیونی پژو 206 فروش اوراق دولتی برای بازپرداخت اوراق قبلی/ برنامه دولت برای حمایت از سهام‌داران خرد پیش‌بینی شگفت‌انگیز از اقتصاد ایران در سال آینده افزایش تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار خرید ربع‌سکه 3 میلیون تومانی در بازار / چرا قیمت سکه‌ها متفاوت است؟ بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری از دید مردم کجاست؟ ارزش سهام عدالت من (15 آذرماه) سیگنال‌های ارزی جدید ريیسی / اولین واکنش دلار چه بود؟ دستور اژه‌ای برای بررسی وضعیت بورس کاهش 865 واحدی شاخص بورس قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز برنامه جدید سازمان بورس برای حذف دامنه نوسان/ 3 فایده و 4 ضرر دامنه نوسان در بازار سرمایه آیفکس با شاخص بورس تهران همراه شد سرقت 196میلیون دلار از یک صرافی رمزارز کاهش 865 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 51 هزار میلیارد تومان گذشت