همکاری جدید اقتصادی ایران با چینی‌ها

همکاری جدید اقتصادی ایران با چینی‌ها

ريیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به استقبال زیاد فعالان بخش خصوصی و نهادهای دولتی از فراخوان تشکیل اتاق فکر مشارکت ایران در ابرپروژه کمربند-جاده که توسط کشور چین طراحی و با همکاری کشورهای زیادی اجرا می‌شود خبر داد.

به گزارش ایسنا، فریال مستوفی با تاکید بر این که رویکرد سیاسی و اقتصادی ایران بیانگر تمایل به توسعه همکاری با چین است، گفت: ابتکار عظیم کمربند-جاده که توسط کشور چین معرفی شده یک پروژه عظیم بین‌قاره‌ای است و ایران با برخورداری از ذخایر عظیم انرژی و به دلیل موقعیت بالقوه استراتژیک خود می‌تواند به عنوان هاب منطقه و نقطه اتصال چین و کشورهای کمربند-جاده با غرب آسیا و اروپا در این ابتکار نقش مهمی ایفا کند.

وی افزود: از طرفی با امضای سند همکاری جامع 25 ساله ایران و چین و رویکرد سیاسی و اقتصادی موجود برای توسعه همکاری‌ها و منافع مشترک با این کشور، این امکان شکل گرفته است که در صورت بهره‌برداری صحیح و کنش فعال، جذب سرمایه‌ خارجی و ارتقاء جایگاه اقتصادی کشور در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی رخ دهد.

ريیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران توضیح داد: این اتاق فکر با هدف بررسی راهکارها جهت بهره‌برداری حداکثری از ابتکار کمربند-جاده از طریق تبادل‌نظر و هم‌افزایی بخش خصوصی و دولتی تشکیل شده است و در اولین جلسه معارفه، هماهنگی، اعلام برنامه‌های اتاق فکر و نحوه تشکیل کارگروه‌های ذیل آن انجام خواهد شد.

مستوفی افزود: در این اتاق فکر بیش از 260 نفر مشارکت‌کننده از بخش‌های مختلف دولتی، حاکمیتی و خصوصی کشور از جمله وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذی‌صلاح، مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها، تشکل‌های بخش خصوصی، موسسه‌های مالی و بانک‌ها، اتاق‌های بازرگانی استان‌ها و شرکت‌های بخش خصوصی حضور دارند.

ريیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: آموزش و  به‌روزسانی نیروهای کارشناسی در سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با پروژه‌های سرمایه‌گذاری ابتکار کمربنده جاده و تقویت هم‌گرایی بخش خصوصی و نهادهای تصمیم‌گیر حاکمیتی درباره مسايل و پروژه‌های کمربند جاده، تقویت دیپلماسی اقتصادی-تجاری از طریق ایفای نقش موثر بخش خصوصی و دولتی از جمله دیگر اهداف این اتاق فکر است.

فریال مستوفی به سایت اتاق تهران گفت که خروجی نهایی کارگروه‌های تخصصی این اتاق فکر و نقطه نظرات کارشناسی آن در قالب بسته‌های مشورتی تخصصی به مراجع تصمیم‌گیر ارايه خواهد شد.

مبنای محاسبه ارزش گمرکی از 4200 به ETS تغییر کرد برگزاری دوره‌های مهارتی برای جویندگان شغل در بازار سرمایه برخورد با اقدامات سودجویانه در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورز امضای موافقتنامه آزاد تجاری ایران و روسیه تا آذر 1401 هند به ایران خودرو برقی می فروشد؟ | قیمت خودرو برقی هندی نرخ رسمی 22 ارز افزایشی شد دعوت‌ از فعالان اقتصادی روس برای سرمایه‌گذاری در ایران عربستان: هر کاری می‌توانستیم برای بازار نفت انجام دادیم سیگنال جدید آمریکا به بازار ارز ایران/ دلار کانال عوض می‌کند؟ جهش 7 درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان مجلس شورای اسلامی در حوزه قانونگذاری، یاریگر صنعت فولاد است نوتیفیکیشن‌های ویندوز را چطور مدیریت کنیم؟ نرخ 22 ارز افزایش یافت | 4 خرداد 1401 ورود شبکه‌های نسل ششم به بازار تا 8 سال دیگر پیش بینی قیمت سکه امروز 4 خرداد ایست قیمت در بازار خودرو/ رکود سنگین بر بازار حاکم است صف خرید و فروش سهام در چهارم خرداد افزایش سقف اعتباری دامدارکارت به 200 میلیون تومان عرضه چک موردی با اصلاح قانون چک سود 13 شرکت غیربورسی سهام عدالت در آینده نزدیک واریز خواهد شد پیش بینی جذاب از قیمت دلار امروز 4 خرداد نرخ رسمی 46 ارز اعلام شد / 4 خرداد منتظر واردات خودروهای جدید با این قیمت باشید صادرات تولیدات معدن و صنایع معدنی چقدر رشد داشته ... تعاونی‌ها 400 هزار واحد مسکونی می‌سازند دولت ؛ کاهش مواد اولیه را دریابد جدید ترین قیمت دوغ بعد از گرانی لبنیات آمار امیدبخش چک های مبادله شده در اولین ماه سال/ کاهش 40 درصدی چک های برگشتی نسبت به قبل قانون جدید هجوم خالی‌فروش‌ها به بازار سکه/ پیش‌بینی جدید قیمت سکه در بازار تسهیلات گمرک روسیه برای صادرکنندگان ایرانی گزارش فعالیت ماهانه "سابیک" منتشر شد تصمیمات مجمع فوق العاده "غمینو" ثبت شد یارانه ای که منجر به نجات ملی شد تحلیل شتران امروز 4 خرداد 1401 حجم مبادلات ایران و روسیه به 10 میلیارد دلار می‌رسد سهام شبکه‌های اجتماعی 135 میلیون دلار آب رفت الزامات دستگاه‌های دولتی برای راه‌اندازی پنجره خدمات دولت هوشمند شیر مازاد دامداران برای مدارس خریداری می شود نفت خام سنگین ایران به ونزويلا رسید منتظر افزایش قیمت این ارز دیجیتال باشید خبر خوش معاون وزیر صمت به شهرک های صنعتی کشور انتشار آمار کسب‌وکار و کاهش ارزش سهام اروپا فوری/ زمان قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه تحلیل حکشتی امروز 4 خرداد 1401 ارزانی میوه در راه است محدودیت ترافیکی پایان هفته در جاده‌های شمال ؛ ترافیک در ‌هراز و کندوان | باران در جاده‌های 2 استان و... سرگردانی 62 میلیون بشکه نفت روسیه در دریا کف قیمت بیت‌کوین 8000 دلار خواهد بود؟ اقساط وام ودیعه مسکن 100 میلیون تومانی چقدر می‌شود؟ | جزییات پرداخت وام اجاره در سال جاری شرط کاهش التهاب در بازار خودرو