رشد 23 درصدی زايران مشهد الرضا در استفاده از ناوگان عمومی جاده‌ای

رشد 23 درصدی زايران مشهد الرضا در استفاده از ناوگان عمومی جاده‌ای

وزیر راه و شهرسازی از رشد 7 درصدی پروازها و افزایش 12 درصدی تعداد مسافران هوایی مشهد در ماه صفر خبر داد و گفت: تعداد مسافران جا به جا شده با ناوگان جاده‌ای بیش از 23 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حجم بالای مسافران مشهد مقدس در روزهای پایانی ماه صفر و بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های موجود برای تسهیل سفرها، درباره آمار تردد زايران امام هشتم (ع) در این ایام افزود: در بازه زمانی 20 تا 25 شهریور در مجموع 442 هزار و 460 زاير حرم رضوی توسط 24 هزار و 232 سفر در مسیر رفت و برگشت مشهد مقدس جابه‌جا شدند.

وزیر راه و شهرسازی به تفکیک آمار جابه‌جایی زايران در مسیر رفت و برگشت پرداخت و افزود: 230 هزار و 966 زاير توسط 11 هزار و 458 سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبادی مختلف به مقصد شهر مقدس مشهد جابه‌جا شدند که نسبت به دوره مشابه سال قبل 23.9 درصد در تعداد زاير و 11.4 درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

وی، سهم سفرهای درون استانی از سفرهای انجام شده را 42 درصد و سهم برون استانی را 58 درصد اعلام کرد و گفت: سهم مسافران جابه‌جا شده در مسیرهای درون استانی 30 درصد و برون استانی 70 درصد ثبت شده است.

بیشترین اعزام مسافران به مشهد از خراسان جنوبی و تهران

بذرپاش ادامه‌داد: همچنین استان‌های دارای بیشترین اعزام به ترتیب خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، سیستان و بلوچستان و مازندران بوده است.

وزیر راه و شهرسازی، به تعداد سفرها و زايران مسیر بازگشت از مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: در بازه زمانی مورد اشاره در مجموع 211 هزار و 494 زاير توسط 12 هزار و 774 سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبدا مشهد مقدس به مقاصد مختلف در استان‌ها جابه‌جا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 34.7 درصد در تعداد زاير و35.7 درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

بذرپاش اضافه‌کرد: سهم سفرهای درون استانی از سفرهای انجام شده در مسیر برگشت 57 درصد و برون استانی 43 درصد بوده و سهم مسافران جابه‌جا شده در مسیرهای درون استانی 49 در صد و برون استانی 51 درصد به ثبت رسیده است.

جابه‌جایی روزانه 40 هزار زاير حرم رضوی با قطار در روزهای پایانی ماه صفر

وی درباره آمار تردد زايران توسط ناوگان ریلی، توضیح‌داد: در طول تابستان تعداد قطارهای اعزامی در روز 74 رام بود که برای ایام پایانی ماه صفر با توجه به حجم بالای زوار مشهد مقدس، 6 رام قطار فوق‌العاده روزانه نیز اضافه شد و تعداد قطارهای اعزامی به 80 رام در روز رسید.

وی ادامه‌داد: به این ترتیب تعداد مسافران ریلی مشهد از تاریخ 21 تا 25 شهریور 40 هزار نفر در روز ثبت شد و در مجموع 200 هزار زاير با استفاده از ناوگان ریلی جابه‌جا شدند.

رشد 12 درصدی مسافران هوایی به مشهد

بذرپاش همچنین با بیان اختصاص یک‌هزار و 400 پرواز برای بازه زمانی 20 تا 27 شهریور، گفت: از این تعداد، 876 پرواز در تاریخ 21 تا 25 شهریور انجام و حدود 120 هزار زاير جابه‌جا شدند که با افزایش هفت درصدی در تعداد پرواز نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد 12 درصدی در تعداد مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد